پیامک کلاهبرداری

پیامک درخواست پول، کلاهبرداری از آب درآمد

تاریخ انتشار : 11 آذر 1397کد مطلب : 36263زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای که با ارسال پیامک درخواست پول از شهروندان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

پیامک کلاهبرداری درخواست پول

فارس: در پی طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری، رسیدگی به آن به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد. 

مالباخته پس از حضور در پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش اعلام کرد:پیامکی مبنی بر درخواست واریز مبلغ یکصد میلیون ریال به شماره حساب ارسالی دریافت کردم؛ همزمان چون قرار بود که همان مبلغ را به حساب یکی از دوستان خود واریز کنم؛ فکر کردم که پیامک از طرف وی ارسال شده است؛ لذا از طریق دستگاه خودپرداز بانکی و بدون آنکه تماسی با دوست خود داشته باشم، مبلغ فوق را به شماره کارت ارسال شده واریز کردم ولی بعدا متوجه شدم که از بنده کلاهبرداری شده است. 

با آغاز اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام سعید . ر 40 ساله شدند. 

در بررسی سوابق سعید مشخص شد که وی دارای سوابق متعدد کیفری به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد است و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی است. 

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با شناسایی مخفیگاه متهم در نسیم شهر با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در مورخ پنجم آذرماه 1397 طی یک عملیات غافلگیرانه سعید . ر را دستگیر کردند. 

در همان تحقیقات اولیه متهم صراحتا به بیش از دهها فقره کلاهبرداری به این شیوه و شگرد اعتراف کرد. 

در نهایت با انجام اقدامات ویژه پلیسی، تعداد 15 نفر از مالباختگان شناسایی شدند که در تحقیقات بعمل آمده از این تعداد مالباخته مشخص شد که متهم بیش از یکصد میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده است. 

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر فوق گفت:در حال حاضر متهم با قرار قانونی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و تحقیقات جهت شناسایی دیگر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان این اداره قرار گرفته است.

انتهای پیام/م

ماجرای کلاهبرداری با پیامک درخواست پول

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
وبگردی