دخالت
ساده ترین راه برای کم کردن میزان دخالت ها، تنظیم روابط به اندازه معقول و مدیریت کردن درست آنهاست.

رفتار صحیح با دخالت های مادرشوهر در زندگی

رابطه عروس و مادرشوهر از گذشته های دور همیشه دستخوش اتفاقاتی بوده است که چندان خوشایند نسیت . دخالت خانواده همسر در زندگی پسر بخصوص مادرشوهر مشکلاتی را برای عروس و پسر خالنوداه ایجاد میکند . به همین دلیل ما برای رفع این مشکل راه حلی برایتان داریم.

مردی 43 ساله و دارای دو فرزند هستم. فرزند اولم که پسر است یک بار ازدواج کرده است اما به دلیل گیر دادن های الکی همسرم، جدا شد و حالا دوباره ازدواج کرده است. الان هم همسرم همان رفتارها را دارد. چه کنم؟ به آخر خط رسیدم. در این بین، همسرم به من بدبین شده و می گوید تو را چیزخور کرده اند تا من را طلاق بدهی!
دوست گرامی! می فهمم که در شرایط سختی قرار دارید و احساس می کنید دوباره زندگی پسرتان در خطر است؛ اما دوست دارم در این جا نکته ای را خدمت شما بگویم. شما به جای این که با همسرتان درگیر شوید که رفتارشان را عوض کنند بهتر است که با پسر و عروس تان صحبت کنید. در ادامه راهکارهایی را ارائه کرده ام که می توانید به پسر و عروس تان بگویید تا بتوانند در مسیر حمایت و پایداری زندگی زناشویی شان گام بردارند.

کاهش دخالت های مادرشوهر با این ترفند

دخالت خانواده همسر

دخالت های مادرشوهر در زندگی فرزندان

با عروس تان همدلی کنید
توجه داشته باشید که عروس تان احتیاج دارد که شما با او همدلی کنید تا بیشتر احساس کند فردی درک می کند که او تحت فشار است و اذیت می شود؛ بنابراین بهتر است که شما نوک پیکان تغییرات خود را از سمت همسرتان به سمت پسرتان تغییر دهید.
رابطه عروس تان با همسرتان را مدیریت کنید
ساده ترین راه برای کم کردن میزان دخالت ها، تنظیم روابط به اندازه معقول است. اگر می بینید میزان دخالت ها بسیار زیاد است و از سویی امکانش را دارید، مدت زمان حضور در خانه آنان را کاهش دهید، البته نه این که دفعات را کم کنید، بلکه فقط می توانید زمان هر بار حضور را کاهش دهید.
چند توصیه به عروس تان که باید به او بگویید
سعی کنید تا حد امکان در حضور مادرشوهرتان عصبانی نشوید. با رعایت ادب، نظرتان را درباره موضوع مورد بحث اعلام کنید؛ اما صدای تان را بلند نکنید. پیش از آنکه کار به جاهای باریک برسد، با ادب و فروتنی بحث را خاتمه دهید. با پیشنهادهای خانواده همسر در حضور آن ها موافقت کنید ولی اعلام کنید که تصمیم تان را بعد اعلام خواهید کرد. سپس در تنهایی نظر واقعی خود را به همسرتان بگویید و باهم تصمیم نهایی را بگیرید و توسط او تصمیم خود را به خانواده اش اعلام کنید. در بحث های خانوادگی آن ها شرکت نکنید و از اظهارنظر کردن جدا خودداری کنید. در حضور خانواده شوهر به پسرشان احترام بگذارید و این را بدانید که با اولین بی احترامی به شوهر آن هم در حضور مادرشوهر، به او نشان دادید که اختلاف دارید و به او اجازه دادید که در زندگی خصوصی تان دخالت کند.

راهکارهایی طلایی برای حل مشکل دخالت خانواده همسر

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از خراسان / م.ف
وبگردی