نیکی کریمی

نقش های اول و ماندگار نیکی کریمی + تصاویر

تاریخ انتشار : 10 خرداد 1397کد مطلب : 68612زمان مطالعه : 5 دقیقه
نیکی کریمی بازیگر فیلم عروس بهروز افخمی امروز یکی از پرکارترین های سینما است و کارنامه موفقی در دنیای هنر دارد که ما در این مطلب به معرفی ماندگارترین نقش های آن می پردازیم.

نقش هایی که با نیکی کریمی ماندگار شد

در یکی از روزهای آبان ماه سال 50 نیکی کریمی بازیگر مشهور این روزهای سینما در تهران متولد شد. بازیگر پرکار این روزهای سینما از همان دوران کودکی علاقه به بازیگری را در خود پرورش داد و خیلی زود توانست بازی در تئاتر را آغاز کند و زمانی که تنها 18 سال داشت اولین بار در فیلم وسوسه جلوی دوربین رفت.

شاید آن روزها بسیاری از اهالی سینما پیش بینی موفقیت نیکی کریمی را میکردند و انتظار این روزهای پرکار نیکی کریمی برای خیلی ها دور از تصور نبود. در این شماره از مطلب چهره های نمناک به بررسی نقش های اول و ماندگار نیکی کریمی در سینما می پردازیم.

نیکی کریمی با این نقش ها ماندگار شد

نیکی کریمی در فیلم عروس

سال 69 بهروز افخمی فیلم سینمایی عروس را جلوی دوربین برد و نیکی کریمی و ابوالفضل پورعرب بازیگران نقش اصلی آن را تشکیل دادند. نیکی کریمی که سال 68 با بازی در فیلم وسوسه به سینما وارد شده بود توانست در فیلم بهروز افخمی توجه اهالی سینما را به خود جلب کند. نیکی کریمی با بازی در فیلم عروس نام خود را به عنوان ستاره آن روزهای سینما مطرح کرد.

 نیکی کریمی

فیلم عروس با بازی ماندگار نیکی کریمی

فیلم عروس داستان زن و شوهر جوانی است که در آغاز زندگی مشترکشان درگیر مشکلات جدیدی میشوند. حمید پسری است که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده و شغل و درآمدی ندارد و عاشق دختری به نام مهین می شود که خانواده او از وضعیت مالی خوبی برخوردارند و اختلاف طبقاتی باعث می شود که پدر عروس با ازدواج آنها مخالفت کند. حمید برای رسیدن به دختر مورد علاقه اش وارد قاچاق دارو می شود و رضایت پدر عروس را بدست می آورد. حمید و مهین برای ماه عسل به شمال سفر می کند و این آغاز ماجراهایی جدید است.


نیکی کریمی در فیلم دو زن

نیکی کریمی پس از بازی در چند فیلم از کارگردانانی چون ابراهیم حاتمی کیا، بهروز افخمی و داریوش فرهنگ در سال 1377 در فیلم دو زن به کارگردانی تهمینه میلانی ایفای نقش کرد. نیکی کریمی با بازی در این فیلم، به بازیگر ثابت چند فیلم بعدی تهمینه میلانی تبدیل شد و این همکاری تا فیلم واکنش پنجم ادامه یافت.

 نیکی کریمی

 نیکی کریمی در نمایی از فیلم دو زن

نیکی کریمی آن روزها دیگر به یکی از ستاره های اصلی و محبوب سینما تبدیل شده بود و تجربه همکاری با کارگردانان بزرگ را در کارنامه هنری اش داشت و برای بازی در فیلم دو زن نامزد دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شد و جایزه بهترین بازیگر زن را به خاطر بازی در همین فیلم از جشنواره تائورمینا ایتالیا گرفت.


نیکی کریمی در واکنش پنجم

نیکی کریمی که سابقه همکاری با تهمینه میلانی را در دو زن داشت در واکنش پنجم تهمینه میلانی باری دیگر جلوی دوربین رفت و توانست قابلیت های بازیگری اش را در معرض دید اهالی هنر قرار بدهد. واکنش پنجم با بازی موفق نیکی کریمی سال 82 روی پرده سینماها رفت و نیکی کریمی برای این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد.

 نیکی کریمی

بازی موفق نیکی کریمی در واکنش پنجم

در خلاصه داستان واکنش پنجم آمده است :فرشته، معلم مدرسه، همسرش سعید را در یک سانحه تصادف از دست می دهد. پدرشوهرش حاج صفدر مردی ثروتمند و بانفوذ و صاحب یک بنگاه حمل و نقل است. او به فرشته می گوید حالا که سعید مرده، دیگر با خانواده آنها نسبتی ندارد و چون حاج صفدر دو پسر مجرد در خانه دارد و فرشته هم به آنها نامحرم است باید خانه آنها را ترک کند...


نیکی کریمی در دیوانه ای از قفس پرید

دیوانه ای از قفس پرید سومین فیلم بلند احمدرضا معتمدی و با بازی نیکی کریمی است این فیلم محصول سال 1381 است. نیکی کریمی در تجربه جدید همکاری با احمدرضا معتمدی باز هم توانست بدرخشد و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را در جشنواره فیلم فجر از آن خود کند.

نیکی کریمی

 نیکی کریمی در فیلم دیوانه ای از قفس پرید

در خلاصه داستان فیلم احمدرضا معتمدی آمده است :یلدا با روزبه، جانباز جنگ، ازدواج کرده اما بیماری روزبه به شدت گرفته و او را در یک آسایشگاه برای مراقبت و درمان بستری می کنند. یلدا اگرچه علاقه زیادی به روزبه دارد اما در مورد رابطه اش دچار تردید شده است و این سرآغاز ماجراهایی تازه در زندگی آنهاست.


نیکی کریمی در من همسرش هستم

نیکی کریمی که بعد از گذشت چند سال و بازی در چندین اثر موفق و پربیننده سینمایی حالا به یکی از بهترین های سینما تبدیل شده است در سال 90 با فیلم من همسرش هستم ساخته مصطفی شایسته توانست باز هم بدرخشد. نیکی کریمی در این فیلم با مصطفی زمانی همبازی شد و یکی از بهترین بازی هایش را انجام داد.

نیکی کریمی برای بازی در فیلم منهمسرش هستم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی ام جشنواره فیلم فجر شد.

 نیکی کریمی

مصطفی زمانی و  نیکی کریمی در من همسرش هستم 

من همسرش هستم زوجی است که بعد از دوازده سال زندگی، حالا به نوعی یکنواختی در زندگی رسیده اند. دکتر امیرحسین به همسرش شهلا خیانت و منشیِ خود را صیغه کرده است. شهلا از این موضوع، مطّلع می شود و سعی می کند که با برانگیختن حسادتِ وی، او را از این کار بازدارد. شهلا در حادثه ای به خواستگار اولش برخورد و یادِ عشق قدیمی را زنده می کند و تصمیم می گیرد که این راه را تا آخر خط،طی کند اما...


نیکی کریمی در شیفت شب

نیکی کریمی که حالا در زمینه بازیگری تجربه های زیادی کسب کرده پا را از این عرصه فراتر گذشته و در فیلم شیفت شب نویسندگی ، کارگردانی و تهیه کنندگی را برعهده داشت. شیفت شب فیلمی به کارگردانی و تهیه کنندگی نیکی کریمی و نویسندگی نیکی کریمی و علی اصغری ساخته سال 1393 است.

شیفت شب در سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و برنده دیپلم افتخار جایزه ویژه هیئت داوران در بخش سودای سیمرغ شد.

نیکی کریمی

فیلم شیفت شب با بازی نیکی کریمی و ترلان پروانه

شیفت شب داستان زنی به نام ناهید است که در اثر تغییر رفتار همسرش و خبرهایی که از دوستان او می شنود به او شک می کند و به دنبال او می رود و متوجه می شود که شوهرش به دلیل برداشت مبلغ زیادی از حساب شرکت اخراج شده و در آژانسی که کار می کرده نیز مبلغ 500 میلیون تومان نزول گرفته و به دنبال شریکیش که از او کلاه برداری کرده می گردد. همسر ناهید مدتی ناپدید می شود و در این مدت ناهید و برادر همسرش مبلغ نزول گرفته شده و بدهی شرکت را باز پس می دهند و او را می یابند تا به خانه بازگردانند.

نقش های اول و ماندگار نیکی کریمی + تصاویر

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
برچسب :
وبگردی