مصرف ترشی
مصرف ترشی به همراه غذا هیچ گونه ارزش غذایی ندارد و نمک موجود در ترشی یکی از عوامل خطر برای سلامتی است.

مصرف ترشی ارزش غذایی ندارد

دکتر خدیجه رحمانی مصرف ترشی به همراه غذا را یک عادت نادرست ایرانی ها دانست. و گفت:در گذشته به دلیل اینکه سبزیجات و صیفی جات تازه، در تمام فصول در دسترس نبود مردم این مواد را به صورت ترشی و در سرکه نگهداری می کردند تا در فصول سرد مورد استفاده قرار دهند ولی امروزه دسترسی به سبزیجات و صیفی جات تازه تسهیل پیدا کرده است و افراد در تمام فصل سال به این مواد غذایی دسترسی دارند بنابراین مصرف ترشی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
وی با تاکید براینکه سبزیجات و صیفی جات باید تازه مورد استفاده قرار بگیرند گفت:در غیر این صورت این موارد دارای هیچ گونه ارزش غذایی نیستند.

 

 مصرف ترشی

ترشی ارزش غذایی دارد؟

 این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نمک موجود در ترشی را یکی از عوامل خطر برای سلامتی دانست و افزود:میزان نمکی که در ترشی مورد استفاده قرار می گیرد بسیار برای سلامتی مضر است و افرادی را که داراری سیستم ایمنی ضعیفی هستند را دچار مشکل می کند.
رحمانی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد:فصل پاییز و زمستان منبع غنی ویتامین C محسوب می شوند بنابراین افراد می تواند به جای ترشی کردن این مواد غذایی آنها را تازه مورد استفاده قرار دهند.

عادت نادرست مصرف ترشی به همراه غذا

3.416
این مطلب مفید بود ؟115
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامتی/ی
وبگردی