آلودگی هوا

آلودگی هوای4 کلانشهر

تاریخ انتشار : 23 اسفند 1400کد مطلب : 47381زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش کیفیت‌ هوا در چهارکلانشهر و کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان افزود:براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی طی 24 ساعت آینده در شرق اردبیل، گیلان و شمال خراسان رضوی ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود:در سایر مناطق کشور طی سه روز آینده جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی تهران، کرج، اراک و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار کرد:طی دوشنبه و سه شنبه (23 و 24 اسفندماه) در نواحی شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و در نواحی شمال شرق و شرق کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد:جمعه (27 اسفندماه) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران و برف در کل نوار غربی و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان شنبه (28 اسفندماه) ضمن تقویت سامانه بارشی در دامنه‌های زاگرس، بارش در مناطق ذکر شده ادامه خواهد داشت و طی بعد از ظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد:آسمان تهران فردا (24 اسفندماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و غبارآلود با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 11 و برای روز چهارشنبه (25 اسفندماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت:طی امروز و فردا (23 و 24 اسفند ماه) بندرعباس با دمای 28 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای 8- و 4- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام/م

آلودگی هوای4 کلانشهر

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی