پیری پوست
هیچ کس دوست ندارد پیری پوست را حداقل تا قبل از موعد آن تجربه کند ، چین و چروک هایی که جوانی و زیبایی صورت را مختل می کنند با یک برنامه کامل و علمی می توانند بسیار دیرتر روی چهره تان پدیدار شوند.

تمرین ساده ایی که می تواند جلوی پیری پوست را بگیرد

همه ما نشانه هایی از پیری پوست را می دانیم که چند مورد آن مانند چین و چروک ها ، لکه ها و نقاط رنگی را می توان اشاره کرد که از برجسته ترین موارد محسوب می شوند . این ها همگی نشانه هایی هستند که به مرور زمان به دلیل تابش بی از حد نور خورشید به وجود آیند و تقسیم های نابجای سلولی را به وجود بیاورند و در صورت مشاهده این نشانه ها ممکن است که شما فورا بخواهید سریعا از از آنها خلاص شوید یکی از این راهها که در میان زنان کشورهای اروپایی و آسیای شرقی رواج دارد تغذیه مناسب پوست و حرکات ورزشی است که مانع از چروک می شود.
 
 پیری پوست

نکات و رازهای جوانسازی پوست با روش های طبیعی ضد پیری

آیا دستور العمل های طبیعی می توانند در جلوگیری از پیری پوست موثر باشند ؟

اول از همه می خواهیم واقعیتی را به شما بگوییم که آن این است که اگر می خواهید از کرم های ضد پیری استفاده کنید ، باید سبک و شیوه زندگی سالمی را دنبال کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید که بتواند در تاثیرگذاری این کرم موثر باشد .
به نحوی می توان گفت که پوست ما انعکاسی از سلامتی بدنمان می باشد و این به خودی خود می تواند بسیار واضح باشد که باید یک رژیم غذایی سالم متشکل شده از میوه ها ، سبزیجات ، پروتئین ها ، غذاهای با کیفیت و چربی های ضروری بدن را داشته باشید.
یکی دیگر از عوامل بروز این مشکلات ، عدم ورزش می باشد که یکی از مهمترین عوامل محسوب می شود و توصیه می شود حتما در کنار رژیم غذایی تان از تمرین و ورزش بهره مند شوید چراکه اگر این دو مورد را دنبال نکنید نشانه های پیری از آنچه که از قبل فکرش را می کردید می تواند بیشتر و زودتر در شما به وجود بیایند و خطرات و مشکلات جبران ناپذیری را به وجود بیاورند . 
سلنیوم و اسید آلفا لیپوئیک در حالی که هر دوی آنها آنتی اکسیدان های قوی هستند و می توانند از پوست محافظت کنند ، باید در طی تحقیقاتی در یک بازه آماری از انسانها ، تاثیرگذاری آن مورد بررسی قرار گیرد .
 

نکات مهم تغذیه ای برای جوان ماندن و جلوگیری از پیری پوست

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی ایی است که می تواند به بازسازی کلاژن های پوست که نتیجه این عمل باعث کاهش چین و چروک می شود ، کمک کند.با این حال هنوز کرمی در بازار با عنوان کرم ضد پیری متشکل شده از ویتامین C ، موجود نیست و ممکن است که هنوز شناخته نشده باشد .
پیری پوست

ویتامین های مهم برای جلوگیری از پیری پوست

 ویتامین E و ویتامین B complex :
ویتامین E و نیاسین آمید ، دو عنصری هستند که استفاده از آن ها می تواند باعث کاهش چین و چروک پوست شوند و همانند ویتامین C ، از این دو عنصر هم کرمی با عنوان کرم ضد پیری معرف نشده است .

آنتی اکسیدان ضد پیری پوست:

عناصری که حاوی آنتی اکسیدان ها هستند می توانند در کاهش چین و چروک بسیار موثر باشند و پیری پوست را کاهش دهند .
عناصری مانند آلوئه ورا ، زنجبیل و انگور حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند که استفاده از آنها می تواند بسیار در کاهش چین و چروک موثر باشند و تحقیقات هم نشان داده اند که استفاده از این عناصر می توانند در کاهش چین و چروک بسیار موثر باشند .

روش های نوین و تکنولوژی به کمک جوانسازی و جلوگیری از پیری پوست می آید

البته می توان گفت که امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی ابزارهایی بوجود آمده اند که می توانند باعث جوانسازی پوست شوند که برخی از مهمترین آنها می توان به برخی دستگاه های لایه بردار، لیزر درمانی و تزریق بوتاکس اشاره کرد که بایستی با تجویز و توسط پزشک متخصص انجام شود.

تمرینان صورت برای جوان ماندن و جلوگیری از پیری پوست

 در این مقاله از نمناک ما تمریناتی به شما معرفی خواهیم کرد که دیگر نیازی به عمل های جراحی و بوتاکس و لایه برداری و موارد دیگر این چنینی نخواهید داشت ؛ تمریناتی که بسیار تاثیر گذار است و با مشاهده تاثیرات آن بسیار شگفت زده خواهید شد .
تمام این تمرین که ما به شما معرفی می کنیم همگی برای بهبودی ماهیچه ها و افزایش جریان خون می باشد و هیچ عوارضی را به وجود نخواهند آورد و شما می توانید با اطمینان کامل تمارین زیر را انجام دهید .
 
1-مانند ماهی شوید:تمرینی برای لپ ها
پیری پوست

حرکات ورزشی صورت و ضد پیری پوست

لپ هایتان را همانند عکس ، مانند ماهی قرمز کنید بطوری که لب هایتان را روی دندان های جلوییتان قرار دهید و 5 ثانیه در این حالت نگه دارید و این کار را روزانه 3 بار انجام دهید .
2-باز نگه داشتن فک
پیری پوست
برای این کار فک پایینی خود را باز کنید و آنرا به مدت 10 الی 15 ثانیه باز نگه دارید و این کار را 5 بار در روز تکرار کنید .
*زمان باز نگه داشتن به گونه ایی تعیین می شود زمانیکه احساس کردید گونه هایتان کش آمدند ، فک تان را ببندید .
3-چشمانتان را کاملا باز کنید 
جوانی و پیری پوست

ورزش های ساده برای جوانی و جلوگیری از پیری پوست

فرض کنید که بابت اتفاقی شوک زده شده اید و از شوک چشمانتان کاملا باز شده است و در همین حالت 10 ثانیه چشمانتان را باز نگه دارید و سپس 5 ثانیه به خودتان استراحت دهید و مجددا انجام دهید . این کار را دو بار در روز تکرار کنید که باعث کاهش چین و چروک و خستگی در اطراف چشم می شود .
4-گونه هایتان را پر از باد کنید 
جوانی و پیری پوست
گونه هایتان را به مدت ده ثانیه پر از هوا کنید . این کار را توصیه می شود 5 بار در روز تکرار کنید
5-کشیدن گردن
جوانی و پیری پوست
صورتتان را به سمت بالا بکشید تا گردنتان کمی کش بیاید . این کار را روزانه 7 بار و هر بار به مدت 5 ثانیه تکرار کنید .
6-هوای اطرافتان را ببوسید 
جوانی و پیری پوست
روزانه به مدت 5 بار به مدت 5 ثانیه این کار را انجام دهید .
اگر با این روش موافق نیستید ، می توانید آرنج خود را روی میز قرار دهید و مشت خود را زیر چانه تان بگذارید و سعی کنید که فک خود را باز کنید و زمانیکه موفق به باز کردن فک شدید ، 5 ثانیه در این حالت فک را باز نگه دارید و این کار را 10 بار در روز انجام دهید .
7-به آسمان نگاه کنید (برای ریلکس شدن چشمانتان):
جوانی و پیری پوست
سرتان را بالا بیاورید و به آسمان نگاه کنید و این حرکحت را روزانه 2بار انجام دهید .
8-کشیدن ابروها برای ساخت عضلات پیشانی
جوانی و پیری پوست

نکات کاربردی در مورد جوان سازی و رفع پیری پوست

انگشتانتان را بطور مستقیم روی ابروی خود قرار دهید و ابروهای خود را به کمک دستانتان بکشید و در عین حال ابروهارا خودتا بالا پایین کنید(بدون کمک دست) . این کار را 10 بار انجام دهید .
 

سایر روش های طبیعی دیگر برای کاهش و جلوگیری علائم پیری در پوست :

1- از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید چرا که قرار گرفتن در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش می تواند برخی مشکلات پوستی را ایجاد کند و حتی به مرور زمان می تواند باعث چین و چروک شود . بنابراین اگر قصد خارج شدن از خانه تان را دارید ، توصیه می شود از کرم های ض1د آفتاب استفاده کنید تا پوستتان آسیبی نبیند .
2- از کار کردن در فضای باز بین ساعات 10 صبح تا 4 بعدازظهر خودداری نمایید از جمله در فصول گرم مانند تابستان که ممکن است بیشتر آسیب ببینید .
3-یک رژیم غذایی سالم و غنی از ویتامین های A، C و E داشته باشید چرا که قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند مقدار ویتامین های A، C و E را در بدن کاهش دهد . سعی کنید از میوه هایی که غنی از آنتی اکسیدان ها و پروتئین ها هستند استفاد کنید و چند مورد از مهم تزین آنها می توان به آووکادو ، تمشک و کلم اشاره کرد که استفاده از آنها بسیار مناسب و مطلوب است .
4-هر روز یک فنجان چای سبز یا یک فنجان چای قرمز بنوشید چرا که حاوی مقدار زیادی آنتی اکسدان می باشد و از خطراتی چون ابتلا به سرطان پوست در شما کاهش می یابد .
5- از روغن هایی مانند روغن زیتون برای مرطوب سازی پوستتان استفاده کنید .
6-صورت خود را روزانه حداقل دوبار در روز بشویید (یکبار در صبح و یکبار در شب ) و در شستشوی صورتتان دقت کنید که از آب نوشیدنی استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان وارد نشود .
جوانی و پیری پوست

اهمیت شستوی صحیح و مناسب پوست برای جلوگیری از پیری صورت

7-اگر سیگار می کشید ، سیگار کشیدن را ترک کنید .
8-استرس نداشته باشید تا آدرنالین و کورتیزول در خون تولید نشود ، چراکه از ایجاد چین و چروک جلوگیری می شود .
9-روزانه حتی شده باشد کمی ورزش کنید چرا که می تواند به افزایش جریان خون در بدن کمک کند .ایجاد کشش در عضلات می تواند مانع از ایجاد چین و چروک در پوست شود .
10-اگر می خواهید از کرم های موضعی استفاده کنید توصیه می شود که از کرم های استاندارد صنعتی استفاده کنید تا عوارضی نداشته باشند .

همه چیز برای جوانسازی و رفع پیری پوست صورت + آموزش

4.832
این مطلب مفید بود ؟311
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
برچسب : پیری پوست
وبگردی