هواشناسی کشور

آسمان امروز و فردا در اکثر نقاط کشور صاف است

تاریخ انتشار : 4 تیر 1399کد مطلب : 43321زمان مطالعه : 1 دقیقه
امروز و فردا در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است اما از روز جمعه تا یکشنبه با نفوذ جریان های خنک شمالی در شمال شرقی و شمال غربی همچنین البرز مرکزی هوا خنک تر می شود.

ایسنا:براساس پیش بینی کلیه نقشه های همدلی و آینده نگری چهارشنبه و پنجشنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است و در نوار شمالی روند افزایش دما در ساعات بعد از ظهر پیش بینی شده و در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر و بارش پراکنده رخ می دهد.

روز جمعه تا یکشنبه با گذر متناوب امواج تراز میانی جو و نفوذ جریان های خنک شمالی به سواحل دریای خزر در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل همچنین در گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی شاهد ابرناکی و وزش باد گاهی نیز کاهش نسبی دما و بارش باران گاهی با رعد و برق خواهیم بود.

طی 5 روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور تداوم یافته و باد و گرد و خاک کاهش دید و کیفیت هوا در منطقه زابل دور از انتظار نیست.

روزهای جمعه و شنبه در شمال غرب و سواحل شمالی کشور در روزهای شنبه و یکشنبه در دامنه های جنوبی البرز مرکزی با شماره شاهد کاهش نسبی دما بین 5 تا 8 درجه پیش بینی می شود دریای خزر از اواخر پنج شنبه تا روز شنبه مواجه است.

آسمان تهران در روز پنج شنبه صاف گاهی همراه با وزش باد، در اواخر وقت افزایش باد خواهد بود؛ اما در روز جمعه با افزایش ابر گاهی وزش باد شدید رخ می دهد. بیشینه دمای هوای پایتخت 39 درجه و کمینه در آن 23 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/م

آسمان امروز و فردا در اکثر نقاط کشور صاف است

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : هواشناسی
وبگردی