هواشناسی

وزش باد و خیزش گرد و خاک در جنوب غرب و نوار شرقی کشور

تاریخ انتشار : 22 خرداد 1401کد مطلب : 49544زمان مطالعه : 1 دقیقه
امروز در برخی مناطق جنوب غرب و نوار شرقی کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.

باشگاه خبرنگاران جوان:امروز و فردا در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، شرق هرمزگان، شمال زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی مناطق خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ رخ می‌دهد.

سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی مناطق شمال غرب، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و پنجشنبه در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

امروز در برخی مناطق جنوب غرب و نوار شرقی کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد. دوشنبه بعد از ظهر و شب با انتقال توده گرد و خاک از کشور عراق در برخی مناطق غرب و شمال غرب و سه‌شنبه در برخی مناطق شمال غرب، غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین سه‌شنبه در غرب و مرکز کشور، چهارشنبه در غرب، مرکز و نوار شرقی و پنج‌شنبه در نوار شرقی کشور سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی از این مناطق رخ می‌دهد.

امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، دوشنبه دریای عمان، تنگه هرمز و سه‌شنبه دریای خزر، تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

انتهای پیام/م

وزش باد و خیزش گرد و خاک در جنوب غرب و نوار شرقی کشور

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی