درباره بیماری آلزایمر
تعداد زنانی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند از مردان بیشتر است علائم این بیماری از سن 30 سالگی نمایان می شود.

حقایقی در مورد بیماری آلزایمر

انسان ها گاها بنابر برخی بیماری های ارثی یا ژنتیکی ممکن است از بدو تولد و یا در طول عمرشان دچار برخی بیمارها شوند که گاها این بیماری ها می توانند زندگی را کمی سخت و ناهنجار سازند.

اما در کنار این بیماری های ارثی و ژنتیکی برخی دیگر از بیماری ها وجود دارند که می توانند به دلایل مختلفی در بدن ظاهر شوند که شاید هیچ ریشه ای در ژنتیک و یا عوامل ارثی نداشته باشند و گاها بنابر زندگی و مواد غذایی که استفاده بیش از حد آنها برای بدن ممنوع است، رخ می دهد.

از مهم ترین بیماری های این چنینی می توان به آلزایمر اشاره کرد که یک نوع اختلال مغزی است که شاید ژنتیک یا عوامل ارثی به میزان کمی در آن دخیل باشد و در این بیماری توانایی های ذهن به مرور کاهش پیدا می کند و شخص مبتلا نمی تواند خاطرات و... را به یاد بیاورد و این نوع اختلال، آلزایمر نامیده می شود.

با این وجود این بیماری دارای حقایق پنهانی است که شاید از آنها اطلاعی نداشته باشید چرا که سالانه محققان و پزشکان اطلاعات بیشتری را در مورد این بیماری بدست می آورند و به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب از بخش سرگرمی نمناک برخی از حقایقی که شاید از آن اطلاعی نداشته باشید را آشنا سازیم. همراه ما باشید.

درباره آلزایمر

دانستنی هایی درباره بیماری آلزایمر 

1- نیمی از انسان های بالای 85 سال مبتلا به آلزایمر هستند.

بر اساس گزارشات انجام شده و آمارهای انجمن آلزایمر، حدودا 45% از سالمندان آمریکایی 85 سال و یا بالاتر از آلزایمر رنج می برند و از طرفی افراد مسن 65 سال به بالاتر حدودا 10% به بیماری آلزایمر مبتلا هستند و علت اصلی این موارد نیز اکثرا زوال عقل گزارش شده است.

2- حدودا نیمی از 5.6 میلیون آمریکایی بدون آنکه بدانند، به بیماری آلزایمر مبتلا هستند!

طبق گزارشات انجام شده برخی از انسان ها ممکن است به آلزایمر زودرس مبتلا شوند که شاید هیچ پیشگیری و درمانی توسط این افراد انجام نشود و در نتیجه می توان این را درک کردن که اکثر ما انسان ها بدون آنکه مطلع باشیم به بیماری آلزایمر مبتلا هستیم.

با این حال افرادی که احساس می کنند به آلزایمر مبتلا هستند، فورا به پزشک متخصص مراجعه نمایند تا از این بیمار در مراحل اول پیشگیری نمایند و در آینده نه ندان دور با مشکلات مختلفی روبرو نشوند.

آلزایمر شدید

چیزهایی که درباره آلزایمر نمی دانید

3- تعداد زنان مبتلا به آلزایمر بیشتر از آقایان می باشد!

طبق گزارش انجمن آلزایمر نزدیک به دو سوم آمریکایی هایی که به آلزایمر مبتلا هستند، زنان آمریکایی می باشد. با این حال لازم به ذکر است که اشتباها متوجه این منظور نشوید که جنسیت در مبتلا شدن به آلزایمر مهم است و علتی که می توان به آن اشاره کرد این است که خانم ها بسیار بیشتر نسبت به آقایان زندگی می کنند.

4- علائم این بیماری می تواند از سن 30 سالگی در بدن ظاهر شود.

برخلاف تصور ما ممکن است بیماری آلزایمر را یکی از بیماری هایی بدانیم که تنها در افراد سالمند ممکن است ظاهر شود اما در مقابل حدودا 5 درصد از آمریکایی ها علائم آلزایمر را از ابتدای 30 سالگی در بدن خود مشاهده کرده اند و با اینکه هنوز علت اصلی آن مشخص نیست، اما برخی بر این باورند که این می تواند به دلیل ژنتیک باشد.

5- در سال 2050 هر 33 ثانیه یک نفر به آلزایمر مبتلا خواهد شد!

در زمان حال و حاضر حدودا هر 65 ثانیه در ایالات متحده آمریکا یک نفر به آلزایمر مبتلا می شود که این میزان در سال 2050 به هر 33 ثانیه تبدیل خواهد شد که یک نوع زنگ خطر و هشدار می باشد. با این وجود از مهم ترین دلایل این مشکل می توان به پیشرفت علم و تکنولوژی اشاره کرد که ذهن انسان را از درگیری با مسائل مختلف باز می دارد!

آلزایمر در سالمندان

آمارهای کلی درباره بیماری آلزایمر 

6- آلزایمر، ششمین علت مرگ در ایالات متحده!

انجمن آلزایمر در طی گزارشی اعلام کرد که آلزایمر در حال تبدیل شدن به یکی از عوامل اصلی مرگ در ایالات متحده می باشد و این می تواند بسیار شوکه کننده باشد که مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی کاهش یافته است و این در حالی است که مرگ و میر ناشی از آلزایمر در حال افزایش و گسترش می باشد!

7- ظاهر شدن بیماری هایی چون افسردگی، استرس و مشکلات احساسی در کنار آلزایمر!

افرادی که مبتلا به الزایمر می شوند ممکن است توسط اطرافیان طرد شوند و در نتیجه به انزوا در بیایند و دیگر با دوستان خود مکالمه ای نداشته باشند. از این رو نتیجه ای شامل افسردگی، استرس و مشکلات احساسی در شخص مبتلا به آلزایمر ظاهر خواهد شد که برای مقابله با این مشکل باید با شخص مبتلا ارتباط خود را قطع نکنید و همانند حامی از او حمایت کنید.

مرگ بیماران آلزایمری

نکاتی مهم درباره بیماری آلزایمر 

8- 227 میلیارد دلار، هزینه کلی مراقبت های بهداشتی و سلامتی از بیماران مبتلا به آلزایمر!

برای درمان و پیشگیری از آلزایمر حدودا چیزی نزدیک به 102 میلیارد دلار می بایست باید توسط بیماران پرداخت شود و مابقی این مبلغ توسط سازمان های " Medicare " و " Medicaid " در ایالات متحده پرداخت می شود که حدودا 70% برعهده سازمان های دولتی این کشور می باشد.

با این حال این میزان هزینه برای تمام بیماران یکسان نیست و در افرادی که دارای مشکلات مالی هستند متغیر است و دولت آمریکا ممکن است تمام این هزینه را بپردازد. 

حقایقی عجیب درباره بیماری آلزایمر در جهان

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ف.ن /آ
وبگردی