رکورد فرفره
فرفره ای (لیمبو) به طور بسیار عجیب و باورنکردنی می باشد به طوری که به مدت 27 ساعت می چرخد.

چرخیدن طولانی مدت فرفره

فرفره ها یکی از اسباب بازی هایی هستند که می توانند در کاهش استرس و افزایش تمرکز برای تمام سنین مناسب باشند و همان گونه که امروزه می توان در تمامی نقاط جهان مشاهده کرد،فرفره ها رده سنی برای استفاده ندارند و هر شخصی با هر سنی از آنها استفاده می کنند و با این وجود افرادی که مشکل تمرکز دارند می توانند از این وسیله سرگرمی جالب استفاده نمایند.جالب است بدانید که این وسیله در کشور آمریکا ثبت اختراع شده است.

چرخیدن فرفره به مدت 27 ساعت

اخیرا شرکت تولید کننده اسباب بازی به نام"Fearless Toys" فرفره ای را تولید کرد که توانست در کتاب گینس رکورددار بشود.این شرکت فرفره ای متفاوت و در عین حال بسیار زیبایی به اسم"لیمبو" را تولید کرد که پس از انتشار اطلاعاتی در مورد آن،باعث شوکه شدن تعدادی زیادی از کاربران فرفره ها شد.
علتی که باعث شوکه شدن طرفداران فرفره ها شد،مدت زمان چرخش این فرفره است که مدت زمان آن برابر است با :27 ساعت ، 9 دقیقه و 24 ثانیه !!
 
زمان چرخش فرفره

فرفره ای که رکورد گینس را جا به جا کرد

فرفره مکانیکی لیمبو شاید بنظر بیاید که یک فرفره ساده است ،اما در واقع دارای مکانیسمی خارق العاده می باشد که به آن اجازه چرخیدن طولانی مدت می دهد.به گفته شرکت تولید کننده این فرفره مکانیکی،در داخل لیمبو از وسایلی و ابزارهایی جادویی استفاده شده است که به آن اجازه می دهد تا بتواند به مدت طولانی بچرخد ودر کنترل چرخش آن موثر باشند.
به گفته دیجیتال ترندز،شتاب سنجی در این اسپینر شگفت انگیز تعبیه شده است که می تواند جهت و سرعت اسپینر را تشخیص دهد و از همچنین از الگوریتمی برای تنظیم قدرت موتور تعبیه شده در داخلش استفاده می کند.

صحبت های آقای تام بن یهودا

آقای تام بن یهودا،یکی از مسئولین کارخانه اسباب بازی "Fearless Toys " این چنین گفت:"آنچه که باعث عملکرد جادویی لیمبو شده است تنها سرعت و تکنولوژی بکار رفته در آن می باشد.حتی الگوریتم های کنترل این فرفره مکانیکی برای ما غافلگیر کننده بودند و ما تلاش کردیم که این فرفره مکانیکی را بر روی اشیاء غیرمعمولی به چرخش در بیاوریم.اولین بار ما لیمبو را بر روی گوجه فرنگی به حرکت در آوریدم و نتیجه بدست آمده ما گیج کننده بود و باعث خوشحالی تیم ما شد".

مشخصات فرفره مکانیکی (لیمبو) 

مکانیسم های تعبیه شده در لیمبو،به او اجازه می دهند که بیش از 27 ساعت بچرخد و این در نوع خودش بسیار پیچیده و در عین حال باور نکردنی می باشد و بن یهودا نیز گفت که قرار دادن این مکانیسم ها داخل لیمبو که بسیار کوچک است برای ما چالشی بزرگ بود.
وزن این فرفره مکانیکی 16 گرمی می باشد و یکی از دیگر از ویژگی های منحصر بفرد لیمبو این است که سرعت خودش را نسبت به سطحی که بر روی آن قرار دارد تنظیم می کند و این بی نظیر است.
لیمبو تنها یک نمونه اولیه نیست بلکه بصورت اینترنتی به فروش می رسد و همچنان قیمت 40000 دلاری را به خود اختصاص داده است و با 49 دلار می توانید آنرا پیش خرید نمایید.
 
رکورد فرفره لیمبو

فرفره ای که به مدت 27 ساعت می چرخد

فرفره مکانیکی که توانست رکورد دار گینس شود

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ح.ب
وبگردی