گلدان شیشه ای
با یک ظرف شیشه ای می توانید یک گلدان شیشه ای درست کنید و هر طرحی که میخواهید روی گلدان ها بیاندازید.

گلدان شیشه ای جدید درست کنید

اگر قصد تغییر دکوراسیون برای منزلتان را دارید می توانید با کمترین وسایل یک گلدان شیشه ای زیبا و جدید که هنر دست خودتان است درست کنید و از آن برای دکور منزل خود استفاده کنید.

گام اول :وسایل مورد نیاز

ظرف شیشه ای

رنگ آکریلیک
لعاب براق کننده شیشه
چسب رنگی یا ماژیک پفی
اسپری طلایی رنگ
اسپری فینیشر (بهتر است از اسپری گچی یا سفید استفاده کنید)
قلم مو
شاید با دیدن این لیست فکر کنید که نمی توانید این گلدان ها را بسازید. اما تقریباً همه آیتم های این لیست را با وسایل مشابه جایگزین کنید. هر چند این اسپری ها در هر مغازه رنگ فروشی به راحتی و با قیمت کم پیدا میشوند.

گام دوم :گلدان شیشه ای را بسازید

گلدان شیشه ای

نحوه ساخت گلدان شیشه ای

 

مراحل ساخت گلدان شیشه ای

با اسپری طلایی داخل لیوان را کاملاً بپوشانید.

لیوان را برعکس روی یک سطح صاف بگذارید و بدنه آن را با رنگ سفید بپوشانید. بجای رنگ می توانید از پرایمر استفاده کنید تا سطح گلدان زیباتر شود.

با چسب رنگی یا ماژیک پفی طرح مورد نظرتان را روی گلدان بکشید. شما هم مثل تصویر قسمتی از ظرف را بدون طرح و ساده باقی بگذارید.

رنگ آکریلیکی که برای گلدان انتخاب کرده اید را با لعاب براق کننده شیشه (اختیاری) مخلوط کنید. این لعاب باعث میشود رنگ آکریلیک روشن و براق بشود. اگر لعاب پیدا نکردید، به رنگ تان برق ناخن اضافه کنید. حالا با قلم مو این رنگ را روی گلدان بزنید و صبر کنید تا خشک بشود.

به همین سادگی صاحب یک گلدان جدید شدید!

گلدان شیشه ای

نحوه ساخت گلدان شیشه ای

گلدان شیشه ای

حالا می توانید از تمام ظرف های شیشه ای بدون استفاده تان گلدان، جاشمعی، جاقلمی و … بسازید. هر طرحی که میخواهید روی گلدان ها بیاندازید و آنها را با رنگ دلخواه تان رنگ کنید.

آموزش درست کردن گلدان شیشه ای + عکس

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
برگرفته از ساختنی/ی
وبگردی