مدیر ساختمان
امروزه در کنار مزایای زندگی آپارتمان نشینی، چالش های مهمی مانند مدیریت ساختمان نیز به چشم می خورد. نرم افزار مدیریت آپارتمان هومتیک راهکاری برای حل این معضل است.

نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک، آسان ترین راهکار برای مدیریت آپارتمان

امروزه زندگی آپارتمان نشینی در کنار مزایای مهمی که در بر دارد، چالش های خاص خود را نیز به همراه دارد. در این میان می توان به مدیریت ساختمان اشاره کرد که به نوعی از مهم ترین مسائل در زندگی آپارتمان نشینی به حساب می آید. عدم اطلاع رسانی، عدم هماهنگی بین ساکنین آپارتمان، تعامل های سخت و گاها پیچیده، عدم اطلاع از قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و ... همگی مسائلی هستند که به این موضوع دامن می زنند. در دنیای مملو از تکنولوژی امروزی، بهترین راه حل استفاده از یک نرم افزار مدیریت ساختمان مناسب است. قبل از هر گونه توضیح درباره نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک (www.homtick.com) که یک نرم افزار ایرانی و کاملا رایگان است، بهتر است نگاهی گذرا به مهم ترین وظایف مدیر ساختمان داشته باشیم.

نرم افزار مدیریت ساختمان

مهم ترین وظایف مدیر ساختمان

در این بخش به اختصار به معرفی مهمترین وظایف مدیر ساختمان اشاره می کنیم:

 • تقسیم هزینه های مشترک بین اعضای ساختمان
 • برخورد با مالکان و ساکنان بدهکار
 • قطع خدمات بر روی ساکنان بدهکار
 • ارائه گواهی تسویه حساب هزینه های مشترک
 • بازسازی ساختمان؟

مدیریت ساختمان

نرم افزار مدیر ساختمان چیست؟

حال که با مجموعه ای از وظایف مدیر ساختمان آشنا شدیم، به بررسی یک نرم افزار مدیریت آپارتمان و کمکی که چنین نرم افزار هایی در تسریع امور مربوطه می کنند، می پردازیم. نرم افزار مدیر ساختمان، یک سیستم نرم افزاری است که جهت مدیریت مجتمع های مسکونی، شهرک های مسکونی و مجتمع های اداری یا تجاری طراحی شده است. بصورت معمول این نرم افزار دارای یک سرور مرکزی با امنیت بالا می باشد که ساکنین مجتمع از طریق صفحه کاربری خود در وب سایت مربوطه و یا با استفاده از اپلیکیشن موبایل به این سرور متصل شده و می توانند امکاناتی از قبیل وضعیت مالی صندوق مجتمع، هزینه های قبوض، پس انداز ساختمان، هزینه های تعمیرات، شارژ ماهانه و ... را بررسی و مشاهده نمایند. علاوه بر آن، این نرم افزار تمامی گزارشات مورد نیاز مانند هزینه ها، درآمد ها، وضعیت مالی واحد ها را با تمام جزئیات به شما ارائه می دهد.

نرم افزار رایگان مدیریت آپارتمان هومتیک، علاوه بر اینکه باعث برقراری نظم و مشخص شدن حقوق و وظایف متقابل در هر مجتمع مسکونی یا غیر مسکونی می شود، بلکه امکانی فراهم می آورد تا اگر شخصی مقررات مربوط به ساختمان را رعایت نکرد، امکان گلایه و اعلام نارضایتی توسط ساکنین ساختمان وجود دارد تا بدین ترتیب مدیر ساختمان فورا از وضعیت موجود با خبر گردد.

البته این نکته نیز بسیار مهم است که دوستی ، برادری، سعه صدر و درک متقابل از مهم ترین اصول جهت ایجاد آرامش و صمیمیت در محیط های اجتماعی است.

علاوه بر آنچه ذکر شد، در اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک به دلیل یکپارچگی که بین مدیر ساختمان و ساکنین وجود دارد، برنامه های مدیریت بسیار جدی تر از قبل اجرا می شود و ساکنین ساختمان نیز هوشمندانه تر رفتار خواهند کرد. اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک، یک راه حل مدرن برای نگهداری و مدیریت دارایی ساکنان ساختمان است که بوسیله رایانه رومیزی، تلفن همراه و یا حتی تبلت، از هر نقطه و در هر زمان به راحتی قابل دسترسی و استفاده است. برای استفاده از نرم افزار تنها کافی است که آنرا از وب سایت www.homtick.com دانلود نمایید.

مدیریت ساختمان

مهم ترین ویژگی های اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک

 1. رسید هزینه ها:پس از پرداخت شارژ و سایر هزینه ها، رسید آن برای اهالی ساختمان از طریق پنل اپلیکیشن ارسال می شود.
 2. محاسبه شارژ:شارژ ساختمان توسط مدیر ساختمان محاسبه می گردد و هر یک از ساکنان در پنل خود آنرا مشاهده خواهند نمود.
 3. پرداخت شارژ:اهالی ساختمان می توانند به راحتی شارژ واحد خود را به صورت آنلاین توسط تلفن همراه و یا کامپیوتر خود بدون هیچگونه نگرانی در مورد امنیت آن، پرداخت کنند. اتصال به درگاه پرداخت آنلاین از دیگر ویژگی های این نرم افزار است.
 4. هشدار ها و اعلان ها:تمام اعلان ها از طریق یادآور لحظه ای، به اهالی و مدیریت ساختمان ارسال می شود.
 5. تغییر مدیر:مدیر ساختمان می تواند تنها با استفاده از گزینه مربوطه، مدیریت ساختمان  را به فرد دیگری منتقل کند. در این خصوص نظر سایر ساکنین مهم است.
 6. ارائه گزارش لحظه ای:مدیر ساختمان در هر لحظه می تواند از وضعیت پرداختی های واحدها، موجودی صندوق ساختمان و همچنین هزینه های جاری مطلع گردد.
 7. جریمه بابت دیر کرد:مدیر ساختمان مهلت پرداخت شارژ واحد ها را مشخص می کند و واحد هایی که شارژ خود را پرداخت نکنند، مشمول جریمه می شوند. این جریمه از طریق پنل موبایل برای آنها ارسال می شود.
 8. هزینه های کوچک:اهالی ساختمان، می توانند تمام هزینه های مربوط به ساختمان را مشاهده کنند و از نحوه آن با اطلاع باشند.
 9. تابلوی اعلانات:مدیر ساختمان از طریق تابلوی اعلانات که رد اپلیکیشن موبایل و همچنین پنل وب سایت طراحی شده است، با اهالی ساختمان در ارتباط است. در نتیجه دیگر نیازی به تابلو های اعلانات بزرگ که فضای زیادی را اشغال می کنند، نیست و از طرف دیگر در مصرف کاغذ نیز صرفه جویی شده و با این اقدام به محیط زیست نیز کمک بزرگی می شود.
 10. صندوق پس انداز:این امکان فراهم است که برای ساختمان یک صندوق ذخیره پول تعریف شود و بودجه آن بصورت توسط ساکنین تامین می شود. این صندوق برای مواقع پیش بینی نشده استفاده می گردد که میزان موجودی آن توسط اهالی ساختمان قابل رؤیت است.
 11. استفاده همزمان:هر یک از اعضای خانواده می تواند تحت عنوان اهالی ساختمان وارد شود و به صورت همزمان از این برنامه استفاده نمایند.
 12. دسترسی به وسیله انواع مرورگر ها:از آنجایی که نرم افزار مدیریت ساختمان هموتیک تحت وب طراحی شده است، لذا با انواع مرورگر ها و همچنین دستگاههای مختلف قابل استفاده است.
مدیریت ساختمان

اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک و امور حسابداری؟

در یک نرم افزار ساختمان، امور مربوط به حسابداری ساختمان را به ساده ترین شکل ممکن مدیریت می کند. تمامی کاربران با هر سطح از اطلاعات و دانش می توانند به راحتی و مانند یک حسابدار حرفه ای وظیفه سخت مدیریت ساختمان را به آسانی به پایان برسانند. از سوی دیگر، ساکنین ساختمانی که شما مدیر آن هستید، می توانند در هر لحظه با وارد شدن به سامانه این نرم افزار، تمامی عملکرد مدیر ساختمان را به همراه جزئیات و همچنین کلیه هزینه ها، پس انداز های ساختمان و تراکنش ها، در قالب یک گزارش کامل دریافت نمایند که این امر باعث شفاف سازی، رفع سوء تفاهمها احتمالی و جلب اطمینان مجموعه می شود.

اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک، چه کاربردی دارد؟

این اپلیکیشن با توجه به امکانات فراوانی که ارائه می دهد، هیچگونه تعرفه ای نخواهد داشت که به راحتی توجه ساکنین را جلب می نماید. اگر شما اولین نفراتی هستید که از این اپلیکیشن استفاده می نمایید، خبر خوش آن است هیچ بار مالی شما و  ساکنین مجتمعتان وجود ندارد و می توانید بصورت رایگان نرم افزار را از سایت ما دانلود نمایید. 

آیا پرداخت آنلاین در اپلیکیشن مدیریت ساختمان امن است؟

پرداخت شارژ آنلاین در نرم افزار مدیریت ساختمان اندروید از طریق درگاه پرداخت و شبکه شاپرک انجام می شود که می توانید در مورد امنیت آن کاملا مطمئن باشید.

به ساکنانی که به اینترنت دسترسی ندارند چگونه اطلاع دهیم؟

شما به راحتی می توانید به این افراد از طریق نرم افزار مدیر ساختمان اندروید پیام کوتاه بفرستید. علاوه بر این شما می توانید یک پرینت مرتب با صورت حساب مربوطه گرفته و در تابلوی اعلانات نصب کنید.

آیا حتما ساکنان باید شارژ را در اپلیکیشن مدیریت ساختمان آنلاین پرداخت کنند؟

نه لزوماً، اما طبیعتاً به دلیل امکان اتصال به درگاه بانکی، پرداخت آنلاین شارژ کمک بزرگی به مدیر ساختمان می کند. چون مراحل واریز و ثبت اطلاعات همگی به صورت اتوماتیک انجام می شود.
همین اکنون می توانید نرم افزار ساختمان هومتیک را از طریق سرور اصلی دانلود نمایید.

نرم افزار مدیریت ساختمان : راهکاری ساده برای مدیریت آپارتمان

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی