کمبود خون

کمبود جدی خون در کشور

تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1399کد مطلب : 26081زمان مطالعه : 1 دقیقه
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از کمبود جدی خون در کشور خبر داد.

ایسنا:یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با دادن این اطمینان به مردم که مراکز انتقال خون از فضای استاندارد توأمان با رعایت پروتکل های بهداشتی برخوردار است، گفت:قطعا کسانی که خون اهدا می کنند مشکلی برایشان از لحاظ ابتلا به کرونا پیش نخواهد آمد و بدون خطر خواهد بود. 

احمد همتی با اشاره به کمبود خون در شرایط فعلی در بیمارستان ها گفت:درخواست ما از مردم این است که همچون گذشته در مراکز انتقال خون برای اهدای خون مراجعه کنند و مطمئن باشند که آن جا از فضای استاندارد و خوبی برخوردار بوده و پروتکل های بهداشتی به دقت رعایت می شود. 

وی افزود:سازمان انتقال خون زیر مجموعه ای از وزارت بهداشت است آنها متولی سلامت کشور هستند، لذا موارد بهداشتی را رعایت می کنند پس اهدای خون خطر و مشکلی برای اهداکننده ندارد. الان کمبود خون در کشور داریم، درخواست ما از مردم آن است مثل گذشته به مراکز انتقال خون مراجعه و خون اهدا کنند. 

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان با تاکید بر اطلاع رسانی وزارت بهداشت در رسانه ها به خصوص صدا و سیما گفت:رسانه ها می توانند با مراجعه به مراکز انتقال خون از وضعیت آن مراکز برای مردم گزارشی تهیه کرده تا مردم در جریان شرایط قرار گیرند و مطمئن باشند همه پروتکل ها رعایت می شود. باز هم این تاکید و اطمینان را به مردم می دهم که مشکلی برای آنها با اهدای خون ایجاد نمی شود.

انتهای پیام/م

کمبود جدی خون در کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : اهدای خون
وبگردی