احسان علیخانی
امروز 15 آبان همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 15 آبان متولد یا درگذشتند

آبان به نیمه رسید و تا چشم برهم بزنیم سومین ماه پاییز هم از راه میرسد. هوا کم کم رنگ پاییزی و سردی زمستان گرفته است و نوید فرارسیدن روزهای سرد زمستانی آغاز میشود. در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به پانزدهمین روز از آبان ماه رسیدیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی امروز 15 آبان متولد شده اند یا درگذشتند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری و تهیه کننده تلویزیون 15 آبان 1361 در تهران متولد شد.

احسان علیخانی

احسان علیخانی حدود یک دهه اجرای برنامه ماه عسل ویژه ماه مبارک رمضان را در شبکه سه سیما برعهده داشت و بعد از آن ساخت برنامه عصر جدید را برعهده گرفت. اولین حضور تلویزیونی احسان علیخانی به برنامه پسرای ایرونی در سال 83 باز میگردد.

عطاالله زاهد

عطاالله زاهد بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان سال 1294 متولد شد و 15 آبان 1370 درگذشت.

فیلم مدرسه پیرمردها

عطاالله زاهد فعالیت هنری را از سال 1303 در تئاتر آغاز کرد و به بازیگری ادامه داد و در زمینه دوبله نیز فعالیت داشت. دلشدگان، مدرسه پیرمردها و در مسیر غبار از جمله فیلم های این هنرمند کشورمان است.

جهانگیر فروهر

جهانگیر فروهر بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون سال 1295 متولد شد و 15 آبان 1376 در تهران درگذشت.

جهانگیر فروهر

جهانگیر فروهر بازی در تئاتر را از دوران جوانی آغاز کرد، از سال 45 به دنیای سینما راه یافت و در سریال هایی چون گلهای آفتابگردان، پهلوانان نمی میرند، دزدان مادربزرگ، یحیی و گلابتون، هزاردستان، امام علی و ... به ایفای نقش پرداخت.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 15 آبان +عکس

4.352
این مطلب مفید بود ؟457
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی