حلوا زعفرانی
حلوا چندین دستور تهیه مختلف و خوشمزه دارد اما با حلوا زعفرانی می توانید طعمی بهتری را در حلوا ها تجربه کنید.

طرز تهیه حلوا زعفرانی

حلوا زعفرانی یکی از بهترین طعم های حلواست. آماده کردن حلوا زعفرانی زیاد طول نمی کشد اما اگر بتوانید مطابق دستور و کامل آن را جا بیندازیم قطعا یک حلوای خوش طعم و لذیذ خواهید داشت ، پس با ما همراه ما باشید برای درست کردن یک حلوا زعفرانی ساده و خوشمزه مجلسی در آشپزخانه نمناک.

مواد لازم حلوا زعفرانی

  • آرد سفید : 2 لیوان
  • زعفران دم کرده : 1/4 لیوان
  • شکر : یک لیوان
  • کره : 100 گرم
  • روغن مایع : نصف لیوان
  • گلاب : 1/4 لیوان
  • آب : یک و نیم لیوان
  • پودر هل : در صورت تمایل مقداری

حلوا زعفرانی

طرز تهیه حلوای زعفرانی :

 مرحله اول:

برای درست کردن حلوا زعفرانی ابتدا باید شربت را درست کنیم و برای اینکار آب و زعفران دم کرده را به همراه شکر مخلوط میکنیم و روی حرارت قرار میدهیم تا مواد با هم حل شوند و چند دقیقه ای بجوشند. بعد حرارت را خاموش میکنیم.

 مرحله دوم:

در مرحله بعد آرد را چند بار الک میکنیم و در یک قابلمه مناسب بر روی حرارت کم تفت میدهیم تا بوی خامی آن گرفته شود و رنگ آرد تغییر کند. این کار را حدود 40 تا 30 دقیقه ادامه می دهیم و مرتب آردها را هم میزنیم تا نسوزد.

مرحله سوم:

وقتی رنگ آرد کاملا تغییر کرد میتوانید روغن و کره را اضافه کنید و همچنان تفت دهید تا به رنگ قهوه ای کمرنگ در بیاید. بعد از این مرحله آرد را از روی حرارت برمیداریم و شربت آماده شده را به آن اضافه می کنیم و خوب با هم مخلوط میکنیم تا حلوا از گلوله گلوله بودن و شل بودن در بیاید.

مرحله سوم:

تقریبا 10 تا 5 دقیقه طول می کشد تا حلوا سفت و یکدست شود.ولی اگر باز هم احساس کردید حلوایتان شل است 3-2 دقیقه دیگر هم روی حرارت تفت دهید.در مرحله آخر گلاب و هل را به حلوا اضافه کنید تا عطر گلاب در اثر حرارت از بین نرود. بهتر است مراحل درست کردن حلوا بر روی شعله پخش کن انجام شود تا حرارت به‌صورت یکنواخت پخش شود و آرد یکدست‌تر تفت داده شود.

نکته :

برای درست کردن حلوای زعفرانی میتوانید از آرد برنج و آرد سنگک هم استفاده کنید و تنها فرقش این است که رنگ حلوا با آرد سنگک تیره‌تر و با آرد برنج روشن‌تر و چسبندگی کمتری دارد.

نکات تکمیلی در مورد حلوا زعفرانی

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 50دقیقه میباشد .
حلوا زعفرانی را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه حلوا زعفرانی خانگی با آرد سفید

4.51234
این مطلب مفید بود ؟1116118
منبع : بخش آشپزی نمناک/ک.ک
برچسب : حلوا
وبگردی