کنکور 99
از مشاوره تا موفقیت در کنکور 99 را بهتر است که در این مقاله مشاهده نمایید و از آن آگاهی داشته باشید.

سرنوشت کنکور 99 و رتبه زیر 1000 وحید در کنکور سراسری

وحید در کنکور سراسری 97 در رشته تجربی رتبه 309 شده است. الان در دانشگاه تبریز رشته دندانپزشکی می خواند. به مکالمه او با دوستش وحید توجه کنید.

علی:وحید شنیدم با رتبه 300 تجربی دندانپزشکی می خونی؟ تبریک میگم بهت!

وحید:خیلی ممنونم، لطف داری

علی:وحید جان راستشو بگو… چطور موفق شدی!؟

وحید:داستان طولانی داره، الان برات میگم.

علی:منم می تونم رشته مورد علاقم قبول شم؟

وحید:قطعاً می تونی. فقط با دقت به حرفام گوش بده.

قشنگ به یاد دارم وقتی برای کنکور 97 آماده می شدم، چیزی از «برای کنکور خواندن» نمی دانستم. من همیشه شاگرد سوم یا شاگرد چهارم کلاسمان بودم. بعد از این که در روش درس خواندن خودم تغییراتی ایجاد کردم در سال 94 توانستم گوی سبقت را از شاگرد اول های کلاس خودمان بربایم. فکر کردم و در روش های خودم تغییراتی ایجاد کردم. یک روش جدید یافتم. روش مطالعه خودم را A نامیدم. با روش مطالعه A شاگرد اول شدم. و رتبه خودم را تا سال 97 در مدرسه حفظ کردم. طوری که 2 سال پیاپی شاگرد اول بودم.  

اما پدیده کنکور برای من یک سوالی بود که هنوز جوابی برایش نیافته بودم.

شاید شما هم در آزمون های آزمایشی مختلف شرکت می کنید. من در یکی از آزمون ها متوجه شدم که روش مطالعه A برایم جواب نمی دهد. تصمیم گرفتم تغییراتی را در نحوه درس خواندن برای کنکور تغییر دهم. با بررسی روش های مطالعه رتبه های برتر متوجه شدم که درس خواندن برای کنکور شبیه چیزی نیست که من انتظار داشتم. خلاصه کلام بعد از چند ماه آزمون و خطا و البته آزمایش روش کنکوری های تاپ ایران توانستم به چیزی که دنبالش بودم، برسم. من این روش جدید درس خواندن برای کنکور را پلن B می گویم. با اجرای این پلن توانستم رتبه 309 تجربی بشم.

پلن B برای موفقیت در کنکور 99 چیست؟

 علی جان امروز تو یکی از داوطلبان کنکور 99 هستی، و باید از سرنوشت کنکور 99 نیز باخبر شوی. من درباره سرنوشت کنکور سراسری 99 اطلاعات زیادی دارم. که در ادامه خدمت تو توضیح خواهم داد. اما بیا پلن B را برای تو تعریف کنم.

سوالاتی که در کنکور می آید، عمدتاً مفهومی هستند. البته مفهومی از این منظر که با یاد گرفتن درست درسنامه ها بتوان آن را پاسخ داد. اغلب سؤالات کنکور را نیز می توان در کمتر از 1 دقیقه پاسخ داد. به همین دلیل است که افراد با مهارت تست زنی موفق می شوند. اما برای یادگرفتن مهارت های تست زنی و تمرین آن 3 تا کار لازم را باید انجام داد.

  1. برنامه ریزی کنکور 99
  2. انتخاب و مطالعه بهترین منابع کنکور 99
  3. استفاده از ابزاری به نام مشاوره کنکور 99

علی جان در ابداع پلن B؛ من به نقاط ضعفی که پلن A داشت خیلی فکر کردم. نهایتاً متوجه شدم چیزی به نام فاکتور «زمان» اولین چالش من برای موفقیت است. چیزی که مهار کردن آن برای ما انسان ها ممکن نیست. زمان همیشه در حال گذر است. شما چه درس بخوانید، چه درس نخوانید، کوهنوردی کنید، تلویزیون تماشا کنید و یا بخوابید، همیشه در حال تمام شدن است.

بنابراین ما نیز باید فعالیت های خود را با تمام شدن 24 ساعت به اتمام برسانیم. اما یک سؤال این چالش مهم را برای من حل کرد. و آن پاسخ به سؤال عجیب مقابل بود:چه کاری را چگونه و کی انجام دهم؟

امروز پاسخ به این سؤال یک تخصص شده است و آن را برنامه ریزی می گویند. علی جان تو هم می توانی برای کنکور سراسری 99 یک برنامه ریزی داشته باشی. من پیشنهاد می کنم،

مطلب بسیار جامع مکتبستان را در مورد «برنامه ریزی کنکور 99» مطالعه کنی.

من چه چیزی را برای مطالعه انتخاب کردم؟

در ایران انتشارات زیادی برای کنکور منابع آماده می کنند. بنابراین منبع زیاد وجود دارد. البته مهم ترین منبع کتاب درسی است. اما چنانچه من برای تو منبعی معرفی نکنم شاید این تو را کمی نگران کند. اجازه بده من از منبع مطالعه خودم برای شما بگویم. من در کنار کتاب های درسی خودم و کتاب های تست زنی  از محتوای دیجیتال نیز استفاده می کردم. خصوصا محتوای دیجیتالی که دکتر کاویانی منتشر می کرد. دکتر کاویانی بینش مرا نسبت به کنکور و نحوه موفقیت در آن تغییر داد. همیشه مکتبستان در مورد «بهترین منابع کنکور 99» مطالب جدید منتشر می شود.

مشاوره کنکور 99

چیزی که من امروز برای شما گفتم یک مشورت بود. تجربه های من و شاید ناتوان بودن من در مشاوره شما یک اتفاق کاملاً طبیعی باشد. من وقتی یک کنکوری بودم، همیشه با افراد موفق زیادی صحبت می کردم. در اول صحبت های خودم نیز به آن اشاره کردم، شما نیز خود را به مشاوره گرفتن از من محدود نکنید. اگر دوست دارید از مشاوران حرفه ای کنکور که علاوه بر مشاور بودن یک رتبه برتر نیز هستند، کمک بگیرید به صفحه «مشاوره کنکور 99» مراجعه کنید.

سرنوشت کنکور 99 چه می شود؟

کنکور 99 برای دو گروه از شرکت کننده ها منابع و مجموعه سؤال مستقلی خواهد داشت. به طوری که برای دانش آموزان نظام جدید (3-3-6) یک مجموعه سؤال و برای فارغ التحصیلان نظام قدیم مجموعه سوالی دیگر ارائه خواهد شد. (مصوبات هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 1397/12/26)

تأثیر معدل در کنکور 99

با توجه به تصمیمات سازمان سنجش و پیشنهادهای ارائه شده آموزش و پرورش تصمیم گرفته شد که میزان تأثیر مدل در حدود 25 درصد باشد.

خوشبختانه برای شرکت کننده هایی که در نظام قدیم آموزشی فارغ التحصیل شده اند؛ امکان ترمیم نمرات وجود دارد. (فارغ التحصیلان سال 84 به بعد) و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی (از سال 91 به بعد) فقط یکبار می توانند از فرصت موجود، برای ترمیم نمرات کتبی خود استفاده کنند.

در مورد دانش آموزان نظام جدید (3-3-6) نیز تصمیماتی گرفته شده است. نظر رییس سازمان سنجش در مورد تأثیر معدل قطعی است. اما اطلاعات تکمیلی در این مورد این تصمیم هنوز منتشر نشده است.

یادداشت:این مطالب در تاریخ 19 فروردین 98 نوشته شده است. چنانچه از طرف سازمان سنجش اطلاعیه ای مبنی بر میزان و نحوه تأثیر معدل در کنکور 99 برای دانش آموزان نظام جدید اعلام شد؛ در صفحه  «تاثیر معدل در کنکور 99»  وب سایت مکتبستان به آن اشاره خواهیم کرد.

کنکور99 و کسب رتبه زیر 1000 در کنکور سراسری

3.211
این مطلب مفید بود ؟74
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی