آرایش کردن
آرایش کردن مداوم می تواند عوارض جانبی زیادی را برای پوست ایجاد کند که روند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار داده و موجب آسیب های پوستی می شود .

عوارض آرایش کردن بر روی پوست صورت

آیا برای بیرون رفتن از خانه همیشه آرایش می کنید؟ آیا نمی توانید بیرون رفتن از خانه بدون آرایش را تحمل کنید؟ آیا با اثرات مخرب آرایش کردن بر روی پوست آشنا هستید؟ آیا می دانید آرایش کردن چه بلایی بر سر پوستتان می آورد؟ جواب تمامی سوالات خود را در این بخش از نمناک بیابید.

اثرات مخرب آرایش کردن بر روی پوست

اگر نمی توانید بیرون رفتن از خانه بدون آرایش را تحمل کنید، احتمال اینکه بر روی پوستتان ویرانی به بار بیاورید زیاد است ! در حالی که بعضی افراد، با عوارض جانبی بسیار کمی ناشی از استفاده از لوازم آرایشی مثل کرم پودر، انواع پودر ها و رژ لب روبرو می شوند، اما باقی افراد، انقدر خوش شانس نیستند. مواد شیمیایی موجود در بسیاری از این محصولات، می تواند طیف گسترده ای از عوارض جانبی را ایجاد کند که روند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار داده و موجب آسیب های پوستی می شود .
ظاهر چرب
وجود یک لایه ی ضخیم چرب و براق بر روی پوست، با داشتن درخششی طبیعی و با طراوت متفاوت است. کرم پودر های بر پایه ی روغن و پودر های کرمی، ظاهری لغزنده ایجاد می کنند و باعث می شوند که خط چشمتان بریزد و یا سایه چشمتان پشت پلکتان جمع شود. برای ظاهری نرم تر و با طراوت تر، از استفاده از لوازم آرایش بر پایه روغن خودداری کنید، به خصوص اگر پوست چربی هم دارید .
از کرم پودر های بر پایه آب و یا پودر های سبک به عنوان جایگزین استفاده کنید . اگر پوستتان به صورت طبیعی خشک است، استفاده از لوازم آرایش روغنی پاسخ مشکل شما نیست. در عوض از پاک کننده مناسب استفاده کنید و پوستتان را مرطوب کنید .

آرایش کردن

آشنایی با عوارض آرایش کردن بر روی پوست صورت 

خشکی
در برخی مواقع، ممکن است کرم پودر ها و پودر ها، پوست شما را خشک کرده و ظاهری پوسته پوسته، خسته و بی روح به آن بدهند. این دسته از لوازم آرایشی، همچنین ممکن است باعث ایجاد خطوط عمیق، و چین و چروک در پوست شما شوند، که طبق اعلام آکادمی درماتولوژی آمریکا، خود می تواند باعث توسعه ی یک عفونت شود. برای مبارزه با این اتفاق، حدودا 5 دقیقه قبل از استفاده از کرم پودر و یا پودر، به پوستتان کرم مرطوب کننده بزنید. یک کرم پودر و یا پنکیک آبرسان نیز می تواند کمک کند .
منافذ بسته شده و آکنه
تمام کسانی که آرایش می کنند، دچار یک نوع جوش نمی شوند. پس، اگر گفتن این حرف که آرایش می تواند باعث آکنه شود غلط باشد، می تواند باعث خوشحالیتان شود ! همین طور هم هست! جوش، یک فولیکول مو است که توسط چربی و سلول های مرده بسته شده، و در حال جنگ با فعالیت باکتریاییست. وقتی از کرم پودر ها و پنکیک هایی استفاده می کنید که باعث بسته شدن بیشتر منافذ و فولیکول های مو می شود، صرفا آکنه را تشدید می کنید .

آرایش کردن

 آرایش کردن بر روی پوست صورت چه تاثیری می گذارد

آلرژی
برخی مواد تشکیل دهنده ی لوازم آرایشی مثل عطر ها و نگهدارنده ها می توانند باعث واکنش های آلرژیک از جمله درماتیت های تماسی شوند. نگهدارنده های شامل پارابن موجود در لوازم آرایشی، در سلول های سرطانی تشخیص داده شده اند. همچنین مراقب فرمالدئید (که بیشتر برای حفظ اجساد بکار می رود!) نیز باشید، می تواند پوست و چشم شما را تحریک کند .

آثار مخرب بعضی از لوازم های آرایشی بر روی پوست

ریمل می تواند باعث آسیب چشمان شما هنگام خواب شود . شما ممکن است با خارش، چشم پرخون، قرنیه خراشیده، یا حتی یک عفونت از خواب بیدارشوید. اطمینان حاصل کنید که تمام آرایشتان را قبل از اینکه به رختخواب بروید پاک کرده باشید.

رژ لب های مایع براق محفاظت کمی در برابر اشعه خورشید دارند و می توانند اشعه مخرب UV را به لب جذب کنند. اگر شما می خواهید لبتان براق باشد، ابتدا از رژ لب مات معمولی استفاده کرده و سپس روی آن رژ براق بزنید. سعی کنید تا از یک برق لب با حداقل SPF 30 استفاده کنید .

لاک ناخن ، به ویژه رنگ های تیره تر ، ممکن است ناخن های انگشتان دست و پا را لکه دار کرده و یا زرد کند. ناخن هایی که تغییررنگ داده اند دوباره به حالت طبیعی برمی گردند، اما ممکن است ماه ها طول بکشد .

سرمه نوع سنتی از آرایش چشم است که می تواند حاوی مقدار قابل توجهی سرب باشد استفاده از آن به عنوان یک افزودنی در لوازم آرایشی و بهداشتی تحت نظارت FDA در ایالات متحده مجاز نیست .

آرایش کردن چه عوارضی برای پوست صورت دارد؟

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دکتر سلام / تناسب اندام / ف
برچسب : آرایش صورت
وبگردی