کشته و مجروح

جشن قهرمانی فرانسه در جام جهانی بوی خون گرفت + تصاویر

تاریخ انتشار : 25 تیر 1397کد مطلب : 69940زمان مطالعه : 2 دقیقه
جشن قهرمانی تیم ملی کشور فرانسه در جام جهانی 2018 با حادثه ای دلخراش همراه بود و باعث 2 کشته و چند مجروح شد.

2 کشته و چندین مجروح در جشن خروس ها!

قهرمانی تیم ملی فرانسه در جام جهانی 2018 با پیروزی شب گذشته (یکشنبه) این تیم مقابل کرواسی در بازی فینال، با جشن و پایکوبی در اکثر شهرهای این کشور همراه شد که این جشن ها حادثه آفرین شدند.

تعدادی زیادی از این حوادث در حضور پلیس رخ داد و به خشونت کشیده شد، اما در برخی از آنها وخامت اوضاع شدید بود و منجر به مرگ شد.

دستگیر شدن افراد در کشور فرانسه

در پایتخت کشور فرانسه، 30 جوان پیش از ساعت 22 به وقت محلی دستگیر شدند که دلیل آن دستبرد زدن به یک فروشگاه مشروبات الکلی در منطقه شانزه لیزه بود. این تنها یک مورد از درگیری های گسترده ای بود که میان هواداران اغتشاش گر و پلیس فرانسه در پاریس رخ داد.

در شهر لیون نیز در نزدیکی محلی که بیش از 20 هزار نفر برای تماشای فینال رفته بودند، درگیری هایی میان گروه کوچکی از هواداران و پلیس رخ داد. نظیر چنین اتفاقاتی در شهر مارسی نیز به وقوع پیوست که مهمترین آنها در نزدیکی بندر قدیمی این شهر رخ داد که در جریان درگیری پلیس و نیروهای امنیتی با هواداران آشوبگر دو تن از نیروهای امنیتی مجروح شدند و 10 تن از افرادی که با پلیس درگیر شده بودند، دستگیر شدند.

درگیری در فرانسه

کشته شدن 2 نفر بعد از قهرمانی فرانسه در جام جهانی

درگیری هواداران تیم فرانسه

درگیری میان هواداران در شهرهای دیگر فرانسه از جمله آژاکسیو و روئن هم رخ داد، اما تلخ ترین مورد از جشن هایی که در این کشور به خاطر قهرمانی خروس ها رخ داد در شهر آنسی بود که یک مرد حدوداً 50 ساله پس از افتادن درون یک کانالی که عمق آب در آن کم بود، جانش را از دست داد. مورد دیگر هم در شهر سن فلیکس و در منطقه اویسه بود که یک مرد در حین رانندگی مشغول خوشحالی بود که کنترل خودروی خود را از دست داد و بر اثر برخورد شدید با یک درخت جان سپرد.

در همین حال گزارش شده است که دو کودک سه و شش ساله هم در اثر تصادف با موتورسیکلت در شهر فروار، در وضعیتی وخیم به سر می برند.

2 کشته و چند مجروح در پی جشن قهرمانی فرانسوی ها!

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از مشرق/ح.ب
وبگردی