پارگی پرده گوش
گاهی اوقات تب ، سرگیجه یا حتی حالت تهوع می تواند هشداری باشد به عنوان علامت پارگی پرده گوش که بایستی فورا پزشک متخصص آن را بررسی کند.

نشانه های پارگی پرده گوش چیست و بعد از آسیب آن چه باید کرد؟

پرده گوش را که به نام پرده صماخ می شناسند بافت نازکی است که گوش میانی و بیرونی را از هم جدا می کند وهنگامی که صدا به آن میرسد مرتعش می شود، این ارتعاشات به گوش داخلی و از آنجا به مغز می رسد ؛به مغز می رسد تا بتوانید هر صدایی را بشنوید اما اگر پرده گوش پاره شود به درستی نمی لرزد و به شنوایی آسیب می زند.
در این بخش از نمناک نشانه ها و علائم پارگی پرده گوش را خواهیم گفت تا با مشاهده هر کدام از تغییرات هشدار دهنده فورا به پزشک مراجعه کنید.
پارگی پرده گوش

علائم جدی و نگران کننده پارگی پرده گوش

علائم پارگی پرده گوش چیست؟

عفونت های گوش ، تغییرات ناگهانی در فشار هوا مثل اینکه در ارتفاعات آسمان هنگام پرواز باشید یا زیر آب غواصی کنید ، وارد کردن شی خارجی داخل گوش و حتی وزش باد در گوش همگی باعث پارگی پرده گوش می شود .دربرخی موارد نادر صدای بلند به شنوایی آسیب می زند .

گوش دردی که می تواند نشانه پارگی پرده گوش باشد

اولین نشانه پارگی پرده گوش گوش درد است که شدت آن از زیاد و متوسط متغیر است این درد گاهی بالا میرود و گاهی پایین می آید پس هوشیار باشید که با ادامه دار شدن ردد گوشتان حتما به پزشک مراجعه کنید.

ترشحات گوش نشانه پارگی پرده گوش است

اگر پرده گوش سوراخ شده باشد ترشحات سفید، زرد و خونی را می بینید و اغلب ملحفه ی بالشت با ترشحات گوش کثیف میشود ؛ گوش وقتی پاره شود خونریزی هم میکند.

رابطه پارگی پرده گوش با زنگ زدن گوش

این حالت زمانی است که معمولا صدایی را می شنوید که منبع خارجی ندارد وممکن است صدای زنگ، باد ، غرش ، همهمه گری ، صدای هیس ، خش خش باشد که برخی از این صدا ها پایین و آرام است.

کاهش شنوایی از نشانه های اولیه پارگی پرده گوش

اگر پرده گوش پاره شود ممکن بخش یا همه شنوایی آسیب ببیند که به واسطه ان در مکان شلوغ قادر به شنیدن صداها به طور واضح نیستید اما نکته قابل توجه اینجاست که اگر کاهش شنوایی بر اثر پارگی پرده گوش باشد پرده ترمیم میشود و با مراجعه به یک متخصص دیگر نباید نگران این مسئله باشید.
پارگی پرده گوش

سرگیجه و دردهای ناشی از پارگی پرده گوش

نشانه خارش و پارگی پرده گوش

اگر پرده گوش سوراخ شود احساس خارش می کنید.

سرگیجه و حالت تهوع شایع ترین علامت پارگی پرده گوش

یکی دیگر از حالت های پاره شدن پرده گوش سرگیجه است. گاهی اوقات سرگیجه تبدیل به حالت تهوع می شود که استفراغ را به همراه دارد

تب از دیگر نشانه های پارگی پرده گوش

گاهی اوقات بعد از پارگی پرده گوش دمای بدن به شدت بالا می رود که می تواند یکی از نشانه های عفونت باشد.

علائم و نشانه های خطرناک پارگی پرده گوش

4.6100
این مطلب مفید بود ؟919
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
برچسب : گوش
وبگردی