نادر سلیمانی
در این مطلب شما را با بیوگرافی کوتاه و عکسی از چهره های مشهور ایرانی که در 14 اسفند متولد شده اند از نادر سلیمانی تا محسن نامجو آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 14 اسفند متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 14 اسفند رسیدیم. درحالی که روزهایی تازه و نزدیک به فرارسیدن سالی نو را در پیش داریم ، شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام یک از هنرمندان کشورمان متولد نیمه دوم اسفند هستند.

ما در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد 14 اسفند و بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 14 اسفند متولد شدند

نادر سلیمانی

نادر سلیمانی متولد 14 اسفند 1345 در آبادان، یکی از بازیگران مجموعه های طنز سینما و تلویزیون میباشد. نادر سلیمانی با سریال پرواز 57 در سال 1372 در تلویزیون  و فعالیت سینمایی خود را در مقام بازیگری از سال 1375 با فیلم لاک پشت به کارگردانی علی شاه حاتمی آغاز کرد.

نادر سلیمانی

او با بازی در مجموعه های تلویزیونی ساعت خوش و باغ مظفر به کارگردانی مهران مدیری به شهرت رسید. نادر سلیمانی در برنامه محله گل و بلبل و سریال پر طرفدار ستایش در نقش قاسم هندوانه فروش در سال 1389 به ایفای نقش پرداخت.

محسن نامجو

محسن نامجو آهنگساز، خواننده، نوازنده سه تار، دوتار، گیتار و ترانه سرای ایرانی در 14 اسفند 1354 در تربت جام خراسان رضوی متولد شد.

محسن نامجو

محسن نامجو آموزش موسیقی را از نوجوانی با نت خوانی و آواز آغاز کرد و سپس ردیف موسیقی ایرانی را ابتدا نزد رضا شاکری و سپس نصرالله ناصح پور آموخت. به گفتهٔ خودش، وی در هفده سالگی نواختن سه تار را نزد فرامرز شکرخواه فرا گرفته است. اولین آلبوم رسمی محسن نامجو در 17 شهریور 1386 با نام ترنج منتشر شد.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 14 اسفند+ بیوگرافی و عکس

3.816
این مطلب مفید بود ؟124
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی