امیرعلی دانایی
امروز 24 دی ماه همزمان با سالروز تولد امیرعلی دانایی یکی از چهره های مشهور ایرانی است که با سریال کلاه پهلوی در میان مردم شناخته شد.

چهره های مشهور ایرانی که در 24 دی به دنیا آمدند

آیا میدانید امروز 24 دی ماه همزمان با سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی است؟! اگر برایتان جالب است که بدانید که کدام یک از هنرمندان و چهره های کشورمان امروز متولد شده اند با ما همراه باشید.

امروز 24 دی ماه سالروز تولد امیرعلی دانایی یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با او آشنا میکنیم.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 24 دی

امیر علی دانایی متولد 24 دی ماه 1359 در تهران، مانکن و بازیگر است. مدل معروف با بازی در یک سریال تاریخی وارد دنیای هنر شد و توانست در مدت زمان کوتاهی بدرخشد.

امیرعلی دانایی

امیرعلی دانایی از فوتبال به مدلینگ بودن و سپس به دنیای بازیگری رسید و در یک گفتگو علت دوری اش از فوتبال را اینگونه شرح داد:

از نوجوانی تا 23 سالگی فوتبالیست حرفه ای و شاگرد آقای پرویز ابوطالب بودم و یک دوره تیم ملی نوجوانان و یک دوره تیم ملی جوانان دعوت شدم. همینطور بازیکن تیم امید استقلال بودم و با خیلی از بازیکنانی که الان دارند در این تیم بازی می کنند در آن تیم همبازی بودیم . متاسفانه آسیب دیدگی زانو برایم پیش آمد و منجر به این شدکه دیگر فوتبال بازی نکنم.

امیرعلی دانایی

امیرعلی دانایی توسط محمدرضا شریفی نیا برای بازی در سریال کلاه پهلوی معرفی شد و توانست از عهده نقشش در این سریال به خوبی برآید.

امیرعلی دانایی

از جمله فیلم های امیرعلی دانایی میتوان به:آپاندیس (1395)، انزوا (1395)، این سیب هم برای تو (1393)، آذر، شهدخت، پرویز و دیگران (1392)، اشباح (1392)، 3 درجه تب (1389) و کلاه پهلوی (فیلم 1392) اشاره کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 24 دی ماه + تصاویر

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی