هدیه تولد
شاید یکی از هیجان انگیز ترین مناسبت هایی که هر ساله رخ می دهد تولد است. اوج شادی این رویداد با یک هدیه تولد هیجان انگیز کامل می شود. با ما در این مقاله همراه باشید.

 با وجود این که سالروز تولد هر سال تکرار می شود، اما تجربه نشان داده که حساسیت افراد مختلف نسبت آن بسایر متفاوت است بطوریکه حتی واکنش های جالبی به هدیه تولد خود نشان می دهند. گاهی گرفتن یک هدیه ساده از پدر، مادر، همسر و یا از دوستان نزدیک، می تواند معنی بسیار زیادی برایمان داشته باشد و بسیار خاطره ساز باشد. از سوی دیگر وقتی به یکی از عزیزانمان هدیه ای اهدا می کنیم، لذت مشابهی را تجربه خواهیم کرد.چرا که  شاد کردن دیگران نیز در بهبود زندگی ما موثر است و همین امر مجددا منجر به شادی خود ماد خواهد شد. در این مقاله سعی داریم به جنبه های مختلف برای انتخاب یک هدیه تولد هیجان انگیز بپردازیم.

آیا هیجان انگیزترین هدیه، بهترین هدیه است؟

بسیاری از افراد بر این باورند که کادو تولد مناسب، هدیه ای است که مخاطب را به هیجان بیاورد. بعنوان مثال، برای بسیاری از آقایان تصور حالت هیجان انگیز همسرشان وقتی که بسته بندی کادوی تولد خود را باز می کند، بسیار شیرین است. حال آنکه از نگاه کسی که هدیه را دریافت کرده است، کاربردی بودن هدیه مهم تر است. شاید یک شال یا روسری ساده یا یک کراوات شیک مردانه، بسیار کاربردی تلقی شود، اگرچه که نتواند عزیزمان را به اوج هیجان و غافلگیری برساند.

انتخاب هدیه تولد برای همسر

حال که دریافتیم در انتخاب کادوی تولد، علاوه بر هیجان انگیز بودن هدیه می بایست به جنبه کاربردی آن نیز توجه کرد، می توان به موضوع هدیه تولد برای همسر اشاره کرد. انتخاب هدیه تولد برای همسر کمی دشوار تر است، چرا که علاوه بر کارردی بودن هدیه، هیجان انگیز بودن آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و شما قطعا نمیخواهید لذت تماشای برق چشمان همسرتان را وقتی که در بین همه دوستان و آشنایان، کادوی شما را می گشاید از دست بدهید و همین امر انتخاب شما را دشوار تر می کند.

انتخاب هدیه با توجه به جنسیت

نکته مهم و حائز اهمیت دیگر این است که در ابتدا بدون اینکه نسبت طرف مقابل را در نظر بگیرید، ابتدا جنسیت او را در نظر داشته باشید. زیرا که هم از لحاظ سلیقه و هم از لحاظ نحوه استفاده وی از هدیه، انتخاب های بسیار متفاوتی خواهید داشت. شاید بتوان گفت که آقایان بیشتر به جنبه های کاربردی هدیه توجه می کنند، حال آنکه ممکن است خانم ها جنبه های زینتی و زیبایی هدیه را بیشتر بپسندند و آنرا ملاک یه هدیه مناسب تلقی کنند. پس در انتخاب هدیه تولد برای یک پسر به سراغ وسایل ورزشی، تیشرت، لباس، بازی های ویدیویی، تلفن همراه هوشمند و موارد مشابه این چنین بروید. در طرف مقابل، در انتخاب هدیه تولد برای یک دختر، عطر و ادکلن، زیورآلات، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم برقی مانند اتوی مو، کیف و کفش و موارد ظریف و مشابه می تواند انتخاب های خوبی باشد.

هدیه برای تولد

هدایای روز تولد برای اعضای خانواده

فراموش نکنید که اعضای خانواده شما فقط همسر و فرزندان شما نیستند. پدر، مادر، خواهر و برادر و یا حتی سایر اقوام نیز همگی اعضاء خانواده شما تلقی می شوند که باید سعی کنید در این موارد علاوه بر الگوهای کلی بودجه خود را نیز مد نظر داشته باشید تا در کل بتوانید به یک انتخاب مناسب برسید. در واقع شما به دنبال بهانه ای برای ابراز محبت و نشان دادن ارادت خود به طرف مقابل هستید. بنابراین در این حالت کیفیت هدیه روز تولد نسبت به قیمت آن در اولویت قرار دارد و حتی اگر به سراغ هدایای ارزان قیمت هم بروید مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد. به عنوان یک پیشنهاد کلی، هنگام خرید هدایای روز تولد برای اعضای خانوادهف سعی کنید با توجه به نیاز آنها هدیه را انتخاب نمایید. اگر این هدیه در زمینه رفع یکی از نیازهای آنها باشد، قطعا جذابیت بیشتری برایشان خواهد داشت.

انتخاب هدیه برای یک دوست خاص

گاهی یک دوست اهمیت و تاثیر گذاری یک دوست خاص در زندگی ما بسیار بیشتر از اعضای خانواده است. و گاها شدت این رابطه به حدی است که ممکن است در خرید هدیه در هر مناسبتی مانند خرید هدیه روز مادر، خرید هدیه تولد، هدیه شب یلدا و ... برای یک دوست، نسبت به موارد قبل بیشتر هزینه کنید. این موضوع به طور ویژه در انتخاب هدیه تولد برای دوست دختر به چشم می آید. در یک رابطه رمانتیک، ممکن سطح انتظار از طرف مقابل به نحوی باشد که طرفین را مجبور کند که به سراغ خرید یک انگشتر زینتی یا هدایای گران قیمت بروند.
در طرف مقابل، در مورد انتخاب هدیه تولد برای آقایان کار کمی ساده است. اگرچه در این حالت انتخاب ها کتر است، اما احتمالاً مجبور می شوید که به سراغ هدایای برند بروید. مثلاً چند صد هزار تومان یا حتی چند میلیون تومان برای خرید ساعت مچی بپردازید. این در حالی است که در انتخاب هدیه مثلا هدیه نوروز برای بانوان علاوه بر اینکه با پیچیدگی بیشتری در انتخاب روبرو هستید، باید به نتیجه اهدای آن هدیه در رابطه خود نیز بیندیشید. بطورکلی زنان و دختران علاقه زیادی به جواهرات و لوازم زینتی دارند، اما این موضوع دلیلی مبنی بر این امر نیست شما در همه مناسبت ها، صرفاً به سراغ جواهرات گرانقیمت بروید. وب سایت گیفتمون (www.giftamoon.com) مجموعه ای ارزشمند از هدایای زینتی و دست ساز و صد البته با قیمت مناسب را به شما ارائه می نماید.
هدیه تولد

آیا قیمت هدیه تولد اهمیت دارد؟

قطعا قیمت یک هدیه موضوع مهمی است. اگرچه اهداء هدیه به جهت ابراز محبت به طرف مقابل است و نشان دهنده علاقه شما به وی، اما اگر طرف مقابل نیم نگاهی به قیمت آن نیز داشته باشد، نمی توان او را مورد شماتت قرارداد. اگرچه آقایان نسبت به نوع هدیه و ظرافت آن گاها بی تفاوت هستند، اما مسلما اطلاعات خوبی در مورد کیفیت هدایا و قیمت آنها دارند و به همین دلیل در انتخاب هدیه تولد شوهر و یا کادوی تولد دوست پسر حساسیت بالاست.
بگذارید یک نوع رویه تصمیم گیری را بررسی کنیم. بعنوان مثال برای خرید کادو تولد، ابتدا آنها را در سه گروه هدیه ارزان قیمت، هدیه گرانقیمت و هدایای معمولی قرار دهید. بطور میانگین هدایای با قیمت متوسط و باکیفیت معمول توسط اکثر افراد انتخاب می شود و معمولاً فرد هدیه گیرنده هم راضی است. اما اگر بودجه محدودی برای خرید  هدیه دارید، همچنان مشکلی نیست و مطمئن باشید که گیرنده هدیه از کادوی شما خوشحال خواهد شد. مثلاً اگر شما به عنوان فرزند کم سن و سال خانواده، قصد خرید یک کادو تولد خاص برای پدر یا مادر خود را داشته باشید، قیمت چندان مهم نیست و در ضمن این اطمینان را داشته باشید که آنها هم از لحاظ ارزش مالی هدیه، انتظار زیادی از شما ندارند.
اما اگر قصد خرید هدیه برای همسر یا نامزد، دوست دختر یا دوست پسر خود را دارید، تا جایی که می توانید هدایای گران قیمت را برای آنها انتخاب نماید. معمولا این افراد از شما توقع بیشتری دارند و گاها هدیه شما را معیار قضاوت خود قرار خواهند داد. اگرچه ممکن است آنها عکس العمل خاصی نسبت به این موضوع نشان ندهند، لاکن همیشه همه ابعاد یک معادله را بسنجید و سعی کنید که بهترین گزینه ممکن را انتخاب نمایید.

خرید حضوری یا خرید اینترنتی هدیه روز تولد

امروزه با رشد بستر اینترنت و گسترش فروشگاههای فروش آنلاین (مانند فروشگاه گیفتمون) هر دو روش خرید حضوری و خرید اینترنتی، گزینه های خوبی برای خرید هدیه تولد هستند. جذابیت خرید حضوری به این دلیل است  که شما در همان لحظه خرید می توانید هدیه مورد نظرتان را ببینید و در مورد کیفیت و شکل ظاهری آن مطمئن باشید. ضمن این که در همان لحظه می توانید هدیه را در یک کادوی زیبا بسته بندی کنید و از درج یک نوشته مناسب بر روی آن بهره ببرید.
اما می توان گفت که در چند سال اخیر، روش اینترنتی خرید هدیه روز تولد بیشتر مورد توجه قرار گرفته و یک گزینه جذاب بشمار می آید. این روش به این دلیل کارا و جذاب است که، فرد نیازی به مراجعه به مراکز خرید ندارد و می تواند از محل کار و یا هر جای دیگر که صرفا به اینترنت دسترسی دارد، هدیه را سفارش دهد. در حقیقت روش خرید آنلاین گزینه فوق العاده ای برای سورپرایز کردن طرف مقابل است. البته در این شیوه، در مواقعی معایب بالقوه ای هم وجود دارد. بطور مثال حتماً می بایست وب سایت فروشنده را با دقت بالایی انتخاب کنید.  بررسی نما الکترونیک و نماد رسانه در وب سایت ها به شما کمک می کند که در انتخاب وب سایت مورد نظرتان دقت بیشتری داشته باشید.
هدیه تولد

کلام آخر، بهترین هدیه تولد چیست؟

تعریف هر کسی از بهترین هدیه متفاوت است. به همین دلیل شاید استفاده از لفظ مناسب ترین یا بهترین هدیه فهوای کلام را منتقل نکند. در واقع بهترین هدیه از دید هر فرد متفاوت است، ممکن است برای یک نفر خرید لوازم ورزشی اهمیت بالایی داشته باشد، اما فرد دیگر زیور آلات را ترجیح دهد و یا به عطر و ادکلن علاقه بیشتری نشان دهد. پس اگر به فکر خرید هدیه هستید، باید فاکتورهای مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهید تا به بهترین گزینه ممکن برسید. بگذارید بار دیگر بعنوان جمع بندی این فاکتورها را بررسی کنیم:
  • جنسیت طرف مقابل را در نظر داشته باشید.
  • ارتباطی عاطفی که بین شما و طرف مقابل وجود دارد را لحاظ نمایید.
  • انتظاری که طرف مقابل از شما دارد را بسنجید و سلیقه او را در نظر بگیرید.
  • بین انتخاب هدیه برای دوستان خود تفاوت قائل شوید. افراد نزدیکتر، هدایای مناسب تر.
  • فروشگاههای مختلف را برای انتخاب هدیه تولد در نظر بگیرید تا تنوع رعایت شود.
حال با توجه به فاکتورهای مطرح شده در این مقاله، می توانید به انتخاب یک هدیه تولد مناسب بیندیشید.
 

انتخاب بهترین و فوق العاده ترین هدیه تولد

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی