گواهینامه ایزو
اگر می خواهید در دنیای رقابتی امروز از رقبای خود عقب نیفتید و به دنبال حداکثر کردن تعداد و سطح رضایت مشتریان خود هستید نباید از دریافت گواهینامه های مدیریتی و کیفی نظیر ایزو غافل شوید.

این جمله را هیچ وقت فراموش نکنید:"اگر میزان تحولات خارج از سازمان شما بیش از میزان رشد داخل سازمان باشد، در این صورت سقوط سازمان حتمی است."

اگر می خواهید در دنیای رقابتی امروز از رقبای خود عقب نیفتید و به دنبال حداکثر کردن تعداد و سطح رضایت مشتریان خود هستید نباید از دریافت گواهینامه های مدیریتی و کیفی نظیر ایزو غافل شوید.

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو، گواهینامه ای است که شرکت ها، سازمان ها و بنگاه های اقتصادی پس از اجرای الزامات سازمان جهانی استانداردسازی (ISO) دریافت می کنند. به عنوان مثال شرکت، سازمان یا واحد صنفی ای که به دنبال ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود است باید گواهینامه مدیریت کیفیت یا همان ایزو 9001 را دریافت کند. سازمان هایی که رضایتمندی مشتریان را مهم می شمارند می توانند گواهینامه رضایتمندی مشتریان نظیر ایزو 10004 و ایزو 10002 را دریافت کنند.

 به عبارت دیگر شما با گرفتن گواهینامه های ایزو برای شرکت وسازمان خود به مشتریان خود این پیام را می دهید که به کیفیت محصولات یا خدمات ، رضایت مشتریان ، سلامت ، ایمنی ، محیط زیست و ... توجه دارید.

گواهینامه آموزشی ایزو چیست؟

دسته ای دیگر از گواهینامه های ایزو هستند که برای اشخاص صادر می شوند. به این معنی که فردی الزامات مربوط به یک استاندارد را مطالعه نموده و پس از ارزشیابی برای آن فرد گواهینامه ایزو آموزشی صادر می گردد. با توجه به همه گیر شدن سیستم های مدیریتی ایزو، داشتن گواهینامه هایی دال بر شناخت و آشنایی با استانداردهای ایزو شانس افراد را در استخدام شرکت ها و سازمان ها بسیار بهبود می بخشد.

از چه مراکزی می توان برای اخذ ایزو اقدام کرد؟

گواهینامه های معتبر ایزو از یک CB (Certification Body) یا مرجع صدور، صادر می گردند. یک  CB معتبر باید هم دارای کد رجیستر آنلاین بوده و هم اینکه تحت اعتبار یک AB (Accreditation Body ) معتبر فعالیت نماید.

یکی ازبهترین مراکزی که برای گرفتن ایزو از آن می توانید اقدام کنید، ایزوسیستم است که اولین و تنها سامانه آنلاین رسمی ثبت و صدور گواهینامه ایزو در کشور می باشد.

  به این علت ایزوسیستم را برای صدور ایزو و سایر گواهینامه های بین المللی تخصصی نظیر CE و حلال توصیه می کنیم چون دارای پروانه رسمی از سازمان صنعت، معدن و تجارت بوده همچنین این مجموعه معتبر دارای نشان e-namad و نشان ساماندهی ملی می باشد که باعث اطمینان خاطر مشتریان این مرکز می گردد.

چه نوع شرکت ها و سازمان هایی می توانند گواهینامه ایزو را دریافت کنند؟

برخی از گواهینامه های مدیریتی ایزو نظیر ایزو 9001 (گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت) را تمامی شرکت ها، سازمان ها و اصناف می توانند اخذ نمایند. مهم نیست شما به عنوان تولید کننده ، ارائه کننده خدمات یا یک فروشگاه فعایت کنید، در تمام این سازمان ها اعم از تجاری یا غیر تجاری بودن می توانید گواهینامه ایزو را دریافت نمایید.

اخذ گواهینامه ایزو

برخی از گواهینامه های ایزو به صورت تخصصی و برای یک حوزه ی خاص صادر می گردند. مثلا ایزو 22000 و HACCP برای صنایع و یا خدمات مرتبط با صنایع غذایی صادر می گردد یعنی شرکت های تولید کننده مواد غذایی یا رستوران ها و هر صنعت مرتبط با صنعت غذا می توانند این گواهینامه ها را دریافت کنند.

گواهینامه های ایزو 10004 و ایزو 10002 دو گواهینامه محبوب مرتبط با رضایتمندی مشتریان هستند که تمام شرکت های تولیدی و موسسات خدماتی و پیمانکاری می توانند آن ها را دریافت کنند. 

گواهینامه ایزو 13485 نیز ویژه مراکز تولید و توزیع کننده تجهیزات پزشکی بوده و در حال حاظر جزو الزامات اداره کل تجهیزات پزشکی می باشد.

ولی عمومی ترین و محبوب ترین گواهینامه هایی که اکثر شرکت ها، سازمان ها و موسسات می توانند دریافت کنند سری گواهینامه های IMS شامل ایزو 9001 ، ایزو 14001 و ایزو 45001 است به انضمام گواهینامه های رضایتمندی مشتریان نظیر ایزو 10002 و ایزو 10004.

برای دریافت گواهینامه ایزو چطور از صحت گواهینامه مطمئن شویم؟

برای دریافت ایزو حتما از مراکز مجوزدار اقدام کنید. همانطور که اشاره کردیم ایزوسیستم یکی از بهترین مراکز دریافت ایزو معتبر برای شرکت های صنعتی، تولید و خدماتی است. پیش از دریافت گواهینامه ایزو بررسی کنید که گواهینامه مزبور تحت اعتبار کدام مرجع اعتباردهی بالادستی است و در کدام سایت و به چه ترتیب رجیستر می شود.

گواهینامه ایزو

فراموش نکنید که هیچ ارزانی بی علت نیست لذا به هیچ عنوان مدارک ایزو را از موسسات بی نام و نشان و فاقد اعتبارات لازم دریافت نکنید. بدانید که گواهینامه های ایزو بسته به نوع و اعتبارشان طبقه بندی می شوند و اینگونه نیست که تمام گواهینامه ها از شرکت های مختلف قیمت یکسان داشته باشند.

به دنبال تغییر هستید؟ همین امروز از ما مشاوره رایگان بگیرید

اگر به دنبال اخذ گواهینامه های بین المللی و معتبر ایزو هستید،  با شماره های 33444814-023 و 33444813-023 تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان ایزوسیستم بهره مند شوید.

 

گواهینامه ایزو چیست و چرا برای دریافت آن باید اقدام کنید...

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی