کشور اروپایی
کشورهای اروپایی همیشه جذاب ترین مقاصد سفر برای ایرانی ها بوده اند. حتی اگر به تاریخ نه چندان دور نگاهی بیندازیم می بینیم که شاهان ایرانی سفرهای زیادی به کشورهای اروپایی داشته اند.

چه کشورهای برای مسافرت اروپایی مناسب هستند؟

کشورهای اروپایی همیشه جذاب ترین مقاصد سفر برای ایرانی ها بوده اند. حتی اگر به تاریخ نه چندان دور نگاهی بیندازیم می بینیم که شاهان ایرانی سفرهای زیادی به کشورهای اروپایی داشته اند. البته علاقه بسیار ایرانی ها برای سفر به کشورهای اروپایی به هیچ وجه عجیب نیست، چون از میان پرگردشگرترین کشورهای جهان بیشتر از همه کشورهای اروپایی را می بینیم. 

در اروپا بیشتر از 50 کشور وجود دارد که هر کدام با جاذبه های بی نظیر خود می توانند سوژه چند سفر شما باشند. فرانسه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، یونان و آلمان چند مورد از پرگردشگرترین کشورهای جهان هستند که از میان آن ها برخی برای ایرانیان جذابیت بیشتری دارند.

مطمئنا اگر هزینه سفر به کشورهایی همچون فرانسه و انگلیس و کشورهای دیگر اروپایی خیلی زیاد نبود، ایرانیان بیشتری به این کشورها سفر می کردند.

موارد مختلفی دست به دست هم داده اند تا کشورهای اروپایی برای سفر به مقاصد خیلی جذابی تبدیل شوند. شهرهای مدرن، فرهنگ و تاریخ این کشورها و از همه مهمتر، طبیعت زیبای سرزمین های اروپایی باعث جذب گردشگران فراوانی به این مناطق شده اند.

اما در بین کشورهایی که نام بردیم، برای ایرانیان 3 کشور از بقیه جذاب تر است:

  1. فرانسه
  2. انگلیس
  3. یونان

البته اینکه در انگلیس فوتبال بسیار پرطرفدار است یا یونانی ها دشمن دیرینه ایران باستان بوده اند هم در جذابیت گردش در این کشورها بی تاثیر نیستند، اما اجازه دهید به چند عامل خیلی مهم و جدی که باعث جذابیت این کشورها برای ایرانیان شده اشاره کنیم.

مهمترین دلایل سفر ایرانیان به یونان

در مجموع چیزی که بیش از همه در مورد یونان برای ایرانیان جذاب است تاریخ دور و دراز این سرزمین است. یونان کشوری همه چیز تمام و مقصدی بسیار جذاب برای سفر ایرانیان است. تاریخ غنی یونان، سواحل زیبا و دوست داشتنی و جاذبه های گردشگری تمام نشدنی این کشور برای همه جذاب است. در این کشور حدود 60 جزیره مسکونی وجود دارد که هر کدام زیبایی های باورنکردنی خودشان را دارند.

اگر عاشق تاریخ، معماری یا فلسفه باشید یونان جای شماست.

جزیره سانتورینی

 اگر دنبال یک کشور اروپایی با شرایط آب و هوایی ایده آل هستید یونان را برای شما ساخته اند. 
 
علاوه بر این موارد غذاهای یونانی کاملا منحصر به فرد هستند. یونانی ها در پخت غذا کاملا نوآور هستند و به همین دلیل تنوع غذاها در این کشور بسیار بالاست. پس اگر اهل شکم گردی هستید و علاقه مندید از آشپزی اروپایی بیشتر بدانید یونان می تواند انتخاب خوبی باشد.
 
علاوه بر سواحل زیبا، جزایر شگفت انگیز این کشور و طبیعت بکر آن باعث شده یونان در لیست محبوب ترین کشورهای اروپایی از نظر ایرانیان قرار بگیرد. ضمنا مردم یونان هم نسبت به دیگر کشورهای اروپایی خونگرم تر هستند.
واحد پول یونان در سال های اخیر به یورو تغییر کرده است، بنابراین با توجه به قیمت بالای یورو هزینه های سفر به این کشور کم نیستند. بهترین روش برای سفر به این کشور نیز استفاده از تور یونان است.

چرا سفر به انگلستان برای گردشگران ایرانی جذاب است؟

انگلیس به طور میانگین، سالانه بیش از 30 میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. اگر بخواهیم منصفانه بگوییم لندن یک شهر نیست، بلکه خودش به تنهایی یک جاذبه گردشگری است. هر قدم که در این شهر شگفت انگیز بر می دارید این احساس به شما دست می دهد که در یکی از منحصر به فردترین شهرهای دنیا قدم می زنید. بناهای تاریخی بی نظیر این شهر و عبور رودخانه تایمز از این شهر، جو جالبی را بر شهر حاکم کرده که بیشتر از همه مورد توجه گردشگران است. 

اگر به تاریخ، فرهنگ، هنر و معماری علاقه دارید انگلیس کشور شگفت انگیزی است.

البته شهرهای دیگر انگلیس هم هر کدام از بهترین مقاصد گردشگری اروپا محسوب می شوند. شهرهایی مثل بندر لیورپول، بیرمنگام، منچستر، لیدز و نیوکاسل هم طرفداران زیادی دارند.

ساعت بیگ بن

سواحل زیبا از دیگر عوامل جذابیت انگلیس است. سواحل این کشور عموما چندان شلوغ نیستند و در بسیاری از مناطق کاملا دنج و خلوت هستند.

انگلیس آب و هوا و طبیعت بی نظیری دارد. علاوه بر آثار تاریخی شگفت انگیز در سراسر این کشور با آب و هوایی کاملا مطبوع رو به رو خواهید شد.

اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهترین روش سفر استفاده از تور لندن است، اما این نکته را در نظر داشته باشید که تور لندن از گران ترین تورهای اروپا محسوب می شود.

جالب است بدانید که لندن علاوه بر ایرانی ها برای مردم کشورهای آمریکای شمالی هم خیلی جذاب است. 

چه چیزی فرانسه را قلب گردشگری اروپا تبدیل کرده؟

ممکن است با شنیدن اینکه فرانسه در سال 2017 با حدود 89 میلیون گردشگر به پرگردشگرترین کشور دنیا شده تعجب کنید، اما اگر کمی در مورد جذابیت های این کشور عمیق شویم می بینیم که این کشور شایستگی تبدیل شدن به قطب اصلی گردشگری در جهان را دارد.

ایرانیان هم از طرفداران سفر به فرانسه هستند و در میان کشورهای مختلف اروپا این کشور زیبا را برای سفر خود انتخاب می کنند.

مهمترین چیزی که مردم دنیا را از کشورهای سراسر جهان به فرانسه می کشد در وحله اول پایتخت این کشور یعنی پاریس است. حتی کسانی که بارها به این کشور سفر داشته اند نیز علاقه مندند دوباره برای سفر به فرانسه بروند.

برج ایفل

غذاها عامل مهمی در جذابیت فرانسه هستند. پخت غذا در این کشور یک هنر بسیار ارزشمند است. غذاهای فرانسوی در سطح جهان مشهور هستند و به عنوان جزئی از فرهنگ این کشور شناخته میشوند. جالب است بدانید فرهنگ غذایی فرانسه در میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده است. جذاب نیست؟

اگر شما هم مثل ایرانی های فراوانی که در طول سال به این کشور سفر می کنند قصد سفر به فرانسه را دارید پیشنهاد شماره یک ما استفاده از تور فرانسه است.

با توجه به مواردی که در مورد کشورهای اروپایی توضیح دادیم و با در نظر گرفتن هزاران عامل جذابیت دیگری که به آن ها اشاره ای هم نکردیم فکر نمی کنید این کشورهای جذاب مقصد ایده آل شما برای سفر باشند؟

 

3 کشور جذاب اروپایی برای مسافران ایرانی

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی