ویروس اچ آی وی
ویروس نقص ایمنی انسانی که با نام اچ آی وی آن را می شناسیم، نوعی ویروس با سرعت تکثیر پایین و عامل بیماری ایدز است.

ورزشکارانی که مبتلا به ویروس مرگبار HIV شدند

HIVویروسی است که باعث ایدز یا سندرم کاهش ایمنی بدن می شود و ممکن است در مدت طولانی یا کوتاه شرایطی غیر قابل پیش بینی را به وجود آورد. HIV به سلول های حیاتی دستگاه ایمنی بدن حمله می کند و با مختل کردن کارکرد یاخته های مسئول هماهنگی ایمنی بدن، مشکلاتی را در سیستم ایمنی به وجود می آورد که به آن ایدز می گویند. اما، از زمان ورود HIV به بدن تا بروز ایدز ممکن است بین 6 ماه تا ده سال یا بیش تر طول بکشد در این مدت گرچه فرد به ظاهر تندرست به نظر می رسد، ولی ممکن است ویروس از او به دیگران سرایت کند.

این ویروس ممکن است در بعضی از قشرهای جامعه بیشتر دیده شود اما خوشبختانه در جامعه ورزشی کمتر ورزشکاری از این ویروس رنج می برد.

ورزشکارانی که قربانی ویروس اچ آی وی شدند

مجیک جیسون

مبتلایان ویروس اچ آی وی

مجیک جیسون بازنشسته بسکتبالیست مشهور تیم لوس آنجلس لیکرز است. او در سال 1991 به دلیل ابتلا به ویروس اچ آی وی از بسکتبال خداحافظی کرد. اما 2 بار بعد از آن باز هم از بسکتبال خداحافظی کرد و دوباره برگشت.

جیسون در سال 1996 بسکتبال را کنار گذاشت و یکی از بازرگانان موفق شد.

روبرتو آلومار

ورزشکاران مبتلا به اچ آی وی

روبرتو آلومار ورزشکار در رشته بیس بال بود که در سال 2005 به دلیل بیماری و ابتلا به ویروس اچ آی وی بازنشسته شد.

آرتور آشه

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

آرتور آشه اولین آفریقایی آمریکایی که قهرمان تنیس ویبلدون شد و در رتبه اول جهان قرار گرفت. او موفق به کسب سه عنوان قهرمانی در رقابت های بزرگ تنیس شد.

در اوایل 1980 پس از یک جراحی قلب به ویروس اج آی وی مبتلا شد و در 1993 در سن 49 سالگی تسلیم بیماری ایدز شد و درگذشت.

تامی موریسن

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

تامی موریسن بوکسور حرفه ای که در فیلم راکی 5 با سیلوستر استالونه بازی کرد.وی پس از 52 بازی حرفه ای در 1996 بازنشسته شد. او همیشه ابتلا به ویروس اچ آی وی را تکذیب می کرد و در نهایت در سال 2013 در سن 44 سالگی در گذشت.

روی سیمونز

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

روی سیمونز بازیکن فوتبال آمریکایی بود که در سال 1992 متوجه بیماری اش شد .او 5 سال از افشای ابتلا به ایدز خودداری کرد و در نهایت در سال 2014 در سن 57 سالگی در گذشت.

تیم ریچموند

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

تیم ریچموند یک راننده ماشین مسابقه و اهل آمریکا بود که در یک خانواده بسیار اشرافی بزرگ شده بود. او در سال 1989 در سن 34 سالگی خیلی ناگهانی درگذشت. بعد از آن خانواده وی در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کردند که ریچموند در اثر ایدز جان خود را از دست داده است.

گرگ لوگانیس

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

گرگ لوگانیس ورزشکار رشته شیرجه و اهل ایالت متحده آمریکا است.او در بین سال های 1976 تا 1988 میلادی در مسابقات المپیک تابستانی 5 مدال کسب کرد که 4 مدال طلا و یک مدال نقره بود.

در سال 1988 اعلام کرد که به ویروس اچ آی وی مبتلا است .او که از زندگی خود کتابی منتشر کرد در سال 2013 مربی تیم شیرجه المپیک آمریکا شد.

بیل گلدسوورثی

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

بیل گلدسوورثی ورزشکار هاکی روی یخ و اولین هاکی بازی بود که ایدز گرفت. در اثر این بیماری شغل و همسرش را از دست داد و سرانجام در سن 51 سالگی فوت کرد.

استبان دا جسوس

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

استبان دا جسوس بوکسور اهل پورتوریکو بود. او بدلیل مصر زیاد مواد مخدر جایگاه ورزشی خود را از دست داد. در سال 1980 پس از تزریق کوکائین باعث تصادف و مرگ یک راننده شد و به همین دلیل به زندان رفت و در سن 37 سالگی بدلیل بیماری ایدز درگذشت.

گلن بورک

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

گلن بورک بازیکن آمریکایی بیسبال بود . که در سال 1995 در اثر بیماری ایدز در 43 سالگی در گذشت.

مایک بوتلر

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

مایک بوتلر راننده فرمول یک انگلیسی بود.وی در حرفه خودش منحصر به فرد بود .در سال 1974 بازنشسته شد و 14 سال بعد در 48 سالگی در اثر ایدز درگذشت.

امانوئل ابوئه

مبتلایان به ویروس اچ آی وی

امانوئل ابوئه ملی پوش ساحل عاجی که سابقه بازی در تیم های بورن ،آرسنال و گالاتاسرای را در کارنامه کاری خود دارد.

او پس از جدایی از همسرش تمام داراییش را به همسرش بخشید و امروزه در بدترین شرایط مالی زندگی می کند. او نیز از ورزشکاران مبتلا به ایدز است.

ورزشکارانی که ویروس اچ آی وی گرفتند

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/ ر
برچسب :
وبگردی