معافی سربازی

آیا رتبه های برتر کنکور از سربازی معاف می شوند ؟

تاریخ انتشار : 27 مرداد 1398کد مطلب : 56920زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح وضعیت معافیت سربازی برای رتبه های برتر کنکور را اعلام کرد.

معافیت سربازی رتبه های برتر کنکور صحت دارد؟

مهر:رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت:رتبه های برتر کنکور، خدمت سربازی خود را از طریق انجام پروژه انجام خواهند داد و کارت پایان خدمت می گیرند. 

سردار موسی کمالی اظهار کرد:خبری صبح امروز در برخی رسانه ها اعلام شد که دانش آموخته های برتر از معافیت سربازی برخوردار می شوند که این خبر صحت ندارد. 

وی افزود:رتبه های برتر کنکور در صورتی که امتیاز دانش آموخته برتر را کسب و از سوی بنیاد ملی نخبگان معرفی شوند خدمت سربازی خود را از طریق انجام پروژه انجام خواهند داد و کارت پایان خدمت می گیرند و این موضوع ربطی به معافیت ندارد. 

صبح امروز علی وطنی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت و گو با یکی از رسانه ها با اشاره به جزئیات حمایت های بنیاد ملی نخبگان از رتبه های برتر کنکور 98، اظهار کرد:دانشجویان نمونه و برتر از همان روز اول تحت پوشش حمایت های بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند و این حمایت ها (تامین هزینه زندگی، مسکن، اشتغال و غیره) به شرط اینکه افراد افت تحصیلی نداشته باشند و معدل آن ها بالا باشد، در تمام دوران تحصیل ادامه دارد. 

وی تصریح کرد:به عنوان مثال برترین های کنکور با حفظ شرایط برتری می توانند به عنوان دستیارهای آموزشی در دانشگاه ها مشغول به کار باشند و حتی این افراد به راحتی می توانند جذب شرکت های دانش بنیان شوند، ضمن اینکه افرادی که شرایط برتری خود را در طول تحصیل حفظ کنند، از سربازی معاف خواهند شد و سربازی خود را فقط در قالب یک پروژه تحقیقاتی انجام می دهند، به شرطی که این افراد در شرکت های دانش بنیان جزو افراد مؤثر قرار بگیرند.

انتهای پیام/م

رتبه های برتر کنکور سراسری از خدمت سربازی معاف می شوند؟

2.89
این مطلب مفید بود ؟54
وبگردی