سامانه بارشی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1399کد مطلب : 29859زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا شنبه خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (5 اردیبهشت) در بخش هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های البرزو بخش هایی از شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود. 

وی با اشاره به اینکه در دامنه های زاگرس مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده نیز انتظار می رود تصریح کرد:فردا (6 اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می شود و در بخش هایی از شمال غرب و غرب دامنه های غربی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش هایی را به دنبال دارد همچنین طی بعد ازظهر فردا در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت. 

به گفته ضیاییان ، روز یکشنبه (7 اردیبهشت) علاوه بر تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز، گستره نفوذ آن مناطقی از مرکز ، شرق و جنوب کشور و سواحل دریای خزر را فرامی گیرد و از شدت بارش آن در استان های واقع در شمال غرب کاسته می شود. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز دوشنبه (8 اردیبهشت ) مرکز فعالیت این سامانه بارشی در نواحی شمال شرق کشور است تصریح کرد:همچنین طی این روز برای بخش هایی از مرکز ، شرق، جنوب شرق و شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود.

 ضیائیان ادامه داد:از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می شود و طی روز سه شنبه (9 اردیبهشت) در نوار شمال کشور ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه ( 6 و 7 اردیبهشت ) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید را در مناطق مستعد ، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست. 

وی با اشاره به اینکه با عبور سامانه بارشی از کشور طی روز یکشنبه ( 6 اردیبهشت) برای شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و روز دوشنبه (8 اردیبهشت ) در بخش هایی از شمال شرق کشور کاهش دمای 6 تا 8 درجه ای پیش بینی می شود گفت:طی سوم روز آینده دریای خزر و فردا و پس فردا غرب خلیج فارس مواج است. 

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:آسمان تهران فردا ( 6 اردیبهشت ) نیمه ابری تا ابری، در بعضی از ساعات رعد و برق، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 26 درجه سانتی گراد و روز یکشنبه (7 اردیبهشت ) ابری همراه با بارش باران و در بعضی از ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 20 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

45
این مطلب مفید بود ؟41
برچسب : هواشناسی
وبگردی