نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد مواد غذایی مفید برای رشد جنین
رشد جنین ، موادغذایی
مصرف مواد غذایی و توجه به تغذیه از جنبه های مهم حاملگی است. خوردن مواد غذایی سالم برای تغذیه و رشد جنین بسیار مهم است چون به نوزاد هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی بسیار کمک میکند.

چه مواد غذایی برای رشد جنین مفید است

اگر می خواهید در افزایش رشد جنین خود تاثیر بگذارید برخی موادغذایی مناسب را دراین زمینه به شما معرفی خواهیم کرد لبنیات سهم عمده ای در این زمینه دارند و باعث تقویت رشد جنین خواهند شد غالبا ویار بارداری اجازه نمیدهد مادران از هر نوع غذایی در این ماهها استفاده کنند .

یک متخصص تغذیه در خصوص مواد غذایی مفید برای رشد جنین، گفت:مواد غذایی پروتئین دار همچون تخم مرغ و لبنیات، گوشت روزانه 180 گرم که معادل 1.5 سیخ کباب معمولی است در جهت رشد ساختار و اسکلت جنین بسیار مؤثر است و توصیه می شود روزانه 4 سهم لبنیات که شامل یک لیوان شیر، 2 لیون دوغ، 40 تا 60 گرم پنیر، یک لیوان ماست و 3 لیوان کشک پاستوریزه (10 کشک جامد ریز) مصرف شود.

وی افزود:یک زن باردار می تواند 4 سهم لبنیات را به صورت متنوع مصرف نماید یعنی در وعده صبح، پنیر به همراه شیر مصرف نماید و زمان عصر یا شب، دوغ، ماست و کشک را مصرف کنند و کسانی که همه این مواد را در دسترس ندارند می توانند مثلاً 4 سهم لبنیات را به طور کامل از شیر تغذیه نمایند.

رشد جنین

رشد بهتر جنین

متخصص تغذیه در خصوص تغذیه زنان بارداری که از مشکل ویار رنج می برند، گفت:ویارها مختلف است و هر زن باردار به چیزی حساسیت دارد مثلاً حتی عده ای به افراد خانواده خود یا محیط کار آلرژی پیدا می کند اما غذاهایی که حالت تهوع می آورد باید بنا بر تجربه شخصی کنار گذاشته شوند.

متخصص تغذیه در پاسخ به این سؤال که آیا زنان باردار و زنانی که از مشکل ویار رنج می برند، با حذف یک ماده غذایی به مشکل برنمی خورند، گفت:این زنان حتماً باید از غذاهای جایگزین استفاده کنند.

مواد غذایی مفید برای رشد جنین

برگرفته از فارس -/ر
این مطلب مفید بود ؟ 20 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف