تغذیه ماه هشتم بارداری
در “تغذیه ماه هشتم بارداری” سفارش شده که از خوردن جگر و قهوه به شدت اجتناب کنید و از مصرف سبزیجات و میوه ها و غذاهای فیبر دار غافل نشوید.

در رژیم ماه هشتم بارداری:کدام غذاها را باید خورد و از کدام غذاها باید اجتناب کنید؟

شما اکنون به ماه هشتم بارداری رسیده اید و تقریبا زمان زیادی است! همانطور که برای تولد فرزندتان آماده می شوید، برخی از تغییرات مهم در بدن شما رخ می دهد. در حالی که به روز بزرگ نزدیک می شوید، بدن شما ممکن است نشانه های خستگی و کوفتگی زیادی را از خود نشان دهد. همان طور که بدن تان رشد می کند، ممکن است حرکت برای شما خیلی دشوار شود و چیزهایی که تا به حال قادر به انجام آنها بودید، ممکن است خسته کننده و استرس آور باشد.

تغذیه ماه هشتم بارداری

تغذیه ماه هشتم بارداری

همانطور که وارد ماه هشتم بارداری خود می شوید، رحم شما بزرگ می شود و فشار زیادی روی شکم ایجاد می کند. سوء هاضمه و سوزش سر دل همچنین ناراحتی های معمولی است که شما در این مرحله از بارداری خود دارید.

خوردن وعده های غذایی کوچک در طول روز، خوردن بدون عجله و به دست آوردن وزن بیش از حد نمی تواند در کاهش این علائم کمک کند. رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی در طول این مرحله برای جلوگیری از درد و خستگی بدن و همچنین کوفتگی مهم است. همچنین به تولد یک کودک قوی و سالم کمک می کند.

چه غذاهایی را باید در رژیم ماه هشتم بارداری خود اضافه کنید؟

در طول سه ماهه سوم بارداری، شما حداکثر وزن را به دست می آورید و بدن تان سنگین تر می شود، دقیقا به همین دلیل است که باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و آن را با یک ورزش سبک مانند راه رفتن ترکیب کنید؛

در این بخش از رژیم و برنامه غذایی دوران بارداری در نمناک برخی از مواد غذایی که می توانید در رژیم غذایی ماه هشتم بارداری خود استفاده کنید، آمده است:

رژیم و برنامه غذایی ماه هشتم بارداری

1. غذاهای غنی از ویتامین ها و مواد معدنی:

در طول ماه های آخر بارداری، خوردن غذاهای غنی از آهن و کلسیم مهم است. از دست دادن خون، بخشی از زایمان است و شما باید مطمئن شوید که آهن را به اندازه کافی در رژیم غذایی خود قرار داده اید. کلسیم، استخوان های شما و بچه را قوی می کند، پس از آن استفاده کنید.

برخی از این محصولات عبارتند از:

 • سبزیجات برگ سبز
 • آجیل
 • زردآلو
 • میوه خشک شده
 • زرده تخم مرغ
 • گوشت بدون چربی
 • ماهی
 • محصولات لبنی
 • موز

تغذیه ماه 8 بارداری

2. غذاهای غنی از کربوهیدرات، پروتئین ها و چربی ها:

یک جدول را روی یخچال خود قرار دهید؛ به این ترتیب شما می دانید که چه چیزی در آن روز نیاز دارید تا بخورید.

برای پروتئین:

 • لوبیا
 • گوشت بدون چربی
 • سفیده تخم مرغ
 • پنیر سویا
 • ماهی
 • سینه مرغ
 • شیر
 • ماست
 • شیر سویا

کربوهیدرات ها:

برای چربی ها

 • تخم مرغ
 • آجیل
 • ماهی

تغذیه ماه هشتم حاملگی

3. غذاهای سرشار از فیبر:

مواد غذایی با فیبر زیاد در این مرحله از حاملگی مهم هستند. این غذاها دارای ارزش غذایی بالا هستند ؛ آن ها همچنین دارای مقدار مناسب فیبر هستند که، شما در آخرین ماه های بارداری خود نیاز دارید که برخی از آن ها عبارتند از:

مصرف برنج قهوه ای

از چه غذاهایی در طول ماه هشتم بارداری ، باید اجتناب کنید؟

در طول این مرحله از بارداری، غذاهای خاصی وجود دارد که برای جلوگیری از اضافه وزن و ناراحتی بعضی از علائم باید از آن ها اجتناب کنید. خوردن غذاهای مغذی، همیشه در دوران بارداری مهم است تا برای شما و فرزندتان مفید باشد.

در این قسمت برخی از غذاهایی که باید از رژیم روزانه خود در طول ماه هشتم بارداری حذف کنید، آورده شده است :

1. قهوه:

وقتی موعد مقرر برسد، شما یبوست می گیرید، که واقعا ناراحت کننده است، یک راه برای کاهش این علامت، این است که مصرف روزانه این نوشیدنی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. شما همچنین باید مصرف نوشیدنی های کافئین دار، مانند:نوشابه های گازدار و غیره را کاهش دهید.

ممنوعات ماه هشتم بارداری

2. شیر غیر پاستوریزه:

شما باید از شیر بز، گاو و گوسفند غیر پاستوریزه اجتناب کنید شیر بز در دوران بارداری، بسیار خطرناک است زیرا با خطر بالای عفونت انگلی همراه است.

3. کوسه ماهی، نیزه ماهی و اره ماهی:

این نوع ماهی ها سطح بالایی از متیل جیوه دارند، که می تواند برای سیستم عصبی نوزاد شما مضر باشد. اگر می خواهید ماهی بخورید، آنهایی را انتخاب کنید که بیش از حد چرب نیستند و غذای مورد نیاز شما و فرزندتان را فراهم می کنند.

4. پنیر نرم:

پنیرهایی که کپک دارند، از بز تهیه شده اند و همچنین پنیر هایی با ورید های آبی مانند آبی دانمارکی اغلب حاوی لیستریا هستند و به همین دلیل در دوران بارداری توصیه نمی شود. اگر میل به مصرف پنیر دارید، پنیرهایی مثل چدار را انتخاب کنید.

5. مغز:

بهترین مواد غذایی انواع مغز است ، آن ها می توانند حاوی لیستریا باشند که باعث ایجاد لیستریوزیس می شود اگرچه لیستروئید، باعث ایجاد علائمی می شود که در مادران مبتلا به آنفولانزا است، اما ممکن است برای نوزادان نارس مضر باشد این می تواند باعث تولد نوزاد مرده، سقط جنین و برخی بیماری های جدی شود.

6. تخم مرغ های خام یا نپخته:

از تخم مرغ هایی که به آرامی پخته شده یا خام است، باید در طول حاملگی اجتناب شود. خطر مسمومیت غذایی به دلیل وجود باکتری سالمونلا، وجود دارد.

7. پوسته ماهی خام:

شما باید از پوسته ماهی خام و همچنین غذاهای ماهی خام مانند سوشی در دوران بارداری اجتناب کنید این غذاها، می توانند باعث مسمومیت غذایی شوند.

8. جگر و گوشت:

بهتر است از این خوراکی ها، در دوران بارداری خود اجتناب کنید در واقع، کارشناسان می گویند که شما باید از جگر، در دوران بارداری تان اجتناب کنید.

از آنجایی که افزایش خطر ابتلا به توکسوپلاسموز و لیزرئوزیس را افزایش می دهد، باید از خوردن گوشت مانند؛ سالامی و ژامبون نیز اجتناب شود.

تغذیه ماه هشتم

9. الکل و تنباکو:

به دلایل شناخته شده باید از این ها اجتناب کرد ، که می توانند خسارت زیادی به کودک شما وارد کنند و کودک با عوارض مرتبط با آن ها متولد خواهد شد. 

همه چیز درباره تغییرات در تغذیه ماه هشتم بارداری

4.735
این مطلب مفید بود ؟332
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک / آ /ن
وبگردی