تزیین تنگ ماهی
تنگ ماهی یک از اجزای مهم سفره هفت سین خانه های ایرانی است . با رنگ ها و لاک در خانه نقاشی و تزیین تنگ ماهی را به زیباترین شکل انجام دهید.

آموزش تزیین تنگ ماهی سفره هفت سین

وجود تنگ ماهی بر سر سفره هفت سین از زیباترین آیین های عید نوروز است, ماهی قرمز کوچولو که بسیار دوست داشتنی هم هست نماد پویایی و جنبش است که سفره هفت سین را تکمیل میکند. برای زیباتر شدن سفره هفت سین میتوانید تنگ ماهی را به روش های ساده تزیین کنید و آن را از سادگی خارج کنید, با ما همراه باشید تا 2 روش خلاقانه برای تزیین تنگ ماهی به شما آموزش دهیم.

1. تزیین تنگ ماهی با گواش

وسایلی که نیاز دارید:رنگ گواش, چسب کاغذی, پد رنگ آمیزی و اسپری جلا دهنده.

در این روش اولین کاری که انجام میدهید این است که چسب کاغذی را به شکل مورب دور تنگ ماهی بچسبانید, این کار را برای این انجام میدهیم که قسمتی از تنگ که میخواهیم رنگ کنیم از قسمت بدون رنگ جدا شود.

تزیین تنگ ماهی عید

آموزش تزیین تنگ ماهی عید

شروع به رنگ کردن کنید و با دقت رنگ را با پد روی قسمتی از تنگ که با چسب مشخص کردید پخش کنید و چند دقیقه منتظر شوید تا خشک شود, برای اینکه رنگ تنگ ماهی ماندگار باشد و با شستن از بین نرود به قسمت های گواشی اسپری جلا دهنده بزنید حالا میتوانید چسب کاغذی را از روی تنگ بردارید, نتیجه کار ساده و زیباست.

2. تزیین تنگ ماهی با لاک

وسایلی که نیاز دارید:لاک, اسپری جلا دهنده و تنگ ماهی شیشه ای.

تنگ ماهی را برعکس روی میز قرار دهید و با هر رنگ لاکی که دوست دارید شروع به نقطه گذاشتن کنید میتوانید از دو رنگ لاک هم استفاده کنید, سعی کنید نقطه ها در سایز های کوچک و بزرگ کنار هم قرار بگیرند تا کار زیباتر شود.

تزیین تنگ ماهی هفت سین

تزیین تنگ ماهی هفت سین با لاک

فقط قسمت پایین تنگ ماهی را خال خالی کنید, بعد از اتمام کار اسپری جلا دهنده بزنید و منتظر باشید تا خشک شود. به همین راحتی شما توانستید تنگ ماهی تان را تزیین کنید و آن را از سادگی خارج کنید.

تزیین تنگ ماهی سفره هفت سین عید امسال + آموزش

4120
این مطلب مفید بود ؟9723
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ح
وبگردی