پیش بینی هواشناسی

جوی آرام در اغلب مناطق کشور

تاریخ انتشار : 16 دی 1398کد مطلب : 4980زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان هواشناسی کشور وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده را تشریح کرد.

پیش بینی هواشناسی از وضعیت جوی کشور

جام جم آنلاین: سازمان هواشناسی اعلام کرد:روز سه شنبه تا ظهر چهارشنبه جوی آرام در غالب مناطق کشور خواهیم داشت.

بر اساس پیش بینی های کلی سازمان هواشناسی، طی 24 ساعت آینده در استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در استان های کردستان، کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی، بارش پراکنده پیش بینی می شود. 

بر اساس این گزارش، روز سه شنبه تا ظهر چهارشنبه، جوی آرام در غالب مناطق کشور خواهیم داشت. بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در استان های واقع در شمال غرب، غرب، برخی نقاط جنوب غرب و استان های واقع در دامنه های زاگرس و البرز مرکزی، سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت و در مناطق جنوبی، سبب بارش باران، گاهی رعد و برق خواهد شد. 

روز پنجشنبه در غالب مناطق کشور به جز مرکز و جنوب غرب، بارش ها ادامه خواهد داشت که روز جمعه بارش ها در جنوب و جنوب شرق کشور تشدید می شود. 

همچنین در سواحل دریای خزر، شمال غرب و بخش هایی از استان های کرمانشاه و کردستان، بارش پراکنده باران و برف رخ خواهد داد؛ طی دو روز آینده خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج است. 

بر اساس نقشه های سازمان هواشناسی، آسمان کرمان فردا صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می شود و بیشترین دما در این شهر 9 درجه و کمترین دما 2- درجه سانتیگراد خواهد بود. 

هوای تهران امروز صاف است که در ساعات پایانی به تدریج شاهد غبار محلی خواهیم بود. آسمان تهران فردا نیز صاف است. بیشترین دما در تهران 9 درجه و کمترین دما 2- درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی برای آب و هوای کشور طی روزهای آینده

11
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : هواشناسی
وبگردی