کرم خوردگی دندان
پوسیدگی یا همان کرم خوردگی دندان را باید جدی گرفت و برای درمان آن فورا دست به کار شد ، ترکیباتی طبیعی می توانند این مشکل دندانی را رفع کنند.

بهترین روش های خانگی برای درمان کرم خوردگی دندان 

کرم خوردگی دندان  یا همان پوسیدگی دندان یکی دیگر از علایم مهم بیماری ها و عدم تعادل در بدن است . سلامت دندان ها را با مواد مغذی سالم سالم ، بهداشت و ... حفظ کنید نه با استفاده از فلوریدا و دندان پزشک.

علل پوسیدگی و اصطلاحا کرم خوردگی دندان : 

کرم خوردگی یا همان پوسیدگی دندان به علل مختلفی ایجاد می شود مثل کمبود چربی محلول در آب دو ویتامین (بیشتر ویتامین a و d ) ، رعایت نکردن استاندارد های غذایی ، کمبود مواد معدنی ، بالا که به طور طبیعی در حبوبات و غلات وجود دارد.

کرم خوردگی دندان

توصیه هایی برای جلوگیری و رفع کرم خوردگی دندان

چطور می توانیم به طور طبیعی پوسیدگی دندان را درمان کنیم : 

- حذف شکر : 

اگر می خواهید دندان های سالمی داشته باشید از غذاهای حاوی شکر مصرف نکنید . باکتری ها دهان از شکر تغذیه می کنند ، شکر کمبود کلسیم و مواد معدنی را در پی دارد چون اسیدی است.

- مصرف غذاهای مغذی :

مصرف چربی های محلول ، ویتامین و مواد معدنی از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند و برای مبارزه با پوسیدگی دندان باید رژیم غذایی مناسب مثل مصرف سبزیجات و غذاهای حاوی چربی های طبیعی مثل آووکادو و روغن نارگیل و مغز هاست.

روش قرقره کردن روغن برای درمان کرم خوردگی دندان: 

کرم خوردگی دندان

درمان طبیعی کرم خوردگی دندان با روغن نارگیل

قرن هاست که قرقره کردن روغن برای رفع سموم دهان استفاده می شود و به همین منظور شما باید دهان را با یک قاشق روغن نارگیل 20 دقیقه شت و شو دهید و بعد بیرون بریزید.

ابتدا می توانید از 3 - 4 دقیقه شروع کنید . قرقره کردن دهان برای درمان بیماری های مثل ورم لثه ، سر درد ، و ... موثر است.

- از خمیر دندان طبیعی استفاده کنید :

خمیر دندان هایی که فاقد فلوراید هستند معمولا گران و برند هستند اما می توانیدبا استفاده از این مواد در منزل خمیر دندان درست کنید.

1/4 قاشق جوش شیرین - 1/2 قاشق روغن نارگیل - 1 قاشق آب - 1/4 قاشق عرق نعناع

می توانید به طور طبیعی کرم خوردگی دندان را درمان کنید . بیشتر مردم بر این باورند که امکان درمان طبیعی برای کرم خوردگی دندان وجود ندارئ و باید دندان پزشک مراجعه کنید.

درمان کرم خوردگی دندان با غرغره کردن روغن

4.2133
این مطلب مفید بود ؟11320
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی