برنامه غذایی آقایان
برنامه غذایی آقایان باید به تناسب فعالیت روزانه آنها تنظیم شود ، مردان و پسران جوان در وعده های روزانه بایستی خوردنی هایی را انتخاب کنند که به مروز زمان موجب ضعف و کاهش توان آنها نشود.

برنامه غذاهای پر انرژی برای آقایان

برنامه غذایی آقایان به طبع با تغذیه خانمها متفاوت است ، مکانیسم بدنی هر کدام از آنها تغذیه خاصی را می طلبد که بایستی به درستی انتخاب شود. آقایان برای تقویت عضلات و انجام فعالیت خاص روزانه نیاز به یک تغذیه مناسب دارند بنابراین در این متن در مورد اهمیت غذاهای مقوی برای آقایان می پردازیم ; غذاهای پر انرژی فقط غذاهای مقوی نیستند که آقایان در رژیم غذایی استفاده می کنند.

تامین انرژی آقایان 

مردان به غذاهایی که به ماهیچه های آنها نیرو می دهد بدون آنکه کالری در کمر و شکم آنها تجمع کنند نیاز دارند. چربی افراد را سست و بی حال می کند در حالی که پروتئین ها برای بدن و ذهن نیرو و انرژی زا هستند. اگر فردی هستید که منظم ورزش می کنید به تغذیه مناسب نیازمند هستید اما اگر ورزشکار هم نباشید تغذیه سالم برای هر کسی ضروری است.

برنامه غذایی آقایان

نکات مهم برنامه غذایی آقایان

لیست خوردنی ها و برنامه غذایی که به آقایان انرژی می دهد

صبحانه کم چرب و پر انرژی :

صبحانه مهمترین وعده غذایی است و گرسنگی شدید را بین صبحانه و شام حس می کنید . از غذاهایی مثل غله و جو استفاده کنید این مواد کربوهیدرات و فیبر دارند و باعث اضافه وزن نمی شود قبل یا بعد از باشگاه از غذاهای حاوی سفیده تخم مرغ یا گوشت استفاده کنید.

خوردنی هایی که نیاز به جویدن زیاد دارند:

غذا خوردن خیلی به گرسنگی مربوط نمی شود ، میل به جویدن افراد را چاق و تنبل می کند ممکن است ساعت ها بعد از صبحانه خوردن گرسنه نشوید اما به محض اینکه شروع به کار می کنید دوست دارید چیزی بجوید بنابراین می توانید از بادام ، گردو ، تخم کتان ، تخمه آفتابگردان و خرما استفاده کنید.

تغذیه مفید برای مردان

خوردنی هایی که به بدن انرژی می دهد 

ناهار:

می توانید در وعده ناهار غذایی کربوهیدرات دار یا چرب مثل دسرها یا سیب زمینی سرخ کرده و سالاد های سبز یا گوشت سرخ شده یا دودی استفاده کنید.

نوشیدنی های نیروزا :

نوشیدنی ها بهترین چیز برای بالا بردن انرژی هستند و سنگین نمی باشند چون جامد نیست و اگر در بعد از ظهر واقعاً احساس خستگی می کنید از آب پرتقال به جای قهوه و چای استفاده کنید.

بنشن :

حبوبات باید به عنوان یک غذای پر انرژی در وعده های آقایان باشد حبوبات منبع خوبی از پروتئین کربوهیدرات و چربی است.

میوه ها به بدن انرژی می دهند :

میوه ها سرشار از ویتامین ، مواد معدنی و فیبر هستند و باید در رژیم غذایی آقایان گنجانده شود موز حاوی پتاسیم و فیبر است و از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند و برای سلامت ماهیچه ها مناسب است.

میوه ها به بدن انرژی می دهند

تامین انرژی با مصرف میوه ها 

انرژی دادن به بدن با زود شام خوردن:

ابتدا تا حدی که می توانید زود شام بخورید غذای آقایان باید حاوی پروتئین باشد اما معنی آن این نیست که همیشه گوشت بخورید سعی کنید از غذاهای دریایی که برای سلامتی مفید است هم استفاده کنید.

یک برنامه غذایی درست و درمون برای آقایان

3.633
این مطلب مفید بود ؟249
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ح.بن
برچسب : تناسب اندام
وبگردی