پذیرایی ال شکل
اگر دارای پذیرایی ال شکل هستید برای شیک و زیباتر شدن دکوراسیون با توجه به بزرگ یا کوچک بودن فضا از نکات و ایده های جدید طراحی دکوراسیون استفاده کنید.

تکنیک های چیدمان پذیرایی ال شکل

سالن پذیرایی یکی از قسمت های مهم منازل است که در انواع مدل های ال شکل و مستطیل شکل و مربع شکل ساخته می شوند و افراد بیشترین ساعات روز را در این مکان سپری کرده و از آن برای پذیرایی از مهمان استفاده می کنند.

پذیرایی Lشکل از مرسوم ترین پلان ها در خانه و آپارتمان های امروزی است که اگر به شیوه ای اصولی و کاربردی طراحی و چیده شود ، به زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما کمک می کند. در این بخش از دنیای مد نمناک به معرفی روش هایی کارآمد برای طراحی و دیزاین پذیرایی ال شکل می پردازیم.

پذیرایی ال شکل

طرز چیدمان پذیرایی ال شکل

تصمیم گیری در مورد کارایی هر فضا

در مورد کارایی هر فضا تصمیم گیری کنید و تصمیم خود را براساس فعالیت هایی که خودتان انجام می دهید ، مشخص کنید. مثلا اگر مهمان زیادی دارید و میزناهار خوری شما بزرگ است ، هیچ گاه آن را در قسمت کوچکتر هال پذیرایی L شکل قرار ندهید اما اگر به ندرت به خانه تان مهمان می آید به طور معمول بهتر است در پذیرایی ال شکل میز ناهارخوری را در قسمت کوچکتر هال پذیرایی L شکل، نزدیک آشپزخانه قرار دهید.

پذیرایی L شکل

طراحی دکوراسیون پذیرایی ال شکل

مشخص کردن میزان بازی و بزرگی هر فضا نسبت به دیگری

چیدمان پذیرایی کوچک ال شکل

برای به وجود نیامدن مشکلات در رفت و آمد افراد و جلوگیری از شلوغی بیش از حد فضای خانه کوچک بهتر است با نحوه چیدمان در فضاهای خانه مرز مشخصی به وجود آورد بدین صورت که مبلمان اتاق پذیرایی، طوری قرار دهید که ارتباطی با فضای اتاق غذاخوری نداشته باشند . دقت کنید در ضلع کوتاه تر فضای غذاخوری قرار می گیرد و در ضلع بلند تر فضای نشیمن و بهتر است بخش نشیمن و غذاخوری خانه فاصله کمی نسبت به هم داشته باشند.

پذیرایی ال شکل کوچک

دکوراسیون پذیرایی کوچک ال شکل

چیدمان پذیرایی ال شکل فضای بزرگتر

برای چیدمان پذیرایی ال شکل فضای بزرگتر از لحاظ بصری فضایی را خلق کنید که هر فضا محدوده مشخص به خود را داشته باشد اما همه افراد بتوانند با یکدیگر در ارتباط گفت و گو باشند ، برای همین منظور اتاق پذیرایی باید به اتاق غذاخوری راه پیدا کند و کاملا روبروی یکدیگر قرار بگیرد. برای مرزبندی این دو فضا ،پهن کردن فرش با طرح متفاوت، نصب پارتیشنی کوچک، سیستم نورپردازی متفاوت مثل لوسترهای توپی و مستطیلی کاربرد فراوانی دارد.

دیزاین پذیرایی ال شکل

نکات مهم در چیدمان پذیرایی ال شکل

استفاده های فراوان از فضا در چیدمان پذایریی ال شکل

در چیدمان پذایریی ال شکل می توان از فضا ها استفاده های زیادی نمود مثلا اگر میز اتاق غذاخوری را طوری انتخاب کنید که هم قابلت تبدیل شدن به میز ناهاخوری کوچک و جمع و جور را داشته باشد و هم برای مطالعه و انجام کارهای دفتری شبانه مناسب باشد می توانید از این فضا برای میل کردن غذا و برای کار و مطالعه استفاده نمایید . چنانچه بخش دکوراسیون داخلی دنیای مد نمناک گفته برای دسترسی راحت به لوازم مورد نیاز کنار میز ناهار خوری قفسه و فضایی برای ذخیره سازی قرار دهید.

مبل ال شکل

چیدمان میزناهارخوری و مبل در پذیرایی ال شکل

بعضی آیتم ها را به صورت شناور قرار دهید.

در چیدمان وسایل در پذیرایی ال شکل برخی آیتم ها را به صورت شناور قرار دهید مثلا مبلمان خود را به دیوار تکیه دهید و وسط پذیرایی و روبروی مبلمان چسبیده به دیوار یک صندلی یا تکه کوچکتر مبلمان را قرار دهید و اطراف مبل و بطور کلی آیتم های شناور را خلوت کنید تا رفت و آمد راحت صورت گیرد و جریان و پیوستگی دکوراسیون خانه بر هم نریزد.

چیدمان پذیرایی ال شکل در صورت داشتن آشپزخانه بزرگ

اگر در خانه خود آشپزخانه بزرگی دارید که در آن غذا میل می کنید ، دیگر نیازی به اتاق غذاخوری ندارید بنابراین در چیدمان پذیرایی ال شکل و در انتهای قسمت بلندتر پذیرایی L شکل، یک کتابخانه با قفسه های متعدد قرار دهید و کنار این کتابخانه میز و صندلی کوچکی برای نشستن بگذارید.

در سوی دیگر همین قسمت، مبلمان پذیرایی را نزدیک به شومینه قرار داده و تلویزیون را در قسمت انتهای هال بگذارید و برای بخشیدن جلوه زیبا به آن در اطراف تلویزیون خود قفسه هایی شناور قرار دهید.

چیدمان نشیمن ال شکل

دکوراسیون شیک و باکلاس پذیرایی ال شکل

استفاده از دو نوع مبلمان در فضای نشیمن ال شکل

استفاده از دو نوع مبلمان متفاوت در دو بخش مجزا از خانه یک پیشنهاد جالب برای چیدمان نشیمن های ال شکل است. یک ست مبلمان رسمی برای پذیرایی از مهمانان و یک ست مبلمان راحتی برای نشستن خودتان و تماشای تلویزیون انتخاب نمایید. شومینه و تلویزیون را نقطه کانونی فرض کرده و هر کدام از این دو نوع مبلمان را گرد یکی از این نقاط کانونی بچینید.

 

نحوه چیدمان پذیرایی ال شکل به بهترین شکل ممکن

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی