پرواز کیش تبریز

فرود هواپیمای پرواز کیش تبریز با لاستیک ترکیده + عکس

تاریخ انتشار : 10 فروردین 1397کد مطلب : 10734زمان مطالعه : 2 دقیقه
دختر 18 ساله با شلیک گلوله اسلحه شکاری توسط برادر 5 ساله اش در منطقه حاشیه ای شهرستان دزفول به قتل رسید.

 فرود هواپیمای پرواز کیش تبریز با ترکیدگی چرخ سمت راست

 مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت:پرواز کیش – تبریز متعلق به هواپیمایی آتا با وجود ترکیدگی چرخ سمت راست با مهارت خلبان به سلامت در باند فرودگاه شهید مدنی تبریز فرود آمد

مصطفی صفایی با اشاره به اینکه این پرواز قرار بود ساعت 19 و 30 دقیقه بنشیند، اظهارکرد:خلبان هواپیما پس از اینکه متوجه اشکال فنی در چرخ ها شد 20 دقیقه فرود خود را به تاخیر انداخت تا سوخت هواپیما تخلیه شود و سپس با مهارت فرود آمد . 

چرخ هواپیما

 وی با بیان اینکه مسافران این پرواز آسیب ندیده اند، گفت:هواپیما پس از تعویض لاستیک ها به پارکینگ منتقل می شود.

 صفایی گفت:با وجود این حادثه به علت اینکه فرودگاه تبریز دارای 2 باند است وقفه ای در برنامه پروازی این فرودگاه پیش نیامده است.

وی افزود:تندباد 5شنبه هم تاثیری در نشست و برخاست پروازهای امروز فرودگاه شهید مدنی تبریز نداشت.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب این شهر و در ارتفاع 1494 متری از سطح دریا در زمینی به مساحت 529 هکتار در سال 1329 با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است .
شرکت های هواپیمائی فعال در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز شامل شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران (هما)، شرکت هواپیمائی ایرتور ، شرکت هواپیمائی آتا ، شرکت هواپیمائی آسمان، شرکت هواپیمائی کیش، شرکت هواپیمائی ترکیش، شرکت هواپیمائی ماهان ، شرکت هواپیمائی قشم ایر، شرکت هواپیمائی کاسپین، شرکت هواپیمائی زاگرس، شرکت هواپیمائی معراج و شرکت خدمات هندلینگ آرمان است.

پروازهای داخلی فرودگاه تبریز در مسیرهای تهران – مشهد – اصفهان – شیراز- اهواز – کیش – بندرعباس– عسلویه – کرمان – رشت و قشم) و پروازهای خارجی در مسیرهای هامبورگ- مدینه - استانبول و بغداد انجام می شود. 

فرود هواپیمای پرواز کیش تبریز با لاستیک ترکیده + عکس

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از ایرنا، انتخاب /م
برچسب : حوادث هوایی
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی