30 سالگی
با ورود به سن 30 سالگی شما وارد چهارمین دهه از زندگیتان می شوید و مستلزم این هستید که برای آینده خود کارهای مهمی را انجام دهید.

آنچه بعد از 30 سالگی باید بیشتر توجه کنید

زندگی بعد از 30 سالگی شروع می شود، زمانی است که ما در نهایت حس آگاهی و استقلال پیدا می کنیم و آرزوهای خود و خواسته های واقعی را درک می کنیم، با این حال، برای این که رویا های شما تحقق یابند و حداکثر موفقیت را در تمام زمینه های زندگی به دست آورید، ارزش یادگیری برخی چیزها برایتان وجود دارد، ما 13 مورد ضروری را انتخاب کردیم که هر فرد باید تا سن 30 سالگی انجام دهد، پاداش ما را در پایان مقاله نیز از دست ندهید، 4 مرحله ساده برای شادی را نشان خواهد داد.

سی سالگی

13 مورد مهم که هر فرد پس از ورود به سن 30 سالگی نیاز به یادگیری شان دارد

1. شغلی پیدا کنید که از آن لذت می برید یا به شغلتان با اشتیاق بیشتری ادامه دهید:

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، تغییر شغل، کارمندی در دفاتر، حقوق و حرفه های مختلفی را تجربه کرده ایم، اما در سن 30 سالگی بسیار مهم است شغلی پیدا کنید که شما را به جایی برساند که باعث رشد تان شود و باید برایش تلاش کنید و نردبان ترقی را طی کنید.

2. دیگر وقت حرفه ای شدن در آشپزی است:

شما هم ممکن است که از آشپزی متنفر باشید، اما به هر حال شما باید غذایی بپزید که بهتر از هر کس دیگری درستش می کنید، این باید یک مسیر اصلی باشد - داشتن یک دسر امضا شده هم اختیاری است.

تجربه کنید و از افزودن ویژگی های جدید به غذای خود برای غلبه بر این مهارت نترسید، داشتن یک غذای مخصوص وقتی با مهمانان مهمتان روبرو می شوید، به اعتماد به نفس شما کمک می کند.

آشپزی

3. بدانید که دوستان واقعی شما چه کسانی هستند:

وقتی جوان هستیم توسط بسیاری از افراد محاصره شده ایم و به راحتی آشنایان جدیدی پیدا می کنیم، ما به اشتباه فکر می کنیم که همه آن ها دوستان مان هستند، اما بعد از مدتی، آن ها ناپدید می شوند و تنها دوستان واقعی نزدیک ما می مانند.

آن هایی که زمانی احساس ناراحتی می کنید، پیشتان هستند و کسانی که از موفقیت شما شادی می کنند به شما کمک خواهند کرد، افرادی که لحظه های سخت و تلخ شما را تحمل کرده اند را تحسین کنید و به هر کسی که الکی در اطراف شما هستند، پایبند نباشید.

دوست خوب

4. به همه، جزئیات زندگی شخصی خود را نگویید:

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید روابط تان را سالم و درست نگاه دارید، نباید به همه درباره مسائلی که شما و شریک زندگی تان با آن مواجه هستید، بگویید.

اگر تمایل به انجام این کار دارید و می خواهید نگرانی های خود را با کسی به اشتراک بگذارید، به روان پزشک مراجعه کنید، بارها در نمناک تاکید کرده ایم که یک متخصص با دقت به شما گوش می دهد و به تجزیه و تحلیل کارهای همسر و خودتان کمک خواهد کرد.

تمام این چیزها به شما این فرصت را می دهد که نه تنها از موقعیت یک قربانی به خودتان نگاه نکنید، بلکه به ضعف های خودتان توجه کنید و در نتیجه، راه درست را از وضعیت داده شده پیدا خواهید کرد.

روان پزشک

5. اولویت بندی درست انجام دهید:

ما همیشه در طول زندگی عجله می کنیم و سعی می کنیم تا آنجا که ممکن است کارهای زیادی را انجام دهیم ، اما بعد از مدتی متوجه می شویم که بر چیزهای کوچک تمرکز کنیم و از چیزهای مهم غفلت کرده ایم، معمولاً این سفرها و زمان سپری شده با خانواده ای است که ما به یاد داریم؛ هیچ کس به یاد نمی آورد که آن ها چگونه در عصر روز جمعه در دفترشان کار می کردند، مهم است یاد بگیرید که هر کاری که واقعاً می خواهید انجام دهید را اولویت بندی بکنید.

6. برای تعطیلات پول و زمان پیدا کنید:

عدم استراحت منجر به خستگی ذهنی و فیزیکی می شود و سطح کلی کارآیی شما را کاهش می دهد، به همین دلیل است که بهتر است پولتان را خرج داشتن آخرین مدل تلفن هوشمند نکنید، بلکه در یک تعطیلات شایسته خرجش کنید،

پس از اینکه به طور کامل استراحت کردید، می توانید دوباره شروع کنید و کارهایتان را انجام دهید، برای صرفه جویی 20 % از حقوق خود را برای تعطیلات آینده کنار بگذارید و این یک قاعده درست است.

تعطیلات

7. گواهی نامه رانندگی تان را بگیرید:

قبل از 30 سالگی باید این کار را انجام میدادید اما اگر تا به حال به سراغش نرفته اید پس به فکر باشید. گرفتن گواهی نامه رانندگی برای اعمال کارهای بیشتر به شما انگیزه می دهد، زمانی که آن را دریافت کردید، شروع به فکر کردن درباره خرید یک اتومبیل می کنید و در نتیجه سطح درآمد شما افزایش خواهد یافت، سفر با گواهی نامه رانندگی آسان تر است.

شما همیشه می توانید در هنگام رفتن به خارج از کشور اتومبیل اجاره کنید و قادر به دیدن مناظر بیشتر باشید.

گواهینامه رانندگی

8. برای خود درآمد اضافی فراهم کنید:

دقت کنید که در سن 30 سالگی منبع درآمد اضافی داشته باشید، حتی کار کردن در یکی از شرکت های شهر نمی تواند برای شما یک آینده ثابت را تضمین کند ، به همین دلیل لازم است منبع درآمد اضافی برای خود فراهم کنید تا بتوانید هر وضعیت بحرانی را کنترل و جبران کنید.

9. اگر هنوز ازدواج نکرده اید دیگر باید به فکر باشید :

زندگی کردن با پدر و مادرتان خیلی راحت است خانه همیشه تمیز است و دائما مقداری غذا آماده برایتان وجود دارد و منتظر شما روی اجاق گاز است، اما دیر یا زود باید تصمیم بگیرید که از زندگی با پدر و مادرتان بیرون بروید و زندگی مشترک خود را آغاز کنید.

این کار را تا قبل 30 سالگی انجام دهید، این کار به شما کمک می کند که بودجه تان را برنامه ریزی کنید، هزینه ها را در نظر بگیرید برای مثال، پرداختی ها برای خدمات اشتراکی و چیزهای کوچک دیگر مثل مواد شوینده و غیره.

ازدواج

10. اگر هنوز قدرت صحبت کردن در جمع را ندارید آن را کسب کنید:

برای بسیاری از ما وقتی یک الزام سخنرانی عمومی وجود دارد احساس بی لطفی می کنیم، برای گفتن نقطه نظرات یا صحبت کردن با یک غریبه بلند شوید، یاد بگیرید که بر ترس خود غلبه کنید،

فردی که همیشه آرام است و از کلمات بزرگی استفاده نمی کند احترام و توجه دریافت نمی کند، با این که قادر به صحبت کردن با اطرافیانتان هستید، از نا امنی خلاص می شوید، قادر خواهید بود پروژه خود را به طور موفقیت آمیز ارائه دهید، رئیستان را متقاعد کنید که حقوق شما را افزایش دهد و می تواند هر گونه مناظره یا تعارض را با موفقیت متوقف کند.

11. سبک زندگی خود را پیدا کنید:

یک فرد بالغ باید سبک شخصی خودش را داشته باشد که در آن احساس راحتی می کند، بعد از اینکه سبک خود را پیدا کردید، مشکل ابدی انتخاب لباس هایی که باید بپوشید را فراموش خواهید کرد، تنها به این دلیل که شما می دانید چه لباس هایی را انتخاب کنید تا شخصیت و یگانگی تان را مشخص کنید.

سبک زندگی

علاوه بر این، دانستن سبکتان، به شما کمک می کند به راحتی لباس های جدیدی را که با بقیه لباس هایتان هماهنگ هستند انتخاب کنید، به خاطر داشته باشید این ظاهر شما است که اولین برداشت را در مورد شما ایجاد می کند و به همین دلیل است که در آن احساس راحتی کنید.

12. بار دیگر ادبیات و تاریخ کشورتان بخوانید:

ما ادبیات کلاسیک و تاریخ کشورمان را در مدرسه یاد می گیریم، اما به خاطر سن جوانی، نمی توانیم عمق واقعی این داستان ها را درک کنیم، به همین دلیل است که نباید همه رمان های معروف کلاسیک و از طرفی تاریخ با ارزش کشورمان را نادیده بگیریم، ما مطمئن هستیم که شما آن ها را به طور متفاوتی درک خواهید کرد.

شما به جزئیات بیشتر، اشارات پنهان و حتی ارتباط با جهان امروز توجه خواهید کرد، علاوه بر این، شما آگاهی فرهنگی خود را افزایش خواهید داد، سخنرانی تان غنی تر خواهد شد و قادر به پشتیبانی از یک مکالمه جالب خواهید بود.

 کتاب خواندن

13. ورزش ؛ برای خود اندام خوب و رو فرمی بسازید:

ما به راحتی می توانیم بدون ورزش های فیزیکی تا سن معینی پیش برویم، حتی خوردن چیپس در اواخر شب تاثیری بر بدن ما نخواهد داشت، با این حال، شکل کلی ماهیچه ها و متابولیسم کاهش می یابد.

به این دلیل است که اگر نمی خواهید وقت آزاد خود را صرف نشستن بر روی یک نیمکت در سن 50 سالگی کنید، باید ورزش کنید، برنامه هفتگی شما باید شامل فعالیت فیزیکی باشد که کمک می کند یک شکل خوب و سالم داشته باشید.

فواید ورزش

پیشنهادی ساده ولی موثر برای شاد تر بودن در 30 سالگی:

در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد. طبق آمار، چنین مفهومی به عنوان "شادترین سن" وجود ندارد. ما در هر زمانی می توانیم به یک اندازه خوشحال باشیم، که در این بخش از نمناک چند گام ساده برای حفظ شادی در یک سطح بالاتر وجود دارد:

  1. هر روز 10 تا 15 دقیقه وقت صرف سکوت کنید همه چیز را از برق بکشید موبایل، لب تاپ، کار و غیره.
  2. عادات و خواسته های بد خود را رد کنید آن ها خیلی انرژی شما را تحلیل می برند.
  3. خود را با افراد مثبت احاطه کنید.
  4. خانه را تمیز کنید خانه کثیف و آشفته، ذهن آشفته ایجاد می کند.

کارهایی که بعد ورود به 30 سالگی باید انجام داد

4.6150
این مطلب مفید بود ؟13812
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ/م.ح
برچسب : سبک زندگی
وبگردی