عشق لیلی و مجنون
عشق لیلی و مجنون یا همان عشق زن و مرد به هم باعث ترشح هورمون نفرین در بدن افراد می شود و احساس زیبا و دوست داشتنی عشق را در همسران به وجود می آورد.

هورمون عشق لیلی و مجنون کشف شد

آن حس خوبی که در شما با دیدن کسی که دوستش می دارید و یا با به یاد آوردن او در شما ایجاد می شود چیزی نیست جز تأثیر تولید هورمون عشق در بدن شما ، حس زیبای عشق چنان نشاط و شوقی در شما ایجاد می کند که دلتان نمی خواهد هیچ گاه این حس زیبا از بینبرود.

هورمون عشق لیلی و مجنون کشف شد

همه آن هایی که با هم ازدواج می کنند، دوست دارند زندگی شان دوام داشته باشد. دانش امروز نشان می دهد، احتمالا نوع عمل هورمون های ما در داشتن یک زندگی سعادتمند دخیل است، هورمون هایی که احساس محبت و دیگر احساسات ارزشمند زندگی را به وجود می آورند.

عشق همسران نسبت به یکدیگر سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و رشد سلول های مغزی می شود ، نفرین هورمونی است که به عنوان عشق لقب گرفته است. صدای فرد مورد علاقه، خاطرات شیرین، حتی یک نگاه مهربان باعث ترشح این هورمون در بدن می شود.

فرآیندهای شیمیایی مختلفی در داخل بدن در زمان رسیدن افراد به خواسته موردنظرشان انجام می شود. بر اساس این مقاله در قسمت جلوی مغز افراد مواد شیمیایی ترشح می شود که موجب ایجاد نشاط در فرد می شود.

مطالعات جدید محققان نشان می دهد حس عشق و علاقه از دیرباز میان انسان ها وجود داشته است و هورمون نفرین هنگامی که دو شخص به یک دیگر علاقه دارند و با هم روبرو می شوند در بدن ترشح می شود.

افراد در زمان رسیدن به هدف مورد نظرشان ماده نفرین که شبیه آدرنالین است شروع به ترشح می کند در نتیجه باعث هیجانی شدن افراد، دلبستگی به فرد مقابل، بالا رفتن تعهد و تقویت عضلات می شود.

کشف هورمون عشق لیلی و مجنون!

4.122
این مطلب مفید بود ؟184
برگرفته از برنا نیوز -/ ن.م
برچسب : هورمون
وبگردی