هواشناسی

تداوم «گرد و خاک» در شرق کشور طی 5 روز آینده

تاریخ انتشار : 24 تیر 1401کد مطلب : 1997زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم گرد و خاک طی پنج روز آینده در شرق کشور و به ویژه منطقه زابل خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور با بیان اینکه طی پنج روز آینده در شرق کشور، تداوم بادهای 120 روزه همراه با گرد و خاک، به ویژه در منطقه زابل را خواهیم داشت، اظهار کرد:طی این مدت در برخی مناطق استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور پدیده گرد و غبار دور از انتظار نیست.

به گفته وی، امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، در برخی نقاط هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود، همچنین یکشنبه و دوشنبه این وضعیت در مناطق ذکر شده تشدید می‌شود و طی پنج روز آینده در سایر مناطق کشور پدیده قابل توجهی نخواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات همچنین این را هم گفت که در پنج روز آینده شرق دریای عمان و جمعه دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد:آسمان تهران فردا (25 تیرماه) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و طی ‌یکشنبه (26 تیرماه) صاف و در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت:طی امروز و فردا ( 24 و 25 تیرماه) اهواز با دمای 48 و 49 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای 7 و 8 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام/م

تداوم «گرد و خاک» در شرق کشور طی 5 روز آینده

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی