هک حساب کاربری

ترفند مرد شیاد برای هک 90 حساب کاربری

تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1397کد مطلب : 68190زمان مطالعه : 2 دقیقه
مرد شیاد با شگردی خاص اقدام به هک 90 حساب کاربری کرده و حساب بانکی قربانیان را خالی کرده بود که با تلاش پلیس فتا بازداشت شد.

هک 90 حساب کاربری توسط مرد شیاد

مرد شیاد که با نرم افزار جاسوسی بیش از 90 حساب کاربری را هک کرده و حساب آنها را خالی می کرد در عملیات تخصصی پلیس بازداشت شد.

شناسایی و دستگیری این مرد شیاد زمانی در دستور کار پلیس فتای مازندران قرار گرفت که مردی از خالی شدن حساب بانکی اش شکایت کرد.
در حالی که اقدامات تخصصی کارآگاهان پلیس فتای این استان برای راز گشایی از این پرونده ادامه داشت آنها با چند مورد دزدی مشابه دیگر نیز روبه رو شدند. به این ترتیب تحقیقات با این فرضیه که این سرقت ها ازسوی یک فرد یا باند صورت می گیرد ادامه یافت و کارآگاهان رد یک مرد جوان را در خارج از استان مازندران به دست آورده و مخفیگاه او را شناسایی کردند.
سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتای مازندران در این باره به خبرنگار ما گفت:مأموران پس از اقدامات اطلاعاتی موفق شدند متهم را که اهل یکی از استان های شمال غربی کشور بوده شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی، در عملیاتی ضربتی دستگیر کنند.
کامپیوتر
 
در بازرسی از مخفیگاه این مرد شیاد 10 سیمکارت، تعدادی گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و سیستم رایانه ای حاوی اطلاعات شخصی مالباختگان کشف شد.
بر اساس تحقیقات کارآگاهان پلیس فتای استان، متهم با طراحی نرم افزاری به نام آموزش ساخت روبات و نصب ویندوز یک برنامه جاسوسی با عنوان Setting را برای مخاطبان و کاربران کانال های تلگرامی ارسال می کرد که با نصب این نرم افزار توسط کاربر متهم به کلیه اطلاعات گوشی، پیامک ها و ارتباط مبادله شده با سامانه های ussd اعم از شماره کارت و رمز دوم بانکی آنان دسترسی پیدا می کرد.
سرهنگ محمد نژاد در ادامه گفت:در بررسی سیستم های رایانه ای و ایمیل های شخصی متهم 90 مورد اطلاعات حساب های بانکی اشخاص مختلف شناسایی و کشف شده است و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد. محمدنژاد از مالباختگان و کسانی که با استفاده از این نرم افزار مورد سرقت واقع شده اند درخواست کرد برای رسیدگی به شکایت یا تنظیم دادخواست به پلیس فتای استان مازندران یا دادسرای محل سکونت خود مراجعه کنند.
رئیس پلیس فتای مازندران توصیه ای نیز به کاربران فضای مجازی کرد:امروزه بسیاری از اپلیکیشن های رایگان که در فضای مجازی وجود دارند، حاوی بد افزارهایی هستند که می توانند به اطلاعات مهم افراد دسترسی داشته باشند. کاربران شبکه های اجتماعی مراقب باشند تا روی هر لینکی که از طرف افراد ناشناس ارسال می شود کلیک نکرده و هر نرم افزاری را که در این محیط تبلیغ می شود دانلود نکنند، زیرا امکان نصب بدافزار وجود خواهد داشت.
انتهای پیام/م

ترفند مرد شیاد برای هک 90 حساب کاربری

57
این مطلب مفید بود ؟70
برچسب : هک
وبگردی