مهدی پاکدل
امروز دهم تیر سالروز تولد “مهدی پاکدل” بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون است و به همین بهانه مروری بر کارنامه هنری او داشته ایم.

مروری بر کارنامه هنری مهدی پاکدل در سالروز تولدش

مهدی پاکدل بازیگری که با نقش های ماندگارش در سریال های تلویزیونی شناخته شد در اولین تجربه بازیگری اش در تلویزیون جلوی دوربین سریال با من بمان رفت و با بازی در سریال اولین شب آرامش و نقش ماندگارش در این سریال شناخته شد.

امروز دهم تیرماه همزمان با سالروز تولد مهدی پاکدل بازیگر آرام و بی حاشیه سینما و تلویزیون است و به همین بهانه مروری بر کارنامه هنری او داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

نقش های ماندگار مهدی پاکدل

مهدی پاکدل 10 تیر 1359 در اصفهان متولد شد و راه برادر هنرمندش حسین پاکدل را ادامه داد و وارد دنیای هنر شد و اغلب مردم او را بخاطر چهره آرام و سریال هایی که در آنها هم این آرامش را حفظ کرد می شناسند.

مهدی پاکدل

10 تیر سالروز تولد مهدی پاکدل بازیگر سینما و تلویزیون

آقای بازیگر برای اولین بار در سال 79 با بازی در سریال با من بمان حمید لبخنده به تلویزیون آمد و با درخشش در این سریال راه برای بازی های دیگر او باز شد و دو سال بعد در سریال مروارید سرخ جلوی دوربین رفت.

مهدی پاکدل

بازی مهدی پاکدل در سریال اولین شب آرامش

بازی در سریال اولین شب آرامش از مهدی پاکدل چهره محبوب تری در میان مردم ساخت و باعث شهرت بیشتر او شد. بعد از اولین شب آرامش مهدی پاکدل در سریال های دیگری چون ما چند نفر ، بی گناهان ، شب میگذرد ، گمشده ، ستایش و کیمیا جلوی دوربین رفت اما نقش طاهر در سریال ستایش و پیمان در سریال کیمیا از جمله ماندگارترین نقش های او بود.

مهدی پاکدل

عکسی از بازی مهدی پاکدل در سریال کیمیا

مهدی پاکدل بازی در سینما را با فیلم سینمایی آبی به کارگردانی حمید لبخنده آغاز کرد و باز هم با فیلمی از حمید لبخنده به دنیای سینما معرفی شد.

ماهی ها عاشق میشوند، شبانه ، مصائب دوشیزه ،مخمصه ، دایره زنگی ، بدون اجازه ، آزادراه ، تمشک ، فردا ، گاهی ، محمد رسول الله ، بن بست وثوق ، ماجرای نیمروز ، خانه کاغذی ، نرگس مست، تنگه ابوقریب و چهارراه استانبول از جمله فیلم های سینمایی مهدی پاکدل هستند.

مهدی پاکدل

نقش متفاوت مهدی پاکدل در فیلم محمد رسول الله

بازی در نقش ابوطالب در فیلم محمد رسول الله (ص) یکی از درخشان ترین بازی های آقای بازیگر بود که به کارگردانی مجید مجیدی در کارنامه هنری اش ماندگار شد.

مهدی پاکدل

عکسی از مهدی پاکدل در تنگه ابوقریب

مهدی پاکدل در فیلم ماجرای نیمروز با نقش مسعود کشمیری ، در تنگه ابوقریب با نقش رضا و در چهار راه استانبول با نقش فریبرز آثار ماندگاری را در دنیای سینما از خود برجای گذاشت.

مهدی پاکدل

نقش متفاوت مهدی پاکدل در فیلم چهارراه استانبول

نقش های ماندگار مهدی پاکدل در سینما و تلویزیون +عکس

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
برچسب :
وبگردی