درمان خروپف
خروپف می تواند باعث اذیت و آزار اطرافیان شود اما یک سری از مواد غذایی هستند که می توانند خروپف را درمان کنند و از بین ببرند.

درمان خروپف با مواد طبیعی و خوراکی

خروپف، زمانی رخ می دهد که ساختارهای آرام در گلو مرتعش می شوند و شروع به ایجاد سر و صدا می کنند و این اغلب به عنوان یک اختلال در خواب شناخته شده است؛

خروپف شدید می تواند عواقب جدی پزشکی داشته باشد، بنابراین، اگر عادت به خروپف دارید، باید اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید. به یاد داشته باشید که نیاز به استراحت دارد و باید شب ها را آرامش داشته باشد.

برای درمان خروپف محصولات متعددی در دسترس هستند، اما اکثر آنها تاثیر گذار و اثربخش نمی باشند.هیچ معجزه وجود ندارد، اما یک سری تغییرات در شیوه زندگی و درمان های خانگی می توانند به کنترل آن کمک کند.

پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که گاهی با خروپف شبانه آسایش را از دیگران سلب کرده و به دنبال راهکاری برای درمان این بیماری هستید این بخش از سلامت نمناک را حتما بخوانید.

درمان خروپف با عسل

1. درمان خروپف با نعناع:

یک یا دو قطره را به یک لیوان آب اضافه کنید و قبل از خوابیدن قرقره کنید، این کار را هر شب تکرار کنید. اگر هوای خشک و گرفتگی بینی و خروپف شما شود، چندین قطره از نعناع را می توانید با روغن اکالیپتوس مخلوط کنید و در بینی تان قرقره نمایید و یا می توانید قبل از خواب مقداری از این نعناع را زیر بینی هایتان اعمال کنید.

علت خروپف

2. روغن زیتون برای درمان خروپف:

2 یا 3 قطره روغن زیتون را هر شب قبل از خواب مصرف کنید. نصف قاشق چایخوری از روغن زیتون و عسل را با هم ترکیب کنید و قبل از خوابیدن مصرف نمایید.  

3.کره تصفیه شده برای درمان خروپف: 

مقدار کمی از این کره را درون مایکروویو گرم کنید و با استفاده از قطره چکان دو یا سه قطره از این کره ولرم را درون هر سوراخ بینی تان بریزید. این کار را هر روز قبل از خوابیدن و دوباره بعد از بیدار شدن انجام دهید.

خواص کره

 4.هل موثر در درمان خروپف: 

نصف قاشق چایخوری پودر هل را به یک لیوان آب گرم بیفزایید و نیم ساعت قبل از خواب بنوشید.این کار خروپف را به تدریج کاهش می دهد.  

5. زردچوبه عالی برای درمان خروپف: 

2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید و نیم ساعت قبل از خواب بنوشید. این کار را هر شب تکرار نمایید.

زرد چوبه

 6. تاثیرات بینظیر گزنه در درمان خروپف: 

یک قاشق غذاخوری برگ های خشک شده گزنه را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید، اجازه دهید تا 5 دقیقه بماند و سپس قبل از خواب بنوشید و حتی می توانید دو تا سه فنجان از آن را در طول روز بنوشید.  

7. خواص سیر برای درمان خروپف: 

یک یا دو عدد سیر خام را بجوید و بعد یک لیوان آب بنوشید. این درمان را قبل از خواب انجام دهید، که به کاهش خروپف کمک می کند.همچنین از سیر هنگام پخت و پز استفاده کنید و غذایتان را گرم مصرف نمایید.

خواص سیر

 8.کمک عسل به درمان خروپف: 

یک قاشق غذا خوری عسل را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و قبل از خواب بنوشید. این روش را هر شب تکرار کنید. همچنین می توانید از عسل برای شیرین کردن چای که بعد از شام می نوشید، استفاده کنید.  

9.بابونه برای درمان خروپف: 

یک قاشق غذاخوری گل بابونه یا چای کیسه ای بابونه را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و حدود 15 دقیقه صبر کنید. یک قاشق چای خوری عسل به آن بیفزایید و قبل از خوابیدن آن را بنوشید.

چای بابونه

 10. درمان خروپف با آناناس: 

بعد از شام چند تکه آناناس مصرف کنید که اثر ضد التهابی هم دارد.

بهترین مواد غذایی طبیعی برای درمان گیاهی خروپف

4.4374
این مطلب مفید بود ؟32648
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : top10homeremedies / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی