پروتئین صبحانه
مصرف کردن وعده صبحانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل هرگز نباید از صبحانه غافل شوید، همچنین مصرف کردن پروتئین در صبحانه هم فواید بسیاری دارد.

اهمیت و نقش مهم مصرف پروتئین در وعده صبحانه را می دانید؟

پروتئین ها منبع بزرگی از مواد مغذی در رژیم غذایی ما هستند. بهترین راه مصرف آن ها در صبحانه است در مورد اهمیت خوردن پروتئین در صبحانه در این بخش از سلامت تغذیه در نمناک صحبت خواهیم کرد. لازم به ذکر است در طول صبح، هورمونی که غذا را به انرژی تبدیل می کند قدرت ماهیچه ها را احیا می کند غالب می شود .

چون در این زمان از روز بدن ما با کورتیزول کنترل می شود، ماده ای است که مسئول تبدیل شدن پروتئین ها به انرژی است به خاطر این فرآیند، پروتئین ها در این زمان از روز تغییرات مرتبطی که آن ها را به جرم و انرژی عضلانی تبدیل می کنند رنج می برند.

علاوه بر این ، این امر به حفظ مداوم سطوح گلوکز در طول چند ساعت کمک می کند ؛ این تاثیر مثبت برای حفظ تود عضلانی، افزایش تمرکز ذهنی و برای ساعت ها کارکردن یا مطالعه عالی است - از احساس گرسنگی در طول ساعت ها اجتناب و دمای بدن را افزایش دهید .

به علاوه، آن ها به ما اجازه می دهند متابولیسم خود را بیشتر از زمانی که در شب مصرف می شوند ، افزایش دهیم. این کار برای بقیه روز راحت تر است تا از ذخیره بیشتر چربی ها اجتناب کنید.

پروتئین در صبحانه

اهمیت بسیار بالا مصرف پروتئین در صبحانه 

عملکرد پروتئین ها در وعده صبحانه

به دلیل پروتئینی که در طول صبحانه می خوریم، میزان گلوکز خون را بیشتر ثابت نگه می داریم این باعث می شود تمرکز ذهنی حفظ شود به علاوه، حافظه و ظرفیت را برای استدلال افزایش می دهیم. با داشتن دسترسی مناسب به گلوکز، مغز نیازی به فعال کردن سیستم های اضطراری برای بدست آوردن آن از منبع دیگر ندارد و می تواند خود را به طور کامل وقف عملکرد عقلانی کند.
اهمیت پروتئین ها در صبحانه بیشتر است چون آن ها مستقیما در مغز ایجاد آدرنالین و دوپامین می کنند این به ما اجازه می دهد تا بهبودی در ظرفیت استدلال و همچنین مهارت های یادگیری، بسیار به موقع در ساعات صبح ایجاد کنیم.
مزیت دیگر خوردن صحیح صبحانه این است که القای متابولیک پروتیین ها باعث می شود وزن کم شود. به این ترتیب، می توانیم در رژیم غذایی تمامی غذایی که برای انرژی و کنترل گرسنگی ضروری است را در نظر بگیریم.
علاوه بر این ، ما مواد مغذی لازم برای بالا بردن سروتونین و کنترل اعتیاد به کربو هیدرات ها را به دست خواهیم آورد که ما را به رژیم غذایی سالم هدایت و ما را تشویق می کند وزن کم کنیم. با تسریع متابولیسم و کنترل گرسنگی و اعتیاد، ما از این نیاز که معمولا در طول روز به " میان وعده " نیاز داریم ، اجتناب می کنیم.

نمونه هایی از صبحانه غنی از پروتئین:

به عنوان مثال، ما مقداری صبحانه با محتوای پروتئین بالا ارائه می دهیم به این ترتیب می توانید از همه نتایج خوب مصرف این مواد مغذی در ابتدای روز بهره مند شوید.
 
صبحانه های پروتئینی

صبحانه های غنی شده از پروتئین 

بلغور به عنوان منبع پروتئین در صبحانه :

بلغور به دلایل مختلف غذای خوبی برای خوردن در صبحانه است . اول، یک منبع عالی از کربوهیدرات پیچیده و فیبر قابل حل است. نه تنها گوارش را تسهیل می کند بلکه مدت طولانی شما را سیر نگه می دارد و علاوه بر این ، فیبر قابل حل نیز کمک می کند تا سطح قند خون را کنترل کرده و فشار خون را کاهش دهیم . این صبحانه مقدار زیادی پروتئین تامین خواهد کرد و یک انتخاب عالی برای رژیم غذایی گیاهی خواهد بود.
 
بلغور

 بلغور از منابع پروتئینی در صبحانه

ماست یونانی منبع پروتئین:

ماست یک لبنیات است که منبع پروتئین در صبحانه برای شروع روز خواهد بود و علاوه بر این ، مقدار زیادی کلسیم و ویتامین د را تامین خواهد کرد. این غذا یک محصول است که به طور فزاینده ای به عنوان صبحانه مصرف می شود.
 
ماست یونانی

ماست یونانی از منابع پروتئین در صبحانه

نان ذرت مکزیکی یا تخم مرغ نیمرو شده:

تخم مرغ یک گزینه بسیار خوش مزه غنی از پروتئین ها و عاری از کربوهیدرات است . آن ها منبع عالی پروتئین هستند اما این کلسترول واقعا به " کلسترول خوب " معروف و برای سلامتی مفید است. مگر اینکه 10 تخم مرغ در روز بخورید بنابراین، تخم مرغ یکی از بهترین گزینه های صبحانه شامل پروتئین است.
 
نان ذرت مکزیکی

نان ذرت مکزیکی با تخم مرغ پخته شده

چرا باید در وعده صبحانه مواد غذایی پروتئین دار بخوریم؟

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی