عطا الله صفرپور
عطا الله صفرپور بازیگر سینما و تلویزیون که در سریال پایتخت نیز حضور داشت صبح امروز شنبه 10 شهریور ماه دار فانی را وداع گفت.

 درگذشت عطا الله صفرپور بازیگر پیشکسوت تئاتر ، سینما و تلویزیون

مهر: عطا الله صفرپور پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون صبح شنبه در یکی از بیمارستان های مرکز گلستان دار فانی را وداع گفت.  

علت فوت عطا الله صفرپور چه بود؟

عطا الله صفرپور هنرمند پیشکسوت گلستانی که چندی پیش به دلیل نارسایی کبدی در یکی از بیمارستان های استان بستری شده بود پیش از ظهر شنبه درگذشت.

بیوگرافی عطا الله صفرپور بازیگر

عطا الله صفرپور در سن خردسالی فعالیت خود را با اجرای نمایش سرباز عیالوار در عرصه تئاتر آغاز کرد. فعالیت جدی و حرفه ای این هنرمند استان در حوزه نمایش باعث شد تا اجرای بیش از 50 تئاتر حرفه ای را در کارنامه خود داشته باشد. 

گرایش اصلی عطا الله صفرپور هنرمند گلستانی در تئاتر، نمایش سنتی (روحوضی) بوده آنچنان که می­توان از او به عنوان یکی از برجسته ترین سیاه بازان ایران در سال های اخیر نام برد. 

دریافت دیپلم افتخار و تندیس اولین، سومین، پنجمین، ششمین و هفتمین جشنواره نمایش های سنتی آیینی مذهبی، کسب مقام بازیگری دوم درهفتمین جشنواره سراسری تئاتر فجر، دریافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر در دهمین جشنواره تئاتر فجر در بخش جشنواره جشنواره ها و تجلیل به عنوان یکی از چهره های ماندگار در سیزدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی از جمله افتخاراتی است که این هنرمند گلستانی در حوزه تئاتر کسب کرده است.

عطا الله صفرپور

بازی زنده یاد عطا الله صفر پور در نقش رجب مرده شور در سریال پایتخت

نقش آفرینی عطا الله صفرپور در فیلم ابر و آفتاب، دختری به نام تندر، سریال های تلویزیونی رسم عاشقی و شمشادخان، پایتخت4 و گلشیفته از دیگر فعالیت های هنری ایشان در حوزه بازیگری است. 

عطا الله صفرپور 24 تیر ماه سال 1324 در محله دربنو گرگان متولد شد و به عنوان یکی از برجسته ترین سیاه بازان ایران شناخته می شد.

انتهای پیام/م

علت مرگ عطا الله صفرپور بازیگر سریال پایتخت چه بود؟

4.267
این مطلب مفید بود ؟5611
وبگردی