سلیم مؤذن زاده

گلچین مداحی آذری با صدای سلیم مؤذن زاده + دانلود

تاریخ انتشار : 2 آذر 1395کد مطلب : 39876زمان مطالعه : 3 دقیقه
گلچینی از روضه خوانی و سینه زنی محرم با صدای سلیم مؤذن زاده را در ادامه می توانید دانلود کنید. همچنین نوحه زینب زینب مرحوم حاج سلیم موذن زاده را در ادامه آورده ایم.

آرشیو روضه خوانی با صدای سلیم مؤذن زاده

سلیم مؤذن زاده اردبیلی مداح سرشناس اهل بیت که نوای داوودی وی شهرت جهانی دارد. او که به زبانهای ترکی، فارسی و عربی نوحه سرایی می کرد در سال 1315 خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد. وی بیش تر نوحه هایش را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان های فارسی و عربی نیز تسلط داشت .
مرحوم مؤذن زاده به طور متوسط روزانه 5 ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه های وی از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان های ترکی، فارسی و عربی موجود است.
گلچینی از بهترین روضه خوانی و سینه زنی های آذری ماه محرم با نوای حاج سلیم مؤذن زاده در شش بخش مجزا آماده دریافت است.

آرشیوی از مداحی آذری با نوای سلیم مؤذن زاده 

دانلود  روضه خوانی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش اول

دانلود  روضه خوانی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش دوم

دانلود  سینه زنی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش اول

دانلود   سینه زنی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش دوم

دانلود  سینه زنی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش سوم

دانلود  سینه زنی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش چهارم

دانلود  سینه زنی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش پنجم

دانلود  سینه زنی محرم با نوای سلیم مؤذن زاده - بخش ششم 

دانلود دانلود نوحه ترکی «زینب زینب زینب» با نوای حاج سلیم موذن زاده

سلیم مؤذن زاده صبح امروز درگذشت

سلیم مؤذن زاده اردبیلی مداح سرشناس اهل بیت که نوای داوودی وی شهرت جهانی دارد صبح امروز در سن 80 سالگی در منزل شخصی خود درگذشت.
 
 سلیم مؤذن زاده

حاج سلیم مؤذن زاده اردبیلی

ودود مؤذن با اعلام خبر فوت مداح اهل بیت، از جاودانه شدن همیشگی لحن داوودی مؤذن زاده اردبیلی خبر داد. سلیم مؤذن زاده اردبیلی در طول 80 سال حیات خود مداحی اهل بیت کرده و از چهره های ماندگار مداحی کشور بود.

وی که حنجره خود را وقف سیدالشهدا کرده بود بعد از خدمت بی شائبه در ترویج معارف دینی با لحن و نوای داوودی خود به دیار باقی شتافت.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل گفت:سلیم موذن زاده مداح اهل بیت صبح امروز به علت بیماری قلبی درگذشت.

وی ضمن تسلیت به خانواده این مرحوم درگذشت وی را ضایعه ای در دناک توصیف کرد وگفت:اردبیل یکی از مفاخر مذهبی وحسینی خود را ازدست داد.

وی اضافه کرد:مراسم دفن وتشییع این مداح معروف متعاقبل اعلام می شود .

بیوگرافی سلیم مؤذن زاده

سلیم موذن زاده اردبیلی در سال 1315 خورشیدی در محله تازه شهر اردبیل چشم بر جهان گشود. صدای خوب در خانواده وی موروثی بوده وˈشیخ فرج اردبیلیˈ پدر بزرگ ؛ ˈشیخ کریمˈ پدر استاد سلیم و تمام برادرانش به نام های شادروانان نعیم ؛ رحیم و داود موذن زاده اردبیلی از صدای بسیار خوب برخوردار بوده اند که همه آنان از این نعمت الهی در راه ترویج مکتب اهل بیت (ع) به خصوص مناقب و مصائب چهارده معصوم (ع) و عزاداری های محرم بهره جسته اند.
مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی که بیش از 60 سال از عمر خویش را صرف اجرای برنامه های نوحه خوانی و مداحی نموده بود. از او حدود دو هزار و 500 عنوان نوار کاست و سی دی مربوط به برنامه های عزاداری و نوحه خوانی موجود هست.
مرحوم موذن زاده می گفت که حنجره اش وقف حضرت سیدالشهداء (ع) است و درست نیست که از آن برای موارد دیگر استفاده نماید
اعجاب و توانایی بی وصف در اجرای برنامه های گوناگون مداحی ، نوحه خوانی ، مولود خوانی ، اذان و قرائت قرآن مجید از دوران نوجوانی وی را در ردیف یکی از مطرح ترین افراد در این رشته ها قرار داده است.
سلیم موذن زاده با معرفی خود به عنوان نوکر پیر آستان مقدس اهل بیت (ع) می گوید :حنجره من یک موهبت الهی و وقف سید الشهدا (ع) است و استفاده از آن در زمینه های غیر از این صحیح نیست.

گلچین مداحی آذری با صدای سلیم مؤذن زاده + دانلود

4.2417
این مطلب مفید بود ؟35463
وبگردی