مدیریت هزینه های آشپزخانه
با یک برنامه ریزی صحیح و کاربردی میتوانید در کاهش هزینه های آشپزخانه خود مدیریت کنید. با ما همراه شوید و از این مهارت هایی کاربردی که برایتان آماده کریم در مدیریت هزینه های آشپزخانتان کمک بگیرید.

چگونه در هزینه های آشپزخانه صرفه جویی کنیم

اگر شما هم از آن دسته آدم هایی هستید که زندگی تان را از حقوق این ماه تا ماه بعدی می گذرانید، ممکن است هزینه های شخصی شما سبب نگرانی مدیریت پول در زندگی تان شود. اولین قدم برای داشتن مدیریت و استفاده از درآمد به طوری که زندگی به شکل مطلوبی ادامه یابد ایجاد برنامه ای برای بودجه صرف شده در زندگی و دنبال کردن آن است.

تهیه مواد غذایی بخش مهمی از هزینه های خانه را به خود اختصاص می دهد. از آنجایی که مصرف مواد غذایی طبیعی و اورگانیک نقش به سزایی در سلامت خانواده و بهبود سبک زندگی دارد لازم است در سبد غذایی خانواده سهم بیشتری داشته باشد اما این نوع مواد به نسبت گرانقیمت تر و پرهزینه تر هستند. چه کار کنیم تا هزینه های آشپزخانه به درستی مدیریت شود؟

10 مهارت کاربردی برای مدیریت هزینه های آشپزخانه

1. زمانی که گرسنه هستید به فروشگاه موادغذایی نروید. قبل از خرید مواد غذایی، لیستی برای خودتان تهیه کنید که شامل دستور غذاهای یک ماهه باشد. مثلا سه شنبه این هفته ناهار قرمه سبزی داریم لوبیا و برنج که در کابینت هست پس فقط باید سبزی تازه به اندازه یک وعده تهیه کنم.

2. قبل از رفتن به فروشگاه هم خودتان را سیر کنید تا با معده گرسنه برای خریدن تنقلات تحریک نشوید.

3. زمان های رفتن به فروشگاه را برای خودتان مشخص کنید. چنانچه بچه ها همراهتان هستند و قانع کردنشان سخت است. مقدار بودجه ی موجود را برایشان توضیح دهید و در روند مدیریت اقتصادی خانواده شریکشان کنید.

4. این که می توانیم همین جنس را با قیمت مناسب در زمان تخفیف یا از فروشگاه دیگری تهیه کنیم.

هزینه های آشپزخانه

راههایی برای کاهش هزینه های آشپزخانه

5. چیدمان درست مواد غذایی بسیار به شما کمک می کند. یکی از شیوه های انبارداری در رستوران ها و هتل های بزرگ خرید و مصرف بر اساس تاریخ انقضای مواد غذایی است که شما می توانید در آشپزخانه آن را پیاده کنید.

6. اگر سوپر مارکت ها یکسری بعضی خوراکی ها را که تاریخ انقضایشان نزدیک است با تخفیف عرضه می کنند همان ها را بخرید و بر آن اساس غذا درست کنید.

7. لازم نیست همیشه در اینترنت و کتاب های آشپزخانه به دنبال دستورهای غذایی جدید باشید.

8. مواد غذایی داخل یخچال را براساس لیست غذایی که تهیه کرده اید بسته بندی کنید و به ترتیب مورد استفاده قرار دهید.

9 مهارت کاربردی برای مدیریت هزینه های آشپزخانه

9. به جای آنکه همه چیز را با دیس سر میز بیاورید برای ایجاد تنوع خودتان غذا را در آشپزخانه در بشقاب بکشید و سرمیز ارائه دهید.

10. برنج قهوه ای، سبزیجات تازه، ماهی سالمون گران است اما به مقدار مناسب و با چیدمانی جذاب در یک بشقاب وعده ی غذایی سالم و هیجان انگیزی را تشکیل می دهد که هزینه ی زیادی برای شما به همراه نداشته و بچه ها را نیز به خوردن سبزیجات خام یا پخته در کنار غذای اصلی تشویق می کند.

10 ایده هوشمندانه برای مدیریت هزینه های آشپزخانه

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از فردا -/ ر
وبگردی