جلوگیری از سرما خوردگی
مطالعات نشان می دهد که پوشیدن جوراب های پشمی می تواند موجب جلوگیری از سرماخوردگی شود.

پوشیدن جوراب موجب جلوگیری از سرما خوردگی می شود

گاهی عواملی مانند سرما می توانند شرایط را برای فعالیت ویروس سرماخوردگی مناسب کنند بنابراین با پوشاندن پاها می توانید تا 70 درصد احساس سرمای شدید را در بدن خود از بین ببرید. مطالعات نشان می دهد که پوشیدن جوراب های پشمی می تواند موجب جلوگیری از سرماخوردگی شود.

راهی متفاوت برای جلوگیری از سرما خوردگی

بررسی های دانشمندان نشان می دهند، دست و پاها از اندام هایی هستند که بیشتر از سایر نقاط بدن احساس "سرما" می کنند .در سرما "خون" به میزان بسیار کمی به پاها می رسد، از این رو این نقاط از بدن احساس "سرما" می کنند که با پوشاندن آنها می توانید تا 70 درصد احساس سرمای شدید را در بدن خود از بین ببرید. گفتنی است جوراب از پوشیدنی هایی است که باید در این فصل بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد و با "پوشیدن جوراب" بدن کمتر به سرما و "آتش" واکنش نشان می دهد. نتایج مطالعات همچنین نشان می دهند که "جوراب های پشمی" و "ساق هایی" که متناسب با این فصل هستند، می توانند بدن را در مقابل هر گونه "سرماخوردگی"، "ویروس" و " باکتری" ایمن کنند .

جلوگیری از سرما خوردگی

برای جلوگیری از سرما خوردگی این قسمت از بدن را گرم نگه دارید

اگر شما هم زمستون ها مثل من، همیشه پاهاتون سرده و هروقت سرما می خورید میرید دکتر، میگه:باباااا تو خونه جوراب بپوش و شما هم از جوراب پوشیدن تو خونه بدتون میاد، پس حتما آموزش این قسمت رو ببینید تا با کمک همدیگه این روفرشی بخاری رو درست کنیم.نمونه این روفرشی رو بیرون دیدم 25 تومان که با نیم متر پارچه خز دار تونستم 3 تا از این روفرشی هادرست کنم!بعععععله! هر روفرشی چقدر برام تموم شد؟! حدودا 2 تومان .
برای این رو فرشی به یک پارچه ضخیم و یه پارچه آستر نیاز دارید. الگوی زیر رو متناسب با سایز کف پا و مچ پاتون روی یه کاغذ می کشید . از هر دو پارچه یک سری از این الگو نیاز داریم .
پارچه ضخیم و آستر رو اینجوری می دوزید و از مچ پا این دو لایه آستر و روبه رو به هم وصل می کنید .داخل قسمت آستر و رویه پشم شیشه می گذارید تا پاها رو خوب گرم کنه .

اول جوراب خیس بعد جوراب خشک
شاید واقعا مردم کانادا و مناطق قطبی راست بگویند. به نظر می رسد تا امروز کسی غیر خودشان این روش عجیب درمان را امتحان کرده باشد؛ این که در زمان سرماخوردگی، اول پاهایت را توی آب گرم فرو ببری، بعد به سرعت جورابی را به پا کنی که از قبل توی آب یخ قرار داده بودی. بعد هم روی این جوراب های خیس یخ زده، جوراب خشک بپوشی .

تئوری پشت این شیوه درمانی عجیب این است که جوراب گذاشته شده در آب سرد می تواند مثل پاشویه باعث کاهش تب شود و دمای بدن را به سرعت پایین بیاورد. آن جوراب خشک هم باعث گردم شدن پاها و افزایش جریان خود بعد از پایین آمدن تب می شود. البته کارشناسان یک نظر دیگر دارند؛ اینکه ترکیب سرما و گرما و بازی عجیب با جوراب های سرد و گرم کاری می کند که شما بیخیال سرماخوردگی می شوید و به خودتان تلقین می کنید که بهتر شده اید .

جلوگیری از سرما خوردگی

جوراب پوشیدن راهی برای جلوگیری از سرما خوردگی

جوراب کثیف حال شما را خوب می کند؟

درمان های جورابی فقط مربوط به کانادایی ها و اسکیموها نمی شود، بلکه بومیان اسکاتلند هم یک درمان جالب جورابی دارند .
اسکاتلندی ها جوراب استفاده شده و پوشیده شده خود را به چربی گوشت یا چربی پوست مرغ آغشته می کردند و روی سینه فردی که دچار سرماخوردگی شدید شده بود می گذاشتند و اعتقاد داشتند این کار حال او را بهتر می کند اما خب واقعیت این است که به نظر نمی رسد چنین شیوه درمانی ای بتواند باعث بهبود حال بیمار شود و حتی یک جوراب کثیف با بوی نه چندان مطلوب شاید حال فرد بیمار را بدتر کند .

خوابیدن با جوراب از بوجود آمدن قارچ و عفونت پیشگیری خواهد کرد

پوشیدن جوراب کمک خواهد کرد تا از پاهایتان در مقابل گرد و خاک و باکتری ها محافظت شود. بدین ترتیب از بوجود آمدن قارچ و انواع عفونت جلوگیری می شود و از انجایی که مشکلات قارچ در پوست پا درمانی سخت دارند پس بهترین روش برای جلوگیری از بروز این مشکل پوشیدن جوراب است .

برای جلوگیری از سرما خوردگی جوراب بپوشید!

421
این مطلب مفید بود ؟174
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام نیوز ، همشهری / ف
وبگردی