رشد نوزاد هشت هفته
نوزاد شما در هفته هشتم شروع به مشت و لگد زدن می کند همچنین نوزاد هشت هفته ای گریه زیادی می کند و به 6 ساعت خواب شبانه نیاز دارد .

رشد هفته به هفته نوزاد بعد تولد ؛ نوزاد 8 هفته ای ، وضعیت جسمی و حرکتی نوزاد در ماه دوم

چه چیزی می توانید از نوزاد هشت هفته ای خود انتظار داشته باشید؟ بله، تقریبا دو ماه از زمان تولد گذشته است همانطور که کودک شما به این نقطه عطف می رسد، ما مطمئن هستیم که شما در مورد رشد وی سوال های زیادی دارید. چیزی که باید انتظار داشته باشید از این قرار است که وقتی کودک به این نقطه رسید، چه وضعیتی دارد.

عکس نوزاد 8 هفته

رشد نوزاد در هفته هشتم

چگونه یک کودک 8 هفته ای از لحاظ فیزیکی رشد می یابد؟

دو ماه است که نوزاد شما حدود دو اینچ رشد کرده و مغز وی نیز در مسیر این مرحله قرار دارد همه رشد و تکامل در بدن میسر میشود، که به این معنی است که چربی ها ممکن است در گونه های وی شکل بگیرند، به طوری که عضلات آنها تغذیه می شوند.

تغییرات در موهای کودک شما نیز یک احتمال واقعی است، اینکه آیا آنها با کمی مو متولد شده یا مویی ندارند یا تازه بیرون آمده و رشد می کنند. حتی ممکن است متوجه شوید که رنگ چشم طبیعی خود را دارند، در مقایسه با اکثر نوزادانی که با چشمان آبی متولد شده اند.

کودک اکنون بازوان و پاها خود را کشف می کند، که دستانش را کش می آورد و در حال لگد زدن است ، همانطور که رفلکس های جدیدش را آزمایش می کند، ممکن است حرکت ها در ابتدا ظاهر شوند، اما در پایان هفته هشتم، آنها باید بیشتر هماهنگ و کنترل شوند.

چقدر یک کودک 8 هفته ای وزن دارد؟

نوزاد شما احتمالا بین 2-3 پوند از زمان جنینی وزن گیری کرده، اما این باز ،در هر کودک متفاوت است. اگر شما اغلب آنها را وزن نکنید، دو ماهگی زمان خوبی برای سنجش وزن است، اگرچه باید در بررسی هفته ششم دکتر خود آنها را محاسبه کند.

چگونه یک کودک 8 هفته ای تکامل می یابد؟

کودک شما شروع به لبخند زدن می کند و احتمالا اکنون لبخندهای خود را به همه نشان می دهد، چه اینکه شما باشید، خواهر یا برادرتان یا غریبه ها در خیابان باشند.آنها شروع به شناخت تفاوت بین افراد می کنند و بنابراین می توانید متوجه شوید افراد را با عینک یا آرایش های عجیب و غریب تماشا می کند.

سپس آنها واکسن PCV خود را (واکسن پنوموکوک کاندید) دریافت خواهند کرد که موجب مقابله با عفونت های پنومکوکی، واکسن روتا ویروس (که علت شایع اسهال و بیماری است) و گروه B مننژکوکوک که در برابر مواردی مانند مننژیت و سپتی سمی محافظت می کند.

این واکسن ها را به صورت تزریقی یا روتا ویروس به صورت خوراکی (ساکشن دهانی) جذب می کنند.

تزریق ها در بالای ران، یک تزریق برای هر پا داده می شود. علیرغم ضعف، باید چند ثانیه تحمل کنند اگر کودک شما سرفه یا سرماخوردگی داشته باشد، ایمن سازی می تواند همچنان ادامه یابد، با این حال، اگر تب، اسهال و یا حال خیلی ناخوشایند داشته باشند، ممکن است واکسیناسیون به تعویق بیفتد.

یکی از سناریوهای بسیار مهم این است که ممکن است کودک شما از واکسن مننژیت B تب کند ، پرستارانی که واکسیناسیون می کنند، ممکن است به شما توصیه کنند بعد از آن پاراستامول نوزاد را به آنها بدهید.

مشکلات نوزاد هشت هفته

رشد فیزیکی نوزاد 8 هفته ای

یک کودک 8 هفته ای چقدر باید بخوابد؟

در حالی که نوزاد هنوز در اواسط شب از خواب بیدار می شود، آنها باید در جای خود 5-6 ساعت شبانه شب بخوابند. خواب های روزانه باید کمتر و مکرر اما کوتاهتر باشد، که اگر می خواهید آنها را شب بخوابانید با مشکلی مواجه نشوید.

در دو ماهگی، نوزادان به طور متوسط 11 تا 15 ساعت در روز می خوابند، به خصوص اگر در چند هفته اول کمتر از 18 ساعت خوابیده باشند اگر مشکل در ایجاد یک روال منظم دارید، لطفا توصیه ما را گوش کنید و روال خواب برای نوزادتان پیدا کنید.

یک کودک 8 هفته ای چقدر باید شیر بخورد؟

همانطور که میدانید نوزاد شما دو ماهه است، احتمالا حدود سه پوند وزن گیری کرده است ،که این بدین معنی است که تغذیه مناسب بوده است.آنها همچنان به رشد ناگهانی و نیاز به غذای بیشتر ادامه خواهند داد، اما هنوز هم کنترل اینکه چقدر باید و نباید شیر بخورند، لازم است بنابراین مهم است که آنها به دنبال پیروی از یک الگوی مناسب باشند.

یک راهنمایی خوب:150-200ml به ازای هر کیلو وزن نوزاد است ؛ اگر شما شروع به شیردهی کردید، می توانید پیگیری خوبی از میزان مصرف کودک خود داشته باشید با این حال، اگر به طور عمده تغذیه با شیر مادر دارید، بهترین توصیه ما این است که مطیع خواسته نوزاد خود باشید.

خواب نوزاد هشت هفته

مقدار شیر مورد نیاز نوزاد در هفته 8 

گریه نوزاد 8 هفته ای:مقابله با کولیک:

اگر کودک شما از کولیک رنج می برد، وضعیتی که نیمی از نوزادان را تحت تاثیر قرار می دهد، متوجه خواهید شد که ناگهان گریه بیش از حد می شود ، اگرچه ممکن است برای مقابله با آن ناراحتی ایجاد شود اما بعضی کارهایی وجود دارد که می توانید برای کمک به کودک انجام دهید.

یک نوزاد 8 هفته ای باید چقدر بزرگ باشد؟

اکنون که نوزاد شما حدود دو اینچ رشد کرده است و حدود سه پوند به دست آورده است، آنها قطعا تغذیه زیادی کرده اند و بنابراین خیلی رشد کرده اند.با این حال، اگر شما نگران تغییرات کودک خود هستید، به یاد داشته باشید که بین یک تا ده بار در روز دسشویی هنوز طبیعی است.

اگر آنها کمتر از سه بار در هفته مدفوع دارند و در حین پر کردن پوشک شان نیز به شدت درد دارند، ممکن است یبوست داشته باشند و باید به پزشک مراجعه نمود.

نقاط عطف تغییرات و رشد یک نوزاد 8 هفته ای:

مهارت های حرکتی جدید:

کودک شما تمام مهارت های حرکتی جدید خود را کشف می کند لگد زدن و مشت زدن ( در هوا، البته)، گرفتن و نگه داشتن، هل دادن و قل دادن بازوان و پاهای او در این هفته برای برخی از ورزشها آماده خواهد بود.

بعید به نظر می رسند که درست جلوی آنها قرار داشته باشند، اما اگر در سطوح بالاتری قرار گیرند، آنها را در معرض آزمایش مهارت های قل خوردن قرار می دهند.

دندان در آوردن:

نوزاد شما ممکن است هنوز دندان در نیاورده باشد، اما غده های بزاق آنها قطعا در حال توسعه است، این بدان معنی است که شما در این هفته با مقدار زیادی از خستگی مواجه خواهید شد.

نوزاد در هفته 8

مهارت های حرکتی نوزاد 8 هفته ای

والدین یک کودک 8 هفته ای،ممکن است چه مشکلاتی داشته باشند؟

گریه:

دو ماهگی برای شما و فرزندتان دشوار است. همه چیز رو به رشد فیزیکی و شناختی بوده و احتمالا باعث خستگی شما و کودکتان می شود نوزاد خیلی گریه می کند.

افسردگی پس از زایمان:

آیا شما با گناه یا احساس ناراحتی سر و کار دارید؟ آیا شما احساس می کنید که همه چیز ممکن است اشتباه پیش برود و این همه گناه شماست؟ممکن است دچار افسردگی پس از زایمان شده باشید.

این بسیار طبیعی است، از هر ده زن یکی از افسردگی پس از زایمان رنج می برد ، مهم است که علائم را درک کنید و اگر با هر یک از علائم ذکر شده مواجه هستید، با پزشک خود صحبت کنید.

خواب و وزن و رشد نوزاد هشت هفته و مهارتهای حرکتی نوزاد 8 هفته

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
برچسب :
وبگردی