گازگرفتگی

فوت ١٠١ نفر بر اثر گازگرفتگی از ابتدای مهرماه

تاریخ انتشار : 23 آذر 1399کد مطلب : 62936زمان مطالعه : 1 دقیقه
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از جانباختن ١٠١ نفر بر اثر گازگرفتگی از ابتدای مهرماه تا کنون خبر داد.
ایسنا: مجتبی خالدی در این باره اظهار کرد:در هفته ای که گذشت، 4١٠ هزار و ٨5٢ مورد تماس با سازمان اورژانس کشور مبنی بر درخواست آمبولانس و مشاوره های اورژانسی گرفته شد که از این تعداد برای ٩٠ هزار و ٩٨٩ مورد تماس آمبولانس اعزام شده است.
 
وی ادامه داد:٣5 هزار و 5٢١ نفر از هموطنان ما توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده اند. همچنین 8418 مورد مربوط به حوادث ترافیکی در هفته ای که گذشت بوده است.
 
خالدی با بیان اینکه از ابتدای مهرماه تا کنون هزار و 1919 نفر در سطح کشور دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده اند، ادامه داد:1032 نفر توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، ٧٨6 نفر توسط عوامل اورژانس در محل درمان شدند و متاسفانه ١٠١ نفر بر اثر مسمومیت با این گاز جان خود را از دست داده اند.
 
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت:علایم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن سردرد، سرگیجه، تاری دید، ضعف و بی حالی، تشنج، کما و در نهایت مرگ را به همراه دارد. در مواردی که گازگرفتگی با مونوکسید کربن اتفاق می افتد لازم است که خونسردی خود را حفظ کنید، بلافاصله وسایل گرمایشی را خاموش کرده و پنجره ها را باز کنید. در صورت امکان، فردی که دچار مسمومیت شده را از محل خارج کرده و اگر فاقد علایم حیاتی بود بلافاصله برای وی احیاء قلبی و ریوی را آغاز کنید.
انتهای پیام/م

 

فوت ١٠١ نفر بر اثر گازگرفتگی از ابتدای مهرماه

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : گاز گرفتگی
وبگردی