بهبود حافظه
برای کاری که نمی دانید و فراموش کرده اید وارد اتاق خواب می شوید ، چند دقیقه ایستاده و فکر می کنید اما هنوز چیزی یادتان نمی آید ؛ در یک کلام شما نیاز به تقویت و بهبود حافظه تان دارید.

ترفندهایی برای بهبود و تقویت حافظه

آیا شده است که تابه حال به آشپزخانه بروید و سپس فراموش کنید که برای برداشتن چه چیزی به آن جا رفته اید؟نگران نباشید ، شما در این مشکل تنها نیستید .
جالب است که وقتی ما این مورد را به خانواده مان می گوییم و با آنها در میان میگذاریم ، آنها می گویند که این اتفاق برای آنها نیز عادی می باشد و برای آنها نیز رخ داده است . حافظه ما بسیار قوی است ولی استرسی که داریم ما را برای مقابله با آن هماهنگ نمی کند .
اتفاقات زیاد و فکر زیاد ما باعث می شود که کاری را که می خواهیم انجام دهیم را فراموش کنیم و در این شرایط تقویت حافظه شما از مهم ترین کارهایی که می خواهید انجام دهید می باشد . روز به روز که می گذرد ما به رمزهایی که روی کامپیوتر و کارت اعتباری خود می گذاریم بیشتر احتیاج داریم و ممکن است که به راحتی فراموش کنیم و برای رفع این مشکل می توانیم رمزهارا یادداشت کنیم و در مواقع لازم از آن استفاده کنیم .
فراموش کردن لحظه ایی می تواند مارا نا امید سازد و در موقعیت کاری و اجتماعی ما تاثیر داشته باشد . اگر فرزندانتان در اطراف شما هستند ، این مشکل پیچیده تر خواهد شد و آنها نیاز زیادی به توجه دارند و برای آنها باید بیشتر وقت بگذارید و همیشه برخی رویدادها هستند که شما باید در حافظه خود ذخیره کنید تا آنها فراموش نکند و باید همیشه به آنها آگاهی تام داشته باشید .
 
بهبود حافظه

برای بهبود حافظه از همین امروز آغاز کنید 

نکاتی کاربردی و موثر برای تقویت و بهبود حافظه

توجه:همانگونه که گفتیم ، پر کردن حافظه از چیزهای اشتباه ، می تواند باعث ضعف در حافظه شما شود و برای این منظور باید در حال حاضر زندگی کنید و چیزهای اضافی را از حافظه خود به بیرون بریزید و به الان خود بپردازید .
این به این معنا می باشد که با وجود تمام اختلالات ، باید بر روی کارهایی را که انجام می دهیم ، متمرکز شویم .
توجه کامل برای همه چیز
متمرکز بودن و داشتن توجه می تواند در بهتر بودن روزهای شما و لذت بردن از آن موثر باشد و همین که بدانید همه چیز طبق روال پیش می رود ، به خودی خود تاثیر گذار خواهد بود . این عمل در یکنواختی زندگی ما موثر خواهد بود .
فکر کنید که یک مربی مدیتیشن دارید و به شما تمرکز کردن روی کاری که می خواهید انجام دهید را می آموزد . اگر ما در زندگی روزمره خود تمرکز داشته باشیم بهتر می توانیم در زمان صرفه جویی نماییم و بهتر روزمان را بگذرانیم .
اگر میخواهید به این حرف ما برسید ، توصیه می شود زمان هایی را که در آن در لحظه کاری را که میخواستید انجام دهید ولی فراموش میکردید را به خاطر بیاورید تا به این حرف ما که تاکید بسیار روی تمرکز داشتن می باشد ، اعتقاد پیدا کنید و تابع این کار باشید .
اگر شما قبل و بعد کاری که میخواهید انجام دهید را داشته باشید ، حتما نتایج آن شما را شگفت زده خواهد کرد .
 
ساخت داستان
بهبود حافظه

برای بهبود حافظه داستان بسازید

این تکنیکی است برای یادآوری مطالب و روز استفاده می شود و در حالیکه حفظ آنها سخت و پیچیده می باشد ، یاد آوری ان به واسطه داستان کار را آسانتر می سازد. برای این کار باید داستانی مرتیط با آن درست کنید . برای مثال :یک دختر در وسط بیابان گم شده است و باید راهی برای رسیدن به شهر را پیدا کند و اولین نگرانی او پیدا کردن آب و غذا می باشد و از لحاظ فواید غذا ، مهمترین آن کربوهیدرات ها می باشند زیرا می توانند انرژی را تامین کنند و شما را سیر کنند .
جالب نیست؟ هدف این است که حافظه بهبود یابد ولی با این کار هم خلاقیت شما هم بهبود می یابد . این کار در افزایش استراتژی های شما هم کمک خواهد کرد و در هنگام فراموشی می تواند در به یاد آوردن آن به شما کمک کند .
 
نوشتن مطالب روی کاغذ
نوشتن مطالبی که ممکن است فراموش شوند ، برای افرادی که فراموشی لحظه ایی دارند بسیار شگفت انگیز خواهد بود و این هم لازم است که بگوییم عمل نوشتن به خودی خود نیاز به تمرکز دارد و حافظه را به کار خواهد انداخت . 
این راه ها می توانند آسان باشند و بهترین کاری که می توانید در وهله ی اول انجام دهید ، کاهش اضطراب و استرس می باشد چرا که این مورد یک دشمن بزرگ برای ما می باشد .

3 راه بهبود حافظه برای آنکه دیگر فراموش نکنیم

4.236
این مطلب مفید بود ؟306
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
وبگردی