تهران

شیوه قیمت گذاری واحدهای کوچک تغییر کرد

تاریخ انتشار : 17 آذر 1397کد مطلب : 61851زمان مطالعه : 2 دقیقه
قیمت خانه های کمتر از 50 متر به عنوان پرمتقاضی ترین انواع مسکن در بازار افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است .

بررسی بازار مسکن در تهران

خبرآنلاین: در حالی قیمت واحدهای مسکونی کمتر از 50 متر از دویست میلیون تومان در تهران فراتر رفته است که بسیاری از مشاوران املاک و فعالان بازار مسکن می گویند معامله واحدهای مسکونی کوچک از حالت متری خارج شده است . 

برخی مشاوران املاک در این خصوص می گویند قیمت واحدهای چهل متری در برخی مناطق به متری 10 تا 12 میلیون تومان می رسد در حالی که همین قیمت در متراژهای بالا حدود هشت میلیون تومان است. 

امروز یک واحد 38 متری در خیابان فلسطین اگهی . قیمت پایه ای در حدود 400 میلیون تومان تعیین شده است. 

واحدی 45 متری در ابوریحان نیز با قیمتی برابر با 380 میلیون تومان آگهی شده است.بر این اساس یک واحد مسکونی در سی متری جی نیز به متراژ 40 متر حدود 265 میلیون تومان قیمت خورده است . برخی آگهی های مسکن ، در گنار اعلام شرایط واحد مسکونی، گزینه کناسب برای سرمایه گذاری را نیز ذکر کرده اند و همین امر نشان از هجوم سرمایه های سرگردان به بازار مسکن دارد . 

یک واحد 43 کتری در خیابان آذربایجان نیز 365 میلیون تومان قیمت خورد. واحدی 45 متری نیز در محدوده استاد معین قیمتی برابر با 330 میلیون تومان را داراست . در عین حال واحدی 48 متری در خیابان پلیس 620 میلیون تومان برای فروش آگهی شده است. 

گزارش های رسیده از بازار مسکن حکایت از کاهش حجم خرید و فروش در این بازار دارد و به نظر می رسد بازار در وضعیتی رکودی به سر می برد اما با این حال رشد قیمت ها در همین شرایط نیز محسوس است . 

برخی از فعالان بازار می گویند، با توجه به احتمال افزایش تورم در ماه های آتی فروشندگان قیمت های بالایی را برای ملک خود اعلام می کنند و هر چند قیمت های مذکور مانع روانی خرید و فروش می شود اما در عین حال سبب بالا رفتن قیمت ها در مناطق مختلف تهران شده است.

انتهای پیام/م

قیمت مسکن در تهران چقدر افزایش داشت؟

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
برچسب : قیمت مسکن
وبگردی